Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosság ellen, miért...

Az öngyilkosság ellen, miért a legrosszabb érveket hozzák fel? Nem lehetne valamivel jobbakat felhozni?

Figyelt kérdés

Egy ideje járom az ezzel foglalkozó oldalakat, de a legtöbb helyen rémes érveket hoznak fel ellene. Tipikus sablon-szövegeket olvasni amik szépen hangzanak, de sok esetben csak még rosszabbá tesz mindent. Leírok párat, saját tapasztalatos cáfolatokkal együtt.


1."Gondolj azokra akiket hátrahagysz" és a mi lesz azokkal akik "szeretnek".


Sajnos megmondom én mi, mert láttam már közelről az ilyesmit, volt tragikus halál a családban. Rövid összezuhanás, aztán az illető el van felejtve. Tehát semmi "életen át tartó fájdalom" nem marad a hozzátartozókban. Még az illető anyja is már túllépett rajta.


És most a cáfolat: Van olyan eset mikor az életbenmaradás rosszabb és több kínt okoz a családnak, mint a halál ami intenzívebb, de gyors lefolyású kín a számukra. De az még rosszabb, ha a rokon púp a hátukon, mert sosem fog tudni úgy élni mint más emberek és csak botladozn fog egész életében 1-1 havi munkaaviszonyokkal (mert kézügyessége 0, esze még lenne, de abban is hibázik, fizikai erő is kevés. Szóval marad a nyakukon még 50 évesen is. Ez nem rosszabb, mint a pár hónapos gyász?

És a rokonság is... A többségük 80 felett jár akik számítanak. Aztán a többiek akikkel évek óta nem beszélek, apám aki gyerekkoromtól fogva útál, lenéz és képtelen elfogadni, hogy egy torzszülöttnek születtem (nem külsőre, hanem egy bizonyos születési hibával). Anyámat talán még megrázná, de vajon mi okból. Itt van a kutya elásva. Vajon ténylegesen olyan indokokból amire a többség gondol vagy csak azért, mert személyes bukásnak értékeli? A többi rokon igazából leszarja, nem hiszem hogy feltűnik a hiányom nekik. Apám még jót is röhög és amilyen bunkó még be is osonna éjjel meggyalázni a síremlékem.


Meg most csak ezért élni... Szép, szép, de a rokonság előbb hal ki mint én, akkor most mitől különb 54 évesen (vagy előbb) öngyilkosnak lenni, mint most 25 évesen?


Barátok nincsenek.


A másik nagy érv amit felhoznak az a "Történhet még a jövőben jó"...


Ezt sem érzem valami nagy érvnek. Főleg, hogy a jót z "TALÁN"-ra ígérik a rosszat viszont "BIZTOS"-ra. Gyász, fogfájás, fülzúgással élni egész életemben, kín az garantált, a jó dolgok meg nem... Ez így nagyon rossz érv, mert én például nem nagyon látok esélyt a jó dolgokra. Jómódú sosem leszek, ahogy az emberi kapcsolataim is a béka segge alatt maradnak, mert nem tudok normálisan kommunikálni. (Félek mindenkitől, minden gesztusom erőltetnek tűnik, senki nem kedvel meg, borderline személyiségstruktúra). És a legrosszabb, hogy nem vagyok képes boldognak lenni. Üldözöm a boldogságot, de sehogy nem jön össze.


Utolsó nagy ok a vallási duma... Na, ez a vicces. Egyértelmű az oka ezeknek a kitalálása mögött: Anno simán lett volna kollektíven öngyilkos a rabszolga-jobbágy-zsellér-gályarab réteg és akkor kin élősködhetett volna a "felső tízezer" és az egyház?


Az egyetlen érv ami jó, az a "mi lesz utána"? Csak rosszat tudok feltételezni, ami viszont őrjítő gondolat, mert ez így zsákutca. Kín itt és kín ott is, ha majd meghalok fagyhalálban vagy ilyesmi 50 év múlva. Utálom azt, hogy egyáltalán létrejött az életem, mert így muszály csinálni. Ami viszont nem jó érzés.



