Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám kideríteni, hogy...

Hogy tudnám kideríteni, hogy paranoid skizofrén beteg vagyok-e?

Figyelt kérdés
2014-ben egyik éjszaka erős szívdobogást éreztem. Megijedtem, hogy szívrohamom van, így kihívtam a mentőket. Kijöttek nagy nehezen, mikor megérkeztek démont láttam a szemükben és elrohantam. Sokáig futottam a faluban ahol éltem, amikor megtaláltak a rendőrök és bevittek az ügyeletre. Ott is mindenhol a sátán jeleit láttam. Erősen begyógyszereztek (több adag haloperidolt kaptam), de biztos voltam benne, hogy a pokolra visznek. Emlékszem, még az ügyeleti orvos úgy telefonált be a kórházba, hogy paranoid skizofrént visznek. Ez még megmaradt valahogy bennem. A kórházban felébredve láttam, hogy nem a pokolban vagyok, így hát megnyugodtam, és elfogadtam a diagnózist. Az orvos azt mondta, hogy ha nem szedem a gyógyszereket visszatérnek a démonok. Így hát együttműködő voltam, mindig rendesen szedtem a gyógyszereimet. Az viszont fura volt, hogy semmilyen vizsgálatot nem végeztek rajtam. Azt tudni kell, hogy nekem már volt idegösszeomlásom előtte amikor édesanyám elhunyt. Kb két héttel ezelőtt elhagytam a gyógyszereimet, és nem mertem szólni senkinek, egyre rosszabbul voltam, folyton csak azon járt az eszem, hogy Isten büntet, és a pokolra fogok jutni. Nem tudtam másra gondolni, nem tudtam enni, se aludni. Szerencsére a barátom észrevette, hogy rosszul vagyok, felhívta az orvosomat, aki egyből felírta a recepteket. Bevettem a gyógyszereimet, és utána 14 órát aludtam egyfolytában, utána megszűntek a kóros gondolatok is. Azt tartom furcsának, hogy egyáltalán nem hallucinálok, soha nem hallottam hangokat a fejemben...Bár a démoni tekintet hallucinációnak tekinthető, de akkor is furcsa számomra, hogy semmilyen vizsgálatot nem végeztek, csak úgy rám akasztották a paranoid skizofrén diagnózist. Nem régen voltam a körzeti orvosomnál, aki szerint a pajzsmirigyemmel is gond lehet. Amikor felhoztam ezt a pszichiáteremnek meglepődött, hogy még nem végeztek rajtam pajzsmirigy vizsgálatot. Ráadásul a nagymamámnak is többször volt idegösszeomlása. Nem tudom, hogy tényleg paranoid skizofrén vagyok-e, hiszen nincsenek hallucinációim. Szerintetek kérjem ki más szakorvos véleményét is?
2016. dec. 14. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ketsegeid vannak mindenkeppen beszelj az orvosoddal. Es egyebkent, mint minden betegsegnek, sok valtozata van/lehet.
2016. dec. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem én Borderline személyiségzavarban szenvedek, minden tünet erre utal. Beszélni fogok a pszichiáteremmel.
2016. dec. 20. 12:34
 3/5 anonim ***** válasza:
nem ,sajnos ez skizofréia
2016. dec. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az a fura, hogy ha töménytelen mennyiségű alkoholt megiszom, akkor sem hallucinálok.
2016. dec. 20. 13:39
 5/5 anonim válasza:
Semmi fülzúgás, influenzaszerű láz- vagy forróságérzet, tarkósercegés, orrpattogás, frekvenciák váltakozásának hallása (alacsony-magas), égető fejbőr, vakaródzás?
2019. aug. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!