Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak hogy meg tudjak...

Mit csináljak hogy meg tudjak változni?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok és az ország egyik legjobb gimijébe járok (nem felvágásból írom) de egyszerűen képtelen vagyok tanulni..egèsz eddigi években sem tanultam max heti 1-2 órát nagy nehezen. Tavaly évvégén 4,7-es átlagom volt de legbelül tudom hogy a valódi tudasom jóval ezalatt van. Az a problémám hogy képtelen vagyok leülni és tanulni egyszerűen csak fekszem az ágyban egész nap ha hazaérek a suliból. Nagyon nehéz egyetemre szeretnék bekerülni és járok különtanárhoz is de a fakultációra sem tanulok soha semmit ebben a tanévben is 2 órát ha tanultam..de valahogy mindig megúszom hogy ne kapjak rossz egyet és a meg nem tanult anyag csak halmozódik. Az iskolában folyton azt látom hogy mindenki mindent tud én meg semmit és legszívesebben csak sírnék. Ilyenkor mindig eltervezem hogy aznap hány órat fogok tanulni de amint hazaérek lefekszem és fel sem kelek vacsoráig. Egyre jobban utálom magamat emiatt. Természetesen nem csal a tanulásra hat ki a kedvtelenségem, egyre kevesebbet mozgok, híztam szeptember óta 5kg-t és a bulikba is ha megyek nagyon hamar megunom és leülök valahovà és nem akarok táncolni meg semmi. Ez azért érdekes mert én régebben mindig nagyon pörögtem és mindenhol ott akartam lenni.

Nagyon meg vagyok ijedve hiszen közel az érettségi, a tudásom kb. 0 és egyre jobban utálom magam:(


2017. jan. 2. 00:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Van megszerzett tudásod, amik eszedbe fognak jutni az érettségin. Az érettségi (miután megírtad) rájössz hogy pofonegyszerű, nincs benne semmi ördöngősség. Gondolkozz el azon mit szeretnél elérni, gondolj a jövődre. Ha nagyon szeretnéd hogy az lehessen belőled amit akarsz akkor igenis le fogsz ülni tanulni hozzá. Ha nem megy gondold át biztosan ezt akarod te? Én már egyetemista vagyok, mindig arra gondolok vizsgák előtt hogy vagy leülök most megtanulni vagy elkezdem majd holnap vagy azután vagy azután teljesen mindegy mikor, de csak húzom az időmet és egyszer úgyis le kell majd tudni a vizsgát. Akkor meg nem jobb elkezdenem tanulni ma és minnél hamarabb túlleni rajta?


Egyébként szabad tudni melyik az ország egyik legjobb gimnáziuma, illetve melyik egyetemre készülsz?

2017. jan. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Eloszor is, azert vagy ilyen, mert nagy rajtad a nyomas. Az erettsegitol neaggodjal, ha 4.7-es volt az atlagod, akkor az csak akkor ijeszto, ha minden jegyet puskazassal kaptal. A tanarak azert eleg nagy rutinnal osztalyoznak, es ha valoban kemeny kozepsuliba jarsz, akkor az az osztalyzat eleg komoly. Az erettsegi amugy nem masabb, mint egy dolgozat. A hizas az egy dolog, vegulis szerencsere akkor etvagyad meg van. A bulizas meg neha kell, de mar az is jo irany, hogy aggodsz az eredmenyekert. Akarhogy is van, annyira ne aggodj, hogy az egeszsegedre menjen, de azert probalj egy kicsit tanulni. Ha nem is erted, csak olvasgasd a konyveket. Vagy ha van, akkor a teteles gyujtemenyeidet. De egyebkent meg tudod csinalni az erettsegit. Nalad sokkal hulyebbek is meg tudtak csinalni, akkor meg ne idegeskedj.
2017. jan. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!