#kilátástalan jövő #borzasztó érvek
2017. jan. 10. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Az öngyilkosság menekülés a valóságtól.
2017. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1


De én pl. mint élő is csak azt csinálom. Amikor boldog vagyok:


- ha álmodom

- ha sikerül nagyon elmerülni egy filmben/könyvben

- ha megfeledkezem a valóságról.


Ennyi. Ha bele kell gondolni a valóságba, akkor nem érzek mást, csak félelmet, aggodalmat és valami őrjítő érzést ami valahol a rettegés és a kilátástalanság "közös gyermeke", de az egyik legrosszabb érzés amit ismerek.


Ha elb**tam az életem akkor nem lenne elegánsabb kilépni belőle? Ez már jobb nem lesz. Megjavítani nem tudom. Így maradni fog majd a segíjke meg alkalmi munkák, anyámék nyakán, mert az albérlet drága. Pedig van pár "papírom", iskolai végzettségeim, de félek mindegyiktől, ha be kellene menni valahová dolgozni ezekkel akkor végig félnék, hogy elrontom, a többiek kiutálnak, egy idő után nem tudok aludni(!!! Csak 10-20 percekre, de ennyi) áááááh... Nem merek vezetni sem, mert rettegek attól, hoyg szándékosan belekormányzom a szakadékba az autót (erről gyakran álmodom is)

2017. jan. 10. 21:59
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehetne. Örülj, hogy nem sz.rnak az öngyilkosjelöltekre, mert vannak olyan emberek, akik idegenekkel is törődnek. Bevallom én nem, felőlem az döglik meg aki akar, csak ne az én vonatom alá ugorjon, mert akkor elkések miatta. Ennyire fikarcnyit se érdekel. Szval ja, lehet kezdeni értékelni a keveset a semmi helyett...
2017. jan. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3


Jó, de Te bunkó vagy, most inkább a nem bunkók véleménye érdekelne.

2017. jan. 10. 22:03
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Itt egy érv amit, talán még nem hallottál :

Mindenki azt tesz a sz*ros életével amit akar ! De ne várd el, hogy valaki rábólintson. Miért várod mástól az impulzust? Csak egy igen kellene? Az megkönnyítené, hogy végezz magaddal.

Nyilván, a lehető legrosszabb amit tehet az ember az életével, ha eldobja azt. Nem értékeld az életed és magadat sem. Lényegtelen, más mit gondol vagy hogy érez.

Nem másért kell élj, magdért. És ha most, ha később halsz meg, a föld forog tovább és még mellszobrot sem állítanak rólad.

Szóval, vagy éled az életed, bármilyen nyomorúságos is, vagy véget vetsz neki, de ebben nem támogathat senki.

Van aki gyenge és feladja és a hátramaradt családtagoknak, ismerősöknek is ez marad meg, gyenge voltál, elestél.

2017. jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5


Na, erre gondolok.


És figyeld meg, ha lenne hozzá orvosi segítség akkor kilométeres sorok állnának előtte...


És akik még élnek is azoknak is 90%-a szenvedélybeteg. Gondolom nem véletlenül tarol az alkohol, a cigaretta, a drog és sok káros étel.

2017. jan. 10. 22:09
 7/11 anonim válasza:

Nem rég én is öngyilkos akartam lenni. Majdnem sikerült meghalnom anya előtt, nagyon megviselte őt pedig még itt vagyok. Mi lenne ha már nem lennék? Csak pár közelebbi rokon tud róla, rajtuk is látom h hiányoznék nekik...

Azt mondják hogy az öngyilkosság önzőség. Mert véget vetsz a szenvedésednek de a körülötted élő emberek viszont akkor kezdenek szenvedni, hiányozni fogsz nekik. Hát én igazából akik miatt ezt akartam tenni most azok vannak a legjobban mellettem.

Én túl éltem pedig nem sokon mult.

Ez azt jelenti hogy még itt kell lennem. Most sokkal rosszabb az életem, de úgy gondolom h ha sokat szenvedünk az életben akkor utána valami sokkal jobb jár.

Kicsit gondolkoztam az öngyilkossági kisérletem után, és arra jutottam h nem sok értelme van az életnek, de mégis itt vagyunk és ennek oka lehet.


