Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A xanax miatt van?

A xanax miatt van?

Figyelt kérdés

Régen egyik ismerosomtol tudtam venni xanaxot, kb 8-9 honapig hasznaltam ugy hogy csak ritkan de akkor kb 10×0.25, vagy kb hasonlo adagokban. Ez havi max 4-5szor volt, ritkan ha sok volt akkor tobbet szedtem. Mar nem hasznalom augusztus ota (mert mar nem tudok kitol venni) es rosszabb lett a memoriam mint regen, nehezebben szamolok fejben, sokszor csak bambulok. Depressziom is volt regen akkor korhazban kezeltek antidepresszanssal (ez meg a xanax szedes elott volt), most panikbetegseg & szorongas szeru tuneteim is vannak (pl. Rosszul leszek jarmuveken es plazakban, olyankor ilyen izgulos felelem es izzadas van, nem birom a sok embert, neha faj a mellkasom, nagyon magas a vernyomasom 160+) es pszichologushoz jarok.


Amiatt a sz*r miatt van? Visszafordithato?


A fogalmazasert es az ekezetekert, helyesirasi hibakert bocsanat...



2017. jan. 1. 22:42
 1/4 Balogh Zsozsó ***** válasza:

Szia..


Szerintem nagyon sok adag volt a 10x xanax. Azt hogy hagytad abba? Fokozatosan?

Szerintem van egy alap betegséged, amit kezelni kell, és ne vedd magadtól be a xanax-ot, csak is úgy ahogy az orvos mondja?

2017. jan. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Simán csak nem vettem be többet utánna 1 hétig kb izzadtam rosszul voltam aztán elmúlt
2017. jan. 2. 18:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Te jó Isten....

Egyrészt xanax-ot csak úgy szabadna szedni, ha orvos írja fel, mert nagyon veszélyes és rossz gyógyszer, ami nem is segít, mert csak a tüneteket fedi el, és nem gyógyít.

Másodszor: TILOS abbahagyni hirtelen a xanax szedését, mert elképesztő elvonási tüneteket okozhat, és jó esély van rá, hogy emiatt van a pánik is.

Napi 10 xanax pedig ordenálé mennyiség, 3-nál többet még orvos sem ír fel...

És valószínűleg visszafordítható, de szakember kell hozzá, aki nagyon le fog szúrni téged, és sok havi munka és gyógyszerbeállítás fog kelleni hozzá.

Mindenképpen menj el egy pszichiáterhez, és őszintén mondd el, hogy ez meg ez történt, és tudni fogja mi ilyenkor a teendő.

2017. jan. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, en regota szedek ilyen tipusu gyogyszereket (antidepi+nyugtato), bar en konkretan rivotrilt szedek. Ezek miatt rengeteget olvastam a temaban, es sokat gondolkodtam mindenen.


Az en sajat meglatasom az, hogy van egy alapbetegseged (ami lehet szorongas, panikzavar stb.). 8-9 alkalommal tortent nagy mennyisegu gyogyszerhasznalat nem okozna nagyon hosszan elvonasi tuneteket (azt mondjuk el tudom kepzelni, hogy egy 'nyugodt ejszaka' utan 1-2 nappal novekedo szorongast tapasztalsz, de szerintem ez sem a szuk ertelemben vett elvonas miatt van, hanem az alapbetegseg folytan.)


Mindenkepp erdemes elmenni egy pszichiaterhez, aki beallitja a gyogyszerezesedet (pl. lehet, hogy ir egy antidepit, hogy merseklodjenek a tuneteid, ill. ha szukseges akkor nyugtatot is).


Egy kivizsgalasra mindenkeppen erdemes elmenni, mert sokat javithat az eletminosegeden.


Remelem valamennyit tudtam segiteni :)

2017. máj. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!