Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is úgy érzi hogy a szülei...

Más is úgy érzi hogy a szülei tették tönkre az életét, miattuk lett balfék, szerencsétlen? (hosszasan leírom mi van)

Figyelt kérdés
2017. jan. 13. 17:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
28%
Jo, hogy van kikre fogni a sajat hibaidat, mi?
2017. jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Mindenki érezheti ugy. Hiszen ha használtak volna éppen akkor kotont, vagy legalább abortuszra ment volna az anya akkor semmi gondod sem lenne.
2017. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Elmúltam már 30 éves(nő vagyok),szerintem kapuzárási pánikom van,félek hogy ennyire öreg lettem,semmit nem éltem,csak a állandó lelki bántásról a külsőm miatt,a szegény anyagi következményeink miatt,a lemondásról szólt a gyerekkorom is.



Anyu 2 éves korom óta iszik,ezt titkolózik,csak munka után űzte az ipart,elhanyagolta magát,velünk se törödött,hisz csak megfőzött,bepiált és aludt.

Mindig kesebbnek éreztem magam már 5-6 évesen tudtam én nem érek annyit mint mások,furán nézek ki.Akkor még átlagos kinézetű voltam,de apu tele van anyajeggyel és kb 5-6 éves koromra rajtam is jöttek ki.Utáltam,utálom ma is,amit tudtam mind leszedettem de van amiket nem lehet.Láttam mindenkinek normális bőre van,foglalkoznak velük visszik állatkertbe vagy gyereknapra őket,minket mire iskolás lettem nem vittek sehova.Se nem tanulta,se leckét nem kérdezték ki.

Ekkoriba a sok anyajegyem bántott nagyon én mért nem lehettem átlagos,nagyon szégyenlős lettem ne hogy valaki meglásson.Nem szerettem úsuzodába menni,sportra mert senki se volt ilyen ndorító mint én.


Apu alapműveltsége magas,de egy semmi,semmihez sem ért,csak nagy szája van,se jogsi,se semmi.

Csa okoskodni jön azzal ha Jóska Pista megtudta csinálni a targoncát,vagy jogsit akkor az ő gyerekének is menni kellene,miközben egy kilyukadt bicó kereket is Alíg tud kicserélni meg szerencsétlekedik


Hát gondolhatjátok minkettőnk a tesóm meg én is tök bénák vagyunk minden nehezen,sok küszködéssel jön össze.



Korábban legalább szép kis panelba laktunk,jó osztály közösségünk volt,de anyut rávették adja el a lakást,el is adta de semmi nem volt hel,tte

2017. jan. 13. 17:38
 4/26 A kérdező kommentje:

Na röviden eladta a lakást,semmi ingatlan nem volt!T helyette,így egy teljesen lepukkant,ezer éves családiházba költöztünk,suliból kivettek minket és a helyi suliba írattak és mivel városiak voltunk és csóró házban laktunk folyton piszkálta az első naptól fogva.


Ekkoriba sokat nyúltam így nagon furán néztem ki,annyira elegem lett az állandó bántásokból meg tesómnak is a csoróságból,hogy lepusztult házba megyünk haza hogy 12 éves sem voltTam,tesóm meg 13 elszöktünk télen (másik suliba senki nem piszkált),másnap találták meg a rendőrök minket egy mozsdónyba húzódtunk meg,remegtünk olyan hideg volt.De anyuék csak azzal voltak elfoglalva milyen szégyen ez neki,nem azzal hogy meg is fagyhattunk volna

2017. jan. 13. 17:45
 5/26 A kérdező kommentje:

Aztán még általános iskolás koromban mivel anyu volt hogy nem ment párszor be a munkahelyére,meg a céget felzámolták elbocsátották,3 évig nem ment el dolgozni,1 fizetésből éltünk.

Kajára,tűzelőre alíg volt pénz,de a cigijükre,anyu piájára mindig volt.

Teljesen elhagyta magát anyu valamit főzött,beivottjó nagy kupit csinált mindig erre mentem haza,aztán mivel tisztaságot szerettem takaríthattam utána.


