Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezért ugye már nem kell...

Ezért ugye már nem kell bűntudatnak lennie?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, a nagypapám 2011-ben halt meg, addig vele laktam. Olyan 16-17 éves korom körül voltak gondok bár nagyon szerettük egymást. Neki is voltak pszichés gondjai, nekem is. Sokszor volt hogy ok nélkül nagyon csúnyán beszélt velem mert ideges volt, én nekimentem stb, nem hagytam magam. Aztán utána ezen túl tettük magunkat mintha semmi sem történt volna. Ha a mostani észjárásommal gondolkodom, sokkal türelmesebb lennék hozzá, de ez akkor nem ment és sokszor elszakadt a cérna . Megbántam, de már nem tudok mit tenni. Sajnos egy 16 éves még nem tud olyan türelmes lenni.
2017. jan. 9. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:

ha ok nélkül nagyon csúnyán beszélt veled többet ártott, mint egy ütés, mert az csak a fizikai testnek árt, a csúnya szó meg a bontakozó ifjú léleknek

Ne legyen bűntudatod, inkább köszönd meg neki, hogy ezen a kemény helyzetet megtanultad, hogy türelmesebbnek kell lenni és kérj bocsánatot. Hangosan, rá gondolva.

Ez neked kell, hogy ami bánt az " kint legyen ", ez a feldogozás és tanulság neked.

2017. jan. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!