Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyerekkori szexuális zaklatás...

Gyerekkori szexuális zaklatás után mi javasolt inkább, pszichiáter vagy egyszerű pszichológus? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az érintett személyt kiskorában zaklatták (tíz éves kora környékén), és csak később fogta fel. Konkrét erőszak nem történt.

Ez a mostani életére nagyon kihat, ezért szeretne lépéseket tenni, hogy megszabaduljon ezektől a megmaradt dolgoktól, "emlékektől", gátaktól, de hol kellene kezdenie? Kihez forduljon először?


Előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek!



2017. jan. 3. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus
2017. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pszchologus, a pszichiáter azert agyuval verébre esete lenne...
2017. jan. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt soha nem fogja elfelejteni. Elsőnek pszichológus ha az kevés akkor pszichiáter csak ő gyógyszerekel fogja teletömni.
2017. jan. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, további válaszokat szívesen fogadok!

Második, mivel nem írtam konkrét dolgokat semmivel kapcsolatban, egy kicsit talán túlzás azt állítani, hogy ágyúval verébre. Mindenesetre neked is köszönöm a véleményed! Végül is ezért kérdeztem. :)

2017. jan. 3. 17:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem te nem vagy tisztában azzal mit is csinál egy pszichiáter. Igenis ágyúval verébre eset, hacsak nincs ezzel ellenkező orvosi vélemény, másodvélemény...
2017. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha az illető kezd fizikai tüneteket produkálni és láthatóan kezd belebetegedni, érdemes nem csak olyasvalakire gondolni, aki csak végighallgat. Ezt viszont nem írtam a kérdésben, így egy szempontból igazad van.
2017. jan. 3. 17:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyik sem 100℅ de semmi nem az. A pszichológus mellé még ajánlok valakit, aki nem szakmailag néz rád
2017. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"egyszerű pszichológus?"

Egyszerű nem! Olyan pszichológus kell, aki kiképzett terapeuta, lehetőleg mélylélektani terápiában (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi módszerek)

2017. jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ami veled történt, én is nagyon hasonlót éltem át. Ez a helyzet igencsak összetett, ugyanis nekem nem maga a szexuális abúzus volt igazán felkavaró, hanem az, hogy a szüleimmel nem volt olyan kapcsolatom, hogy meg tudjam velük beszélni, attól félem (valószínűleg jogosan), hogy engem hibáztatnának a történtekért. EZ volt a probléma kulcsa, a szüleimmel való kapcsolat. Azt ugye tudod, hogy az abuzálók egyszerűen ÉRZIK, hogy kik azok a gyerekek, akikkel meg lehet tenni, akik úgysem fogják elmondani senkinek?! Mert nem MERIK elmondani! Egy egészséges szülő-gyermek kapcsolatban az ilyen szintű abúzust fel lehet dolgozni. Az, hogy neked nem sikerült (ahogy nekem sem), arra utal, hogy a szüleiddel való kapcsolatodban volt komoly hiba. A terápián ezt kell elsősorban feldolgozni az abúzussal párhuzamosan. Egy jó pszichológus csodákat tesz! Hajrá, vágj bele!
2017. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Attól függ milyen súlyosak a tünetek.


Nem írod, hogy hány éves az illető, csak azt, hogy 10 éves kora környékén történt az esemény. Vélem, már nem gyerek az illető.


Mivel fennáll a gond - gondolom évek távlatából - így, mindenképpen pszichiáter, mert pl. antidepresszáns felírási joga csak neki van, gyógyszeres kezelést Ő alkalmazhat, pszichológus nem.

Pszichológus "csak" beszélgethet.

Bár van, hogy az is segít, de ezen már szerintem túlhaladtunk.

2017. jan. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!