Mindig mindent megmagyaráztak.Miután ide kiköltöztünk gyerekkorom,karácsonyom nem nagyon volt.Senki se hinné el ezeket,mindig figyeltünk de derüljön ki


Volt hogy nem volt tűzelönk,a gáztűzhely sütő készlet próbáltunk fűteni,volt nem volt fenyőfa se,utáltam amikor suliba el kellett mondani mit kaptál,mit is kamuzzak


Volt hogy nem volt kajára pénz,hetekig teát,májkémet ettünk,ha mamám pénzt küldött karácsonyra hogy vegyenk nekünk farmert,zsebre tették kellett karjára,volt hogy villanyt kikapcsolták,volt hogy meleg víz nem volt



Senki nem hinné a látszat csal!

Jól lehet titkolni dolgokat!

2017. jan. 13. 17:55
 6/26 A kérdező kommentje:

Sulijamat befejeztem,érettségim lett jó eredménnyel, de nem nekik köszönhettem.Közben láttam mások hogyan élnek,mi minden jár nekik,emlékek,karácsonykor,nyaralások,barátok,mi mindenbe segítette,irányította a családjuk.Mi mindent kaptak,törödést,SZERETETETT!


Ma ha valaki eljön hozzánk gondolná átlag család,átlag ház,csak hogy minden amit itt lát:bútor,a szüleim ruhái,ágyneműk,törölközök mind az én és tesóm pénzéből vannak.Ezt mind a saját zsebünkből vesszük ki,pedig gyűlytenünk kellene szerintem,de esélyünk se lesz külön menni


Mindig mindenről le kellett mondanunk.Ami itthon van mind a mi pénzünkből van,de csak természetesnek veszik,se egy köszönöm, se semmi.


Legalább külsőleg vagy képességileg lettem volna jó.

Pedig soha senkit nem bántották,amikor átlagosan éltünk,kisgyerekként is segítettem.


Mivel anyu alkoholista így kb 11-12 éves korom óta a házat teljesen én tartom rendbe,meg vasaltam.


Megijjeszt hogy minden elfutott mellettem,nem élhettek,nem tervezhettem,nincsenek élményeim,csak kudarc.Én csak szépen lassan öregszem.


Olyan kíváncsi lennék ha átlagosnak születek,szerető szülőkkel hol lennék,mi leetett volna.



Elnézést a panaszokért,de erről nem merek beszélni senkivel viszont néha ki kell adni mit érzünk,mi fáj.

Most sokall pozitívabban érzem magam hogy kicsit én is panaszkodhattam


Kérlek ne szóljatok le!

2017. jan. 13. 18:10
 7/26 anonim ***** válasza:

Én is igy érzem, de most ezt hosszú lenne leírni. Van rész, ami megyezik a történeteddel, de bocsi, nem olvastam végig.

Igen, sok múlik rajtuk, sajnos.

Nekem az egészségemmel nem foglalkoztak soha. Ha beteg lettél bántottak, gyógyszert nem vették meg hasonlok. Úgy beszéltek velem, mint egy állattal hasonlók. Vannak még érdekes sztorik, megalázás stb.

Amit bánok, hogy rám erőltettek egy olyan iskolát, amit nem is szerettem soha, nem is érdekelt. Nem engedtek soha sehova.

Ha gondolod beszélhetünk privátban is, ga akarod.

Igen, sok embernek a szülei cseszik el az életét. Van, aki felnőttként ki tud lépni ebből, van akiben egy életre nyomot hagy. A személyiséged gyerekkorban alakul ki, sokat számít milyen családból jössz.

2017. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Elnézést a fogalmazásért és a helyesírásért,de telefonról írtam.
2017. jan. 13. 18:16
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszi a megértést,tudom a múlton nem változtathatunk,de néha ki kell ereszteni a gőzt,ki kell írnom a fusztrációt,hogy másnap újra rendbe legyek,vidámnak tünjek.


Most mennem kell,holnap munka.


Remélem neked is idővel könnyebb lesz.

2017. jan. 13. 18:20
 10/26 anonim ***** válasza:
Ez sántít. Ha nekem ennyire szar otthon 18 évesen összapakolok. Az anyám elé állok és elmondom neki, hogy: Anyu te egy alkoholista vagy aki sohasem foglalkozott velem. Éld tovább az életed így de én ennek többé nem leszek a része. Ha van érettségid bármelyik városban találsz munkát meg egy kibérelhető szobát és max pár hónapig még májkrémen élsz. Igen a szülők elbaszhatják a gyerekkort de balféket te csináltál magadból. 30 évesen már rég semmi közöd nem kéne hogy legyen az anyádhoz, saját családod kéne hogy legyen. Felnőtt ember vagy!!! Mások is nőttek fel rossz körülmények között.
2017. jan. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!