Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le a hasmenéstő...

Hogyan küzdjem le a hasmenéstől való félelmet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez az egész nevetségesen hangzik, de

félek, hogy ha elmegyek valahova, akkor rám tőr a hasmenés és nem lesz a közelben wc. Illetve ha van wc és órán vagyok félek, hogy ha rám jönne és ki kellene mennem mit szólnának az osztálytársaim, főleg ha egy nap többször is előfordulna.

Lassan már nem merek elmenni sehova sem, kivéve ha veszek be valamilyen hasfogó, de nem akarok gyógyszerektől függeni.

16/L



2017. jan. 7. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem hangzik nevetségesen, létezik az agoraphobiának egy olyan fajtája, amit bevizelési-beszékelési félelemnek neveznek. Az ebben szenvedő betegek egyszerűen rettegnek olyan helyeken tartózkodni, ahol nem tudnak másodpercek alatt a WC-re érni. Ez egy betegség, ahol a szorongásaidat erre vetíted ki, és elkerülő, irracionális magatartást mutatsz, hiszen gyakorlatilag nulla az esély arra, hogy mások előtt összecsináld magad, ennek ellenére te mégis ettől félsz.

Próbáld ki azt, hogy ha otthon vagy és érzed, hogy ki kell menned, akkor próbáld meg visszatartani az első nap mondjuk három percig, másnap négy percig, harmadnap öt percig, stb. Ezt kondicionálásnak hívják, és egy idő után meg fogod szokni a helyzetet, hogy vissza kell tartanod, és le fogod küzdeni a félelmedet.

2017. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még annyi, hogyha otthon vagyok akkor semmi "bajom", mert nyugodt vagyok.
2017. jan. 7. 18:28
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Azért kezdd el otthon! A fociválogatottak is játszanak barátságos, tét nélküli meccseket, mielőtt a vb-re mennek. Otthon biztosan fogod tudni tartani, és ezt az érzetet kell átvinned az idegen helyekre.

(Halkan jegyzem meg, hogy ha nagyon nem sikerül változtatni, menj el orvoshoz, és antidepresszánst fog felírni, de inkább a gyógyszermentes megoldást javaslom)

2017. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
írass fel frontint orvossal
2017. jan. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
dehogy írass, menj mindig reggel el így jóval csökken annak az esélye, hogy napközben kell, széntabletta mindig legyen nálad
2017. jan. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Jó lenne már kijönni ebből és tudom, hogy fejben dől el, de nehéz
2017. jan. 8. 11:38
 7/8 anonim ***** válasza:
és ha ébredés után megiszol két pohár vizet az segít
2017. jan. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Tarts a zsebedben Bólus astringens tablettát biztonság kedvéért. Ez hatásos, de ártalmatlan. Olyan, mint a széntabletta, de nem fekete. Szétrágod, ha baj van, és azonnal hat.
2017. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!