Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter/titoktartás?

Pszichiáter/titoktartás?

Figyelt kérdés

Ha ugyan az a pszichiáterem mint édesapámnak és volt már rá példa, hogy beszélt vele egy olyan dologgal kapcsolatban amit mondtam neki. Elvileg titoktartást fogad, nem? Ha szólok neki, hogy lenne egy problémám amit semmiképpen sem szeretnék, hogy bárki megtudjon főleg nem az édesapám akkor kérhetek tőle valami biztosítékot titoktartási papírt aláírva stb. nem tudom hogyan működik ez, hogy tényleg nem mondja el senkinek?

Szóban nem hiszek, mondhatja, hogy nem beszél róla, nem bízom benne.


2017. jan. 9. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha kiskorú vagy, és veszélyes gondolataid vannak, akkor el kell mondania. Ilyen esetben az ő felelőssége, ha mondjuk bajod lesz.
2017. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kiskorú. És nem sok esélye van, hogy bajom lenne tőle.
2017. jan. 10. 07:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Elvileg el sem vállalhatott volna, pont azért, mert hiába a titoktartás, ha egymáshoz közel álló embereket kezel valaki egymástól függetlenül is, óhatatlanul felmerülnek olyan dolgok, amik mindkettőjüket érintik. Ezt tapasztalatból tudom, speciális okokból kifolyólag a terapeutám kezelt olyanokat, akikkel én közeli kapcsolatban vagyok, és ott is előjött ez a probléma. Mondjuk adott esetben jelezheted, hogy semmiképpen nem szeretnéd, ha édesapád megtudná. Szerintem itt a kérés hatékonyabb, mint ha írásba foglaljátok...
2017. jan. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!