Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Angliában pszichiáter? Titokta...

Angliában pszichiáter? Titoktartás? Ahol szinte mindenhez credit check kell, az utcák, buszok be vannak kamerázva stb (tényleg, nem téveszme:D)

Figyelt kérdés
Olyan helyen dolgozom, ahol súlyos mentális problémákkal küzdő embereket gondozok, fogyatékosok, de vannak köztük skizofrének is. Attól félek munkaadóim megtudják hogy elmentem pszichiáterhez (nem akkora gond van). Úgy értem, ez mégis csak egy egészségügyi munka (bentlakásos otthon) ahol esetleg hozzáférhetnek az adatbázishoz, vagy konkrétan utánanézhetnek. Ez a félelmem onnan jön, hogy amikor megkaptam az állást, erkölcsi bizonyítványt kértek. Akár annak is utánanézhettek, járok e pszichiáterhez, ha igen milyen diagnózissal stb. Alkalmasság szempontjából. Nem vagyok agresszív, de már maga az alkalmatlanná tehet (?) hogy járok pszichiáterhez.

2015. nov. 2. 12:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
normális válaszokat várok
2015. nov. 2. 12:30
 2/12 anonim ***** válasza:

1. Az erkölcsi bizonyítvány a büntetőjogi előéletedre vonatkozik, és nem az egészségügyire, ergo nem befolyásolja az, hogy mész-e pszichiáterhez, vagy nem.

2. Nem értem, miért nyomoznának utánad.

3. Nem nézhetnek utána, jársz-e pszichológushoz vagy pszichiáterhez, nem ismerhetik meg az egészségügyi személyes adataidat az engedélyed nélkül, és főleg, ha bármi miatt véletlenül meg is ismernék (nem fogják), akkor sem alapozhatnak erre semmit.


Viszont kezdem érteni, hogy a problémád valószínűleg pont az üldözési mánia...

2015. nov. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha olyan helyre jelentkezel ahol ez kizáró ok, akkor lehet gondod belőle, igen. Egészsèges ember nem jàr pszichiáterhez. Komoly munkahelyeken orvosi alkalmassàg is kell, ès ott megkérdezik àllsz-e kezelès alatt. El lehet titkolni, de nem èrdemes.
2015. nov. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
rátapintottál, pont az sajnos... mindig is volt de most az új stressz miatt ( idegen nyelv, első munkahely) még jobban, mindig érzem hogy rólam beszélnek. Emellett nyomott is a hangulatom. Voltam már depressziós Magyarországon, szedtem is gyógyszert nem akarok visszasüllyedni, szeretnék orvoshoz menni. De otthon már nincs egészségbiztosításom.
2015. nov. 2. 12:37
 5/12 A kérdező kommentje:
második válaszadó: hmmm ez elég felelősségteljes munka, gondozó (otthon, olyan mint az idősek otthona csak fogyatékkal élőknek) és pont ezért merült fel bennem a kérdés...lehet épp kizáró ok!
2015. nov. 2. 12:41
 6/12 anonim ***** válasza:

Angliában minden külföldit megfigyelnek, legalábbis majdnem. Rendszeresen olvassák bizonyos személyek emailjeit napi szinten. Minimum tízezret. Ezt az angliai Metroban olvastam. Az az intézet teszi ezt, amely ott van a Vicroria Streeten, csak most nem jut eszembe a neve. Ne újságold senkinek, hogy pszichológushoz jársz. Valószínű, hogy az angol szervek időnként rád is rád néznek, hiszen fontos intézményben dolgozol, ráadásul potenciális állampolgárság kérelmező lehetsz, ezért kíváncsiak lehetnek rád. Szokásuk az angol szerveknek un indirekt módon információkat szerezni a külföldiekről. Például munkaadón, kollégán, szomszédokon keresztül. Feltetetnek velük kérdéseket feléd és az általad adott válasz máris az ottani belügyi kartonodon fog virítani. Angliában gyakorlatilag tömeges megfigyelés folyik.

Az, hogy alkalmatlan vagy-e az összetettebb kérdés. Nem vagyok orvos. Én ha a helyedben lennék, akkor amikor hazajövök mindenképpen felkeresnék egy hazai dokit, hogy ezügyben konzultáljak vele. Angol dokival ne konzultálj, mert fertőzöttek az Európa-gyűlölettel.

Az meg, hogy minden be van kamerázva Angliában a buszoktól a metrókig, vonatokig, közterekig, pályaudvarokig stb bezárólag, az érthető. Közbiztonsági szempontból nem elhanyagolható kérdés.

2015. nov. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, mégvalami. Angliában az orvosi titoktartás csak papíron működik. Bárhová mész dolgozni már tudni fogják, hogy ott vagy. Ráadásul, mint külföldi munkavállalót nem fognak egyenrangú emberként kezelni, mert alsóbbrendű kelet-európai vagy számukra. Ezért megfigyelt, pszichológiai, mondjuk úgy, hogy kelet-európai megfigyelésre való pszichológiai esettanulmány, akin érdemes tudományos csemegézést folytatni. Tehát tanulmányi alany vagy. Ha Mengele élne, akkor irgykedne az angol orvosokra. Ebben biztos lehetsz.
2015. nov. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
OK, értem ...sajnos nincs titoktartás, és hiába nem vagyok pszichopata de ha már meglátják a pszichiátria szót, futva menekülnek a munkáltatók ...kb. Ha Magyarországon megyek el (mentem is egy éve) orvoshoz, azt azt is megtudják?
2015. nov. 2. 13:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy a magyarországi orvosod nem fogja értesíteni a Department of Health-et.

Tudnod kéne, hogy van orvosi titoktartás! Rólad, az engedélyed nélkül semmilyen orvosi infót, kartont nem ad át a magyar egészségügy egy másik ország egészségügyi hatóságainak. Legfeljebb bírósági kérésre, de a te esetedben erre nem nagyon van lehetőség, mivel nincs ellened semmilyen eljárás albionban.

Mit parázol?

2015. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne fossá mán...az angoloknak szükségük van olyan emberekre, akik az alja munkát elvégzik. Nem véletlen ez a sok bevándorló, vagy menekült fogadása. Amíg ellátod a munkádat nem kutakodnak utánad.
2015. nov. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!