Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig tart az SSRI mellékhatá...

Meddig tart az SSRI mellékhatásai -súj növekedés- ha majnem egy évig szedtem? És még egy kérés lent.28f

Figyelt kérdés
Vázolom a helyzetet. Szorongásos légszomjal járó rohamaim vannak, amikkel elmegyek a háziorvosomhoz. A vérnyomásom 150, de ez őt nem érdekli, csináltat egy vérképet ami tökéletes lesz, meg egy EKG-t ami szintén jó, majd elküld a pszichiátriára. Én magán úton csináltatok egy ultrahangot és neurológiai vizsgálatot, amiből kijön hogy semmi bajom. A neurológus ellát engem rivotrillal, ami egy benzo és stabilizálja az állapotom, habár a vérnyomásom így is magas marad... A pszichiáter elkezd SSRI gyógyszerekkel tömni, aminek hatására 10 kilót hízok. dühkitöréseim vannak, gyógyszert váltunk, más problémák jönnek elő, majd még 4x gyógyszert váltunk - mind ssri- és újabb 10 kilót hízok. majdnem egy év telik el, élő halott állapotban vagyok, munka nélkül, jövőkép nélkül, a hajam elkezdett kihullani.... A dilidoki az egyetlen gyógyszertől akar megszabadítani, mondván túl sokáig szedtem, ami használt, a nyugtatótól. Munkaképtelen, 20 kilóval elhízva és foltokban hulló hajjal, folyamatos szédelgéssel visszamegyek a háziorvosomhoz, aki azt mondja, az a bajom hogy meghíztam, és emiatt magas a vérnyyomásom -MAGAS VOLT EGY ÉVE IS 70 KILÓVAL- majd ad egy vérnyomás csökkentőt, amire jobban leszek. Mondom neki hogy szedek rivotrilt, 3x 0.5 mg-ot, mire vérben forognak a szemei. szörnyű dolog ezt szedni, hisz jobban vagyok, és a hajam is kezd rendbejönni... Kérdésem. ENNEK mi értelme? Ha azonnal adott volna valami vérnyomás csökkenntőt, -megjegyzem, genetikailag öröklődik, ugyanis apámnak 16 évesen is 150 volt a vérnyomása, szédült is, anyunak meg szaladt a szíve egész életében- és a pszichiáter megérti hogy az SSRI nem működik nálam, és beállítja a nyugtató adagomat, már rég rendbe jöttem volna.. erre most itt vagyok, munkaképtelenül, félig kihullott hajjal, elhízva, magas koleszterinnel, romhalmazként. Elötte tökéletes vérkép, 2 naponta 15 km kocogás, súlyzós edzések, egészséges test, alacsony testzsír. MIÉRT? MEDDIG TART EZ MÉG? kb 1.5 hónapja nem szedem a SSRI-t, meddig tart még a hízás? Alig eszem valamit. egy tál krumplipüré amit én csináltam, és egy szelet rántott hús amit eszem, meg 1 -2 gyümölcs párolt zöldség meg pufi rizs, (megjegyzem ezzel az étrendel voltam 73 kiló egy éve) és mozgok is és HÍZOM! mi a francot tegyek? Meddig tart ez? Ennyi volt? Kinyírt az egészség ügy?
2017. jan. 4. 04:48
 1/3 A kérdező kommentje:

Jah igen, a kardiológiai beutaló szóba sem jöhet, hisz az csak plusz teher lenne az idegrendszeremnek, mivel a 24 órás mérő fél óránként mr, még megijedek tőle...


Amúgy aserger szindrómám van.

2017. jan. 4. 04:52
 2/3 anonim ***** válasza:

A pszichés betegségeknek a kompetens gyógyítója a pszichoterapeuta (olyan pszichológus, aki terápiás képzésben is részesült). A terápiák közül is a leghatékonyabb a mélylélektani terápia (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, Ericksoni)

Az orvos is megpróbál segíteni, azt, hogy milyen sikerrel, megtapasztalhattad.

2017. jan. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Véleményem szerint van akinél bejön az ssri gyógyszer mint például nekem.Engem szuper módon meggyógyított a depresszióból.
2017. máj. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!