Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek minek a tünetei? El fog...

Ezek minek a tünetei? El fog múlni? 14/L

Figyelt kérdés

Néha hallok hangokat amiket mások nem,pl suliba ha beszélgetünk és nevetünk valamin akkor szoktam hallani egy erősebb,mély férfihangot ami nevet velünk.

Órákon is gyakran előfordul hogy amit a tanár mond azt vele egy időben mondja egy másik hang,mintha 2 ember mondaná ugyanazt.

Emlékezetkieséseim vannak,erős hangulatzavarom és állítólag mentem már neki apának késsel..(semmi nem rémlik belőle,úgy mesélték ).



2016. dec. 9. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

tinédzser vagy el fog majd múlni!!! :)


Ne aggódd túl a dolgokat. Nekem sokkal nagyobb bajaim voltak/vannak. 18 éves korom óta szorongásos-depressziós beteg vagyok diagnosztizált pszichiáter nem én taéáltam ki. Antidepresszívumot is szedek és erős nyugtatót:frontint. A kezelés helyretett de nekem tényleg olyn tüneteim voltak amik zavartak szorongtam mindig, depis voltam, nehezen tudtam elaludni, remegtem, gombóc volt a torkomban és szédültem mindig néha pedig pszichés alapon hányinger.


De szerencsére agyógyszer helyrepofozott bár még szedem de a betegségem már stabilizálva van. F41.2 Kevert-szorongásos depresszív zavar a hivatalos neve a krónikus betegségemnek :((

2016. dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első! A depresszió (és nem lekicsinyíteni akarom, én is voltam, igen, diagnosztizálva) egészen más. A kérdezőnek elmélekezetkiesései vannak! Kérdező, mindenképpen keressetek fel egy pszichiátert.
2016. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

családban 11 éves koromig voltak problémák (skizofrén apuka,bipoláris anyuka,később alkoholista nevelőapuka,olyan nevelőanyuka aki elvette tőlem apukát majd 11 évesen megerőszakolt mostohabátyám)

Lehet ez is közrejátszik a dologban?Biztos el fog múlni?Engem nem zavarnak de mikor már olyanokra vesznek rá hogy vágjam fel az ereim meg bántsam/nyúzzam meg a kutyám..hogy is mondjam az már bosszantó.

2016. dec. 9. 21:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Ne foglalkozz az elsővel. Keressetek fel egy pszichiátert!
2016. dec. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
magától nem is múlik el?
2016. dec. 9. 21:15
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

2-es csessze meg miért ne foglalkozzon a kedves kérdező a véleményemmel? Én csak leírtam saját tapasztalatomat segítő szándékból ki vagy te hogy osztogasd az észt hogy ne foglalkozzon a kedves kérdező velem?


Én annyit írtam hogy tinédzserkorban normális a hangulatingadozás az még nem betegség! A rossz gondolatok mondjuk lehet hogy kényszeres zavar de nem hinném hogy 14 évesen kialakulna bármilyen lelki zavar is. Gyerekkorban a tic, tourette és ADHD a gyakori betegség meg esetleg szorongásos zavarok viszont nem vagyok orvos ez csak az én véleményem!

2016. dec. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os de ezek nem gondolatok csak..ezek hangok emberi hangok amik megmondják mit csináljak.
2016. dec. 9. 22:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy leépíek valakit, aki azt mondja egy 14 éves lánynak, hogy normális, hogy hangokat hall, emlékezetkiesései vannak, amikor ön- és közveszélyes, itt nem "csak" szorongásról és hangulatingadozásról van szó. Te csak leakartad írni a történetedet, és bár azt nem tudom, hogy sajnáltatni akartad magad, vagy megosztani valakivel, de nem segíteni akartál vele.

Kérdező, igenis menjetek el egy pszichiáterhez, mondd el neki őszintén, mert nagy valószínűséggel romlani fog az állapodot.

2016. dec. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozok az utolsóhoz, ez nem normális és nem fog elmúlni.

Menjetek el pszichológushoz.

2016. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mindenképp vegyél igénybe segítséget. Ha a szüleid lekicsinylik a gondjaidat, vagy nem is akarnak róla tudomást venni, akkor se vagy meglőve: kérj segítséget osztályfőnöktől, sulipszichológustól, háziorvostól, suliorvostól vagy bárki felnőttől, akiben megbízol. Ők segíteni fognak, hogy merre, kihez haladj tovább. Elmehetsz családsegítőbe is, ott is igénybe vehetsz segítséget (vagy ha pesti vagy, akkor az Ali utcai gyermekpszichiátriára is bekopoghatsz, voltam ott én is, nagyon rendesek).

Ne punnyadj bele ebbe a helyzetbe, ez így nem maradhat! Gondolj a jövődre.

És ne félj, ezek az emberek azért vannak, hogy segítsenek.

Remélem, jobban leszel!

[Ha gondolod, írj privátban.]

17/L

2016. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!