Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegösszeomlásra gyógyszert...

Idegösszeomlásra gyógyszert ír fel a pszihológus?

Figyelt kérdés
Nem részletezem nagyon de már szinte emberi lénynek sem mondhatom magam, úgyérzem elmebeteg leszek ha valaki nem segít, anyukám másik gyereke jár pszihológushoz és most már belátom hogy magamtól nem fogok meggyógyulni.Régen depressziós voltam, mérgeztem magam , vágdostam magam, őszintén azért imádkoztam hogy meghaljak aztán ezen túl jutottam kb 14 éves koromra de 1 éve olyan dolgok történtek ami miatt teljesen végképp kikészültem, olyanok járnak az eszembe hogy meg fogom ölni azokat akik bámtanak engem meg anyukámat meg a kistesómat,(nem anyukám másik gyerekét), szőrnyű dolgok vannak a fejembe, a barátaim 99 százalékát otthagytam szó nélkül, és a magánéleti probláim is egyre rosszabbak, egy hónapja jobban vagyok, de azelőtt olyan voltam mint egy élő halott az iskolában is és bárhol csak gondolkoztam vagy néztem ki a fejemből, elhagytam az életet, folyton az jár a fejemben hogy még azt megvárom hogy anyukám és az egyik tesóm élete rendbejöjjön és azután megölöm magam mert ezek után amik velem 3 éves korom óta történnek már örökre ilyen emberré tettek és nem fogom magamat túltenni rajta soha, hiszen már hosszú évek óta depressziós vagyok/voltam, gyűlölöm magam/a testem/ahogy kinézek és emellett ugye nem hétköznapi családi problémák is vannak és én túl gyenge vagyok ezekhez. dührohamaim vannak amikor idegileg kikészülök, üvöltök, sírok ütöm/bántom magam, és mást is majdnem, meg tudnék ölni,veszélyes vagyok másokra legalább ebből szeretnék kigyógyulni valahogy.Megoldás lenne a pszihológus?Az a baj hogy nem tudnám elmondani mi a bajom mert ahogy másnak is elakartam mondani,elkezdek nagyon sírni, reszketni.Gyógyszert írna fel?Valami nyugtatót?Vagy ő ilyet nem tehet?Nem tudja anyukám sem csak félig ugye a dühkitöréseimről hogy valami nincs rendben de nem tudja hogy milyen szinten magam alatt vagyok.Komolyan úgy vagyok vele hogy csak a családom miatt élek még, mert nekem elég volt már ennyi élet, úgysem tudnék így felnevelni később egy gyermeket(pedig kiskorom óta szeretnék, mivel én sokszor voltam nevelőszülőknél ilyen szinten érzéken vagyok) mert ilyen rohamokkal, meg gondolatokkal nincs értelme élni.Van ezekre megoldás?Meg gyógyulhatok segítséggel?Elég ha már csak egy valaki is válaszol nekem, azért is hálás lennék, mondjuk most gondolom mindenki önfeledten ünnepel..16/L Kérlek ne írjatok olyanokat hogy lelkinyomorék meg hasonlók, tudom hogy az vagyok de nem tudom átprogtamozni magam.

2016. dec. 26. 18:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem orvos, nincs gyógyszerfelírási joga.
2016. dec. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 TR75 ***** válasza:

Pszichológus.

Nem kell neki egyből mindent részletesen elmondani, lépésről lépésre, fokozatosan alakul ki a kapcsolat páciens és terapeuta között.

Sulipszichológus?

A pszichológus gyógyszert nem írhat fel, mert nem orvos. Ilyet az a pszichiáter tehet meg, aki egyben pszichológus is. Háziorvos enyhe nyugtatót írhat fel, esetleg antidepresszánst rövidebb időre.

Amit saját magad megtehetsz, hogy ezeket az agresszív gondolatokat felhasználva festesz/írsz/szobrászkodsz/sportolsz. Napló és társai. 18-20 éves korodra valószínűleg megváltozol, de ehhez a te szándékod is kell.

2016. dec. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Te nem lelki nyomorék vagy,hanem egy olyan lány akinek segítségre van szüksége! Azt tanácsolom,hogy ne húzd a dolgot, minél előbb szánd rá magad és menj el pszichiáterhez (ne pszichológushoz),mert valószínű,hogy a pszichoterápia mellett gyógyszeres kezelésre is szükség lesz. Attól ne félj,hogy nem fogsz tudni semmit mondani,mert ők ki vannak rá képezve,hogy hogyan kezeljék az ilyen eseteket.
2016. dec. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2 A suli pszihológus utál engem, tipikus az a tanár hogy az egész osztály vihorászik de közben hozzászólok a padtársamhoz ha már ugyis elvannak és persze engem szól le, meg 5- re felelel de 2-est ír be direkt a naplóba szóval hagyjuk, írok verseket csak az a baj hogy nincs kedvem ezekhez sem egész nap csak merengek, alszok, bezárkózok és még (tudom undorító) de a fürdésre is nehezen veszem rá magam és utána 1-1,5 órán keresztül ott is csak gondolkozom hogy mit tehettem ami miatt ilyen lettem.

Köszönöm egyébként a választ, azért elmegyek akkor a pszihológushoz hátha segít, legalább hogy ne legyek ilyen agresszív és a gondolataim miatt ne legyenek szinte folyamatosan bizar rémálmaim.

2016. dec. 26. 18:39
 5/14 A kérdező kommentje:
3, Köszi hogy elolvastad és válaszoltál.
2016. dec. 26. 18:40
 6/14 TR75 ***** válasza:
16 évesen inkább pszichológus, nem kellene mindjárt a kémiai nehéztüzérséget bevetni.
2016. dec. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jaaj, bocsánat most veszem észre hogy hogy rosszul írtam végig a pszichológus szót, pedig e.ü.-et tanulok még pszichológiát is tanultam, ahj..:)
2016. dec. 26. 18:51
 8/14 anonim ***** válasza:
Ne pszichológus! A pszichiáter tud pszichoterápia szintjén is segíteni,de,ha kell másképpen is. A pszichológus nem. És sajnos ahogy elnézem a problémát,szinte 100 %,hogy ez csak pszichoterápiával nem oldható meg!
2016. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként meg,ha a pszichológus úgy gondolja, úgyis elküld pszichiátriára.
2016. dec. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 TR75 ***** válasza:
A pszichiáterek nagy része letudja a receptírással a dolgot. A felírt kemikáliák pedig ugyan rövid időn belül segít(h)e(t)nek, de az alapproblémát nem oldják meg.
2016. dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!