Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paranoid skizofrénia. Mit tegyek?

Paranoid skizofrénia. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az egyik családtagom a fent említett betegségben szenved.3 éve tart.Ez alatt az idő alatt annyira kikészített minket,hogy már teljesen elviselhetetlenné vált az életünk.Mit csináljak?Van valami intézet,ahova el lehetne vinni?

2016. ápr. 15. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyógyszeres kezelés kell neki.
2016. ápr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
PS-re nincs gyógyszeres kezelés.Csak tüneti van,amit kap is a kezdetektől.Nyugtatót,antidepresszánst.
2016. ápr. 15. 21:58
 3/10 anonim ***** válasza:

És szedi rendesen? Mert a PS betegekmelőszeretettel hanyagolják a gyogyszereiket, mondván nem betegek.

Ha szedi, akkor is érdemes lenne pszichiátriára vinni, mert valószínűleg állítani kellene a gyogyszerein.

2016. ápr. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dablarissza válasza:
Elítélem a pszichiátriai gyógyszereket. Viszont van olyan helyzet, amikor csak az segít. (pont most írtam ide egy hasonló témában.) Ki kell hívni a háziorvost, aztán neki "joga van" kihívni a mentőket. Tudom, drasztikusan hangzik. Mert gyógyszerrel fogják kezelni, ezt meg az emberek elítélik. De ha semmilyen más megoldás nincs, akkor ezt kell választani.
2016. ápr. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az,hogy a betegnek mindenféle gyógyszereket adnak szinte találomra-kísérleteznek rajta-,az nem kezelés.Pont egy ilyen "kezelés" miatt lett PS és nagyon súlyos fizikai betegsége is lett.Pedig egy egyszerű depresszióval került a pszichiátriára.Az orvosok(neurológusok) nem tudják mi az.Soha nem láttak még ilyent.Ebből kifolyólag azt sem lehet tudni,hogy meddig tart ez az állapot/az élete.Pacemaker-t kellett neki beültetni,mert olyan durva kényszermozgásai voltak,hogy mikor kihívtuk a mentőket,azt mondták,hogy ha egy kicsit később intézkedünk,akkor meghalt volna.A kérdésem az,hogy hova vihetem A SAJÁT ÉRDEKEMBEN.Hogy ne őrüljek meg mellette.
2016. ápr. 16. 08:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy elfekvőbe viheted, ahol lekötözik, gyógyszerrel szedálják, felfekvései lesznek és belehal. A magyar egészségügy nincs felkészülve ilyen betegek tartós kezelésére, ápolására, 30 ilyen beteg jut egy nővérre... Talán van néhány intézet, ahol többmilliós belépési díj ellenében felveszik, az ápolás minőségére ott sincs garancia, de utána lehet nézni. Én Alzheimeressel küzdöttem itthon évekig (meghalt), nagyon meg tudlak érteni. Hány éves a családtagod, férfi vagy nő? Nem tudják gyógyítani persze, akárhány éves...
2016. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Pacemaker kényszermozgások miatt??

Ezek után elgondolkoztam, hogy mennyire vagy kompetens a hozzátartozód egészségügyi állapotát illetően.

"Az,hogy a betegnek mindenféle gyógyszereket adnak szinte találomra-kísérleteznek rajta-,az nem kezelés."

Hát pedig sajnos a skizofrénia ilyen dolog, Gyógyítani nem lehet, kezelni is nagyon nehéz, és gyakran elég sokáig kell állítani a gyógyszereket, mire "behangolják" az adott beteget. Ráadásul egészen máshogy reagálhat két beteg egy adott gyógyszerre.

Persze nagyon fontos ezeknél a betegeknél is a pszichoterápia (tehát a kezelés "beszélgetős" része), de ez addig nem megy, amíg pszichiátrián ki nem hozzák az akut pszichózisából.


"Pedig egy egyszerű depresszióval került a pszichiátriára.Az orvosok(neurológusok) nem tudják mi az"

A neurológusok szerintem tudják, mi az a depresszió.

Egyébként sajnos a depresszió valoszínűleg nála a skizofrénia "bevezető tûnete volt", az is lehet, hogy az akkor már fennálló skizoid személyiségzavart (nem egyenlő skizofrénia) értelmeztétek depressziónak. Hiszen ez a betegség gyakran nem egyről a kettőre alakul ki, hanem lassan esik szét sz illető személyisége. Ráadásként a skizofrénia gyakran nem önmagában van jelen, hanem tarsbetegségekkel, pl. depresszióval.


Szóval akkor még egyszer:

Mindkettőtöknek az lenne a legjobb, ha pszichiátriára kerülne minél előbb. Egyrészt te is össze tudnád szedni magad, amíg ott van, őt pedig remélhetőleg kihoznák a pszichózisból.

Később pedig oda kell figyelni, hogy tartsa a gyógyszeres terápiát, illetve pszichoterápiában kellene részesülnie.


Egy orvostanhallgató

2016. ápr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

@#7

Nem sok mindent értettél meg a fentiekből.Most nem írom le még egyszer,de a depresszióra adott kezelés miatt lett PS-es stb. és ezeket a betegségeket nem ismerik fel az orvosok,nem a depressziót.Igen;pacemaker.Persze ennek hivatalosan van saját neve,de pont azt a szerepet tölti be-pont úgy működik-,mint az,ami a szív izom szabályozására használnak,csak ez nem a szívre hat.Ennyi.

2016. ápr. 16. 14:29
 9/10 A kérdező kommentje:

@#6

Hát igen.Én is csak ezt a "megoldást" ismerem.Pont abból lett a baj,hogy megpróbáltak egy kevésbé súlyos betegséget kezelni és sokkal súlyosabb betegségek lettek belőle(gyógyszer mellékhatások).32 éves nőről van szó amúgy.

2016. ápr. 16. 14:41
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves orvostanhallgató! Agyi pacemakert igen, ültetnek be súlyos kompulzióknál, TS-nél.

Kedves kérdező! Ha úgy érzed, képtelen vagy őt ellátni, akkor szólj a pszichiáterének, hogy ez így nem fog menni neked. Ezt nem kell szégyellned, borzalmasan nehéz egy paranoid szkizofrén beteget ápolni, és teljesen érthető, ha azt mondod, nem megy tovább, pláne, ha romlott az állapota. Neki sem lesz jobb, ha úgy csinálod, hogy a hátad közepére sem kívánod már az egészet, és besokalltál. Intézetben megfelelő ellátást fog kapni, ha normálisan csinálják, akkor valószínűleg jobban is lesz valamelyest. Sok sikert kívánok!

2016. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!