Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek skizofrén?

Lehetek skizofrén?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok, amire kaptam gyógyszert, de nem súlyos azt mondta a doki,nem kell szednem csak ha beparázom, eddig egy szemet szedtem be egy év alatt. Plusz észre vettem magamon hogy elég hipochonder vagyok, és előjöttek sajnos ezek a kényszergondolatos hülyeségek is, attól félek hogy magamnak vagy a szeretteimnek ártok. Tudom hogy hülyeség és el is jutottam egyszer odáig a gondolat stop módszerrel, hogy egyáltalán nem foglalkoztam vele és egy időre el is tűnt, de most megint van, és nagyon félek. Attól tartok, hogy elvesztem az önkontrollt, vagy bekattanok, mert mi van ha ez skizofrénia vagy kezdődő skizofrénia.mit gondoltok,..... nagyon el vagyok keseredve?!
2016. dec. 12. 11:47
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja azt elfelejtettem hogy 26/L vagyok.

Mostanában rémálmaim is vannak, volt egy alvási paralízis szerűségem, abban a pillanatban hogy becsukom a szemem elkezdek álmodni, pedig még tudatomnál vagyok, lehet hogy ezek hallucinációk, ez is megijesztett hogy skizofrén lehetek...

2016. dec. 12. 12:05
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább szorongás,pánik és kényszer lehet
2016. dec. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szkizofrénnek jellemzően nincs betegségtudata.

A félelmeidet kellene kezelni.

2016. dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a testvérem skizofrén, és a tüneteid még csak hasonló kategóriába sem sorólhatóak. Plusz, az ilyen jellegű beteg nem ismeri be, még csak rá sem kérdez.
2016. dec. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!