Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 16 evesen meg akarom olni...

16 evesen meg akarom olni magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Semmi erom az elethez, egyedul erzem magam benne. Nagyon maganyosnak. Korabban mar nyugtatoztam magam es vagdostam magam akkor anyam annyit momdott (mert lebuktam) hogy ez csak onsajnaltatas es szanalmas ha valaki ezt csinalja. Most visszaestem csak most fajdalomcsillapitobol vettem be rengeteget, azt hittem meghalhatok tole vagy valami de csak hanyingerem llett, szedultem es fajt a gyomrom. Es a karomat is ujra megvagtam. Az iskolaba is most 2 napot nem mentem de ugy hogy a szuleim nem is tudnak rola csak elmentem az orvoshoz magnak igazolasert. Az iskolaban is ha ott vagyok minden egyes oran elalszok, egyszeruen nem birom ebren tartami magam sehogyan se, eppen ezert nem is akarok menni es amugy se nagyon szeret engem ott senki.

En mar teljesen kikeszultem nem tudom mi van velem. Valaki tudna tanacsot adni hogy mit kezdjek az eletemmel hogy jobb legyen???



2016. dec. 4. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Termeszetes kivalasztodas... ezen mindenki atesik, csak van, aki talpra all, van aki beleragad az onsajnalatba. Lesznek meg akkora pofonok az eletben, kedves baratom, hogy neked a szellojetol lerepul a fejed a helyerol, ha nem szeded ossze surgosen magadat. Fejben dol el.
2016. dec. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Hogy te mekkora paraszt vagy

Amugy menny el egy pszichologushoz, vannak gondjaid jó ha tud valaki segíteni nem elfojtani kell

2016. dec. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
az életuntság, az öngyilkos gondolatok fiatal korban gyakran előjönnek, nekem is volt ilyen periódusom, de most már örülök hogy átvészeltem :) te is fogd fel egy átmeneti időszaknak, sok jó fog még történni veled
2016. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
87%
Ez egy baromi szar helyzet és teljesen megértelek.A legrosszabb helyre jöttél tanácsot kérni azt ugye tudod :D na,de mindenki a sajat szemszögéből itéli meg a te helyzetedet ami hiba.Először azt kell megoldani, hogy ezt miert csinalod szerintem mert magányosnak érzed magad, hol ott nem vagy az.Mint ahogy az előbb emlitettem mások a saját szemszögükből itélnek meg helytelenül... nem hiszed de te sajat magad helyzetét itéled meg helytelenül.Hadjuk a sulit, szar hely tele van rivalizálásokkal és kényszeritésekkel az egy börtön.Nem vagy magányos ha van családod rengeteg ember sirva könyörög hogy olyan élete lehessen neki mint neked, hogy olyan fiatal lehessen mint te :) én 19 vagyok és látom a sok szolga embert aki leélte az életét és semmit sem tett. Legyen egy célod legyen miért élne annyi jo csak/pasi vár rád (nemtudom a nemedet bocsi :D ) nem foglalkozik senki veled? azt mondjak h önsajnáltatás? szard le... anyámék éppen mutatták a régi tablójukat és rajta az öszes nagymenőt... na a fele csöves,család nelküli,iszakos stb... Ne itéld meg magad rosszul! Kibirod ezt a kicsit meg a sulibol, de ha nem akkor inkabb ne menj be.. Az életed mindennel fontosabb. Magyarországon élsz...én mit meg nem adnék, hogy ott élhessek, de én Vajdaságban lakom külföldi magyarként. A helyedben utaznék egy nagyot elmenni Budapestre ott egy szép képet csinalj magadról, hagy irigykedjen rád mindenki. Irj rá egy csomó ismeretlen lanyra v fiura FB-n ismerkedj velük én is szivesen beszelgetnek veled. Előtted az élet még 1 év és SWEET 17 rengetegen vannak veled csak nem találod meg őket keress :) <3
2016. dec. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%
Megértelek mert én is komolyan elgondolkozom időnként ezen, pedig kb ugyanennyi idős vagyok. Ha nem tudsz beszélni a szüleiddel a gondokrol, akkor egy normálisabb tanárral akiben megbízol, beszélhetnél. Vagy valaki rokonnal, aki komolyan vesz, anélkül hogy rohanna a szüleidhez beköpni. Amugy sajnálom hogy egyedül maradtál a gondokkal, aki nem volt öngyilkosság közeli állapotban, nem érzi mennyire tud fájni minden. Abban igazuk van akik előttem írtak hogy akarnod kell kimászni ebböl. Írj ha akarsz nyugodtan, hàtha segít.
2016. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

amugy lany vagyok.

ugy gondolom vagy a halal vagy a boldogsag.

a boldogsagot mar eleg regota varom es lassan tenyleg ott vagyok mar hogy inkabb meghalok.

az anyamnak el szeretnem mondani ezt az egesz dolgot de nagyon felek attol hogy mit szolna. csalodna bennem az biztos.

a regebbi vagdosasaimat meg a nyugtatokat bevalottam neki es arra annyit mondott hogy szanalmas es onsajnaltatas.

mar a pszichiateren gondolkodom de nem tudom hogyan mukodik az az egesz, hogyan lehet oda eljutni.

2016. dec. 4. 22:51
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Elmész a háziorvosodhoz és kérsz egy beutalót aztán elmész kérdezget dolgokat csinál teszteket majd kezel
2016. dec. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
A boldogságot nem várni kell, hanem tenni kell érte. Legyenek céljaid, legyenek álmaid. Az igazi barátokat nem választjuk, hanem megszerezzük, ezért alakítsd ki az igazi személyiségedet, legyél az akit szivesen felvállalsz, ne legyél másolat, ne érdekeljen mások véleménye a te életedről van szó neked kell megtalálnod a válaszokat. Az élet része a sötétség, de a sötétben értékeljük csak igazán a fényt.
2016. dec. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Obi97-nak igaza van!

Én 16 éves srác vagyok, nem volt még barátnőm, se első csókom, barátaim mind cikiznek ez miatt, de nem is nagyon érdekel csak zavar a helyzet. De nem ez a lényeg igazából.


Én tavaly tapasztaltam ezt a korszakot mikor senki nem szeret, az egész osztály utált (a semmiért)

beszédhibám van (dadogás) ami nagyon hátráltat az ismerkedésbe azt hittem itt a vége...

Majd lettek céljaim s amiket elszeretnék érni és 1000x jobb úgy élni.


Az utóbbi időbe előjön pánik rohamok...

Rendesen halál félelmem van... és nem tudom mitévő legyek...


Szóval soha ne nézz hátra, mindig előre! :)

Én is küzdök hasonló dolgokkal te is! MINDENKI!

De egyszer eljön a te időd és boldogságba többet fogsz kapni! :)

2016. dec. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

lehet ez természetes korszaki kilengés is. persze a vagdosás és társai már nem annyira apró dolgok, de pszichiáteresdi mókuskerékbe a saját érdekedbe ne kerülj bele sztem, mert csak rosszabbodik az amúgy se jó helyzet.

egy jó pszichológust vagy mentálhigiénés szakembert keress, akihez eljársz heti 2x és meglátod, javulni fog a helyzet.

2016. dec. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!