Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy barátom szekta szerű...

Shde kérdése:

Egy barátom szekta szerű elveket kezdett el vallani, van-e jogom közbelépni?

Figyelt kérdés

Az egyik közeli barátom (nő), szekta szerű elveket kezdett el vallani,

Nemrég beszélt róla hogy mennyire a hatása alá került a 'gor' (regény sorozat)

filozófiájának. És azoknak az embereknek akik ezt terjesztik. Miszerint ő egy szexuális rabszolga, akit használni és irányítani kell.


Összefoglalva: Azt gondolja, hogy a mi morális konvenciónk, túl sok szexuális gátlást rak egy nőre. a 'gor' világában, viszont mivel szabadon használható bármilyen férfi által, az ő szexualitása nincs meghatározva semmilyen erkölcsi gátlástól, vagy önmagától.


Szerinte érzelmekkel nem rendelkezik, és nincs is rá szüksége. Ami kell neki, hogy tárgyként használják.


Számomra ez az egész annyira abszurd hogy szavakat nem találok rá. Én az 5 év barátságunk alatt, egy értelmes, intelligens nőként ismertem meg, aki nagyon is tudatosan éli az életét mások befolyása nélkül. De ez úgy tűnik távolabb nem is állhatna a valóságtól.


Mindezek mellett nézeteit jól titkolja családjától és barátaitól. Az ok, amiért én tudok róla, mert megpróbált bevenni a 'körbe' amit őt szexuálisan használja. Először áldozatként tekintettem rá, de ahogy kezdem megismerni nézeteit egyre inkább csak a szörnyet látom benne.


A valóságtól ez az énje annyira távol áll, hogy nem gondolja, hogy azzal hogy bevon valakit, aki valóban ismeri, kapcsolatba léphet a családjával.


Mit gondoltok, van-e jogom közbelépni és felvenni a kapcsolatot a családjával? Egy felnőtt 30 éves nőről beszélünk aki alapvetően azt csinál a testével amit akar. Nekem pedig nincs egyéb felelősségem mint a saját morális nézeteim.


Személy szerint úgy érzem segítségre van szüksége (Valódi szakemberre), mert hosszú távon ez a nézet tönkre fogja tenni az életét. De nem tudom van-e jogom hozzá hogy valamit tegyek? És nem én leszek-e az aki romba dönti az életét azzal hogy felveszem a kapcsolatot a családjával.



2017. jan. 8. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi jogod nincs beleavatkozni! Tanácsot adhatsz, elmondhatod a nézeteidet, de nem mondhatod meg tegye vagy ne tegye azt amit akar.
2017. jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a barátnőd egy lelkibeteg, aki a problémáját ezzel akarja igazolni.

Nem tudom, milyen eredménnyel végződne a beavatkozásod. Esetleg valamilyen óvatos jelzéssel lehetne próbálkozni,de a lényeget csak egy szakember tudná kideríteni.

[link]

2017. jan. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem világos számomra, hogy akkor ez most csak egy szexuális szerepjáték részéről vagy ténylegesen teljesen rabszolgaként akarja élni az életét. Ha az előbbi, akkor az egy ártalmatlan dolog.
2017. jan. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1: Valóban nem, de akkor az önkéntes rabszolgaság elfogadható?


#2: A nifománia nem rossz kiindulás, még nem gondoltam erre. AZ biztos hogy rendkívül erős benne a szexualitás. Ami talán csak 'gor' világán képes kiadni.


#3: Fogalmam sincs, szinte képtelen vagyok rávenni hogy beszéljen az érzéseiről. Mindig ugyanazokat a köröket futjuk: "neki nincsenek érzései, őt csak használni kell".

2017. jan. 8. 11:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Sem okod, sem jogod nincs beleavatkozni. Az ő élete, úgy bässza el, ahogy ő akarja.
2017. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!