Az emberek nem fogják tudni hogy miért csináltad, azt fogják gondolni h ők rontottak el valamit, sokáig kérdőjel marad bennük, vagy azok az emberek akik az ellenségeid, örülni fognak.

Most egy jó szakemberhez járok, nem tudom hogy tud e segíteni, de ezt ajánlom neked is. Becsüld meg az életed akár milyen is. Persze nem akarlak lebeszélni semmiről sem hiszen nem ismerem az életed, az érzéseid. Ha te nem látsz megoldást akkor...

Én gondolkoztam azon hogy meg próbálom még egyszer, de már nem akarom. ha meghalunk, nem tudjuk mi vár ránk, arra is kell gondolni hogy mi lesz ha még itt maradunk, milyen lesz utána.


Remélem tudtam segiteni.

2017. jan. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Az ötödik vagyok.

Még annyit, hogy nem ironikus, hogy aki halálos beteg, az kapaszkodik az élethez? Aki meg egészséges és csupán üzleti, munkahelyi stb. gondjai vannak az eldobná.

Egy szó mint száz, te túlságosan is tehetetlen vagy, gyáva.

Vagy küzdöl tovább, vagy feladod. Ez nem múlik senkin és semmin, csak rajtad.

És aki meg akarja tenni, úgy tegye, hogy ne kifogásokkal és okokkal, hogy ne legyek teher, vagy nem ért meg senki, vagy ilyenek. Válald fel, hogy puhány vagy és gyenge és nincs akarat erő benned, még arra sem, hogy segítségért kiálts.

2017. jan. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Jól képzett öngyilkos soha még csak célzást sem tesz öngyilkossági terveire. Aki meghalási szándékáról beszél, az két hatást ér el ismerősei körében:


Amíg él: "Csak jártatja a száját, úgyse meri megtenni!"

Amikor meghalt: "De sokáig lamentált szegény, amíg rászánta magát!"


Halálunk mindenkinek legyen meglepetés; életünk frappáns zárópoénja!


Engem gyerekkoromban sokat vertek, terrorizáltak, zsaroltak és aláztak meg (szülők természetesen). Emiatt 26 éves koromra egy lecsúszott életképtelen , alkoholista senkivé váltam. Szerinted az ilyen ember hiányozna bárkinek is? Nem hiszem. Voltak már öngyilkossági kísérleteim, nem is egy. De azt nem olyan könnyű ám megtenni, ahogy az ember eltervezi. Amikor saját magad úgy döntesz hogy véget vetsz az életednek és már ott állsz a halál kapujában, akkor nagyon hamar átértékelődhetnek benned a dolgok. Az életben maradás egyszerű emberi ösztön, amit nagyon nehéz leküzdeni és a halálra semmi nem tud igazán felkészíteni. Vagy komolyan elhatározod magad és minél előbb végrehajtod (utána szenvedsz odaát az örökkévalóságig) vagy vacilálsz rajta hosszú időn keresztül és soha nem fogod megtenni.

2017. jan. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Három és fél évvel ezelőtt nagyon közel álltam az öngyilkossághoz. Akkor azonban tudatosult bennem, hogy az öngyilkossági kísérletem inkább segélykérés lenne: arra vágytam, hogy valaki vegye észre, hogy bajban vagyok, hogy segítsen. Még időben rájöttem, hogy ezt más módon is el lehet érni, sokkal célirányosabban. Így jutottam el pszichológushoz.

Életem legjobb döntése volt.

Igen, kimenekülhettem volna, feladhattam volna, magam mögött hagyva mindent. Így viszont elmondhatom, hogy legyőztem, hogy változtattam az életemen, hogy fejlődtem, hogy immáron az életem minden területén sikeres vagyok (munka, család, párkapcsolat, hobbik, stb.). Fel is adhattam volna, de akkor ez az egész kimaradt volna. Én igenis büszke vagyok rá, hogy legyőztem a depressziót, az önsorsrontó és önmarcangoló gondolatokat, hogy megküzdöttem a démonaimmal és képes voltam változtatni. Még ha pszichológusi segítséggel is. Életem legjobb döntése volt, hogy az öngyilkosság helyett a terápiát választottam.

2017. jan. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!