Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Escitil mit várhatok?

Escitil mit várhatok?

Figyelt kérdés

A pszhilógusom írta fel, és eléggé félek a mellékhatásoktól amiket írnak róla. Viszont nagyon durva szorongások jönnek rám, stresszes vagyok meg ilyesmi, sőt még mostanában merevedési zavarjaim is vannak.


Soha nem voltam még pszhilógusnál , de amikor ezeket elmondtam neki elküldött egy "terheléses ekg"-ra vagy micsoda, tehát hogy nincs e szívritmus zavarom. Azt mondta, ha nincs akkor ezt a gyógyszert kell szednem mert a szorongásokat feloldja, de idő kell amíg kifejti a hatását 2-3 hét, és a merevedésre is jó hatással lesz.


Okés, de itthon megnéztem annyi mellékhatása van mint az állat (ahogy szokott is lenni kb minden gyógyszernél , főleg az antidepresszánsoknál).


Mondtam ott neki is, hogy nincs e a merevedésre rossz hatással ez a dolog?? Erre meg annyit mondott, hogy csak hallgassak rá. Tényleg nem akarok okoskodni, mert nyivlán azért van a helyén mert nem egy hülye ember, de kicsit félek.


Tudnátok tapasztalatokat írni erről? 24f


2016. dec. 14. 14:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Az escitil (ahogy az összes többi SSRI) okozhat szexuális zavarokat, libidőcsökkenés, merevedési zavar, orgazmusképtelenség. De nem szentírás nálam pl ezek nem jelentkeztek. Sőt, semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam.

Az első két hétben a tüneteid rosszabbodhatnak, ezért szoktak mellé nyugtatót adni.

Az escitil egy elég jó, új generációs antidepresszáns, sokkal kevesebb mellékhatással. Nekem teljes mértékben bevált, de ha te érzékelsz bármilyen mellékhatást, menj vissza a dokidhoz, aki adhat másik gyógyszert.

A szorongás egy mocsok betegség, nem kell vele együtt élned. A gyógyszer azért van, hogy segítsen.


Kitartást kívánok!

Ha bármilyen kérdésed van, írj nyugodtan privátban.

21/L

2017. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!