Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szabálytalan szívverést...

Szabálytalan szívverést okozhat a stressz?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve pánikrohamokkal küzdök, hol jobb, hol rosszabb a helyzet, emellett kicsit hipochonder is vagyok, aludni se nagyon tudok emiatt, sokszor rám tör a szorongás. Mostanában azt vettem észre, hogy sokszor légszomjam van, a szívem nagyon gyorsan, szabálytalanul ver, néha olyan, mintha egy ütemet ki is hagyna, ilyenkor elszorul a mellkasom és a torkom, és kicsit olyan mintha mocorogna bent valami....furcsa érzés. Nem vizsgáltattam még ki magam kardiológián, habár tanácsolták, az háziorvosnál viszont az minden rendben volt (ekg stb). Lehet ez is a szorongás egyik tünete?
2017. jan. 15. 03:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan ezek a "tünetek" voltak és vannak is. Engem már kivizsgáltak kb 1 hónapja, de minden rendben volt. A szabálytalan szívverés, magas pulzus + a legszomj a "mocorgással" pánikroham miatt volt. Ezt fejben kell legyőznod. Viszont, hogy neked is minden egyéb dolgot kizárjanak ugyan úgy mint nekem végig kellene menned a vizsgalatokon. En magánrendelésen voltam mert 1nap alatt letudtam mindent és nem hónapokat vártam y kivizsgálása. De ezt nyilván te tudod csak gondoltam megosztom ezt is veled, mert én is bebeszéltem magamnak mindenféle betegséget, de igy hamar megtudhattam hogy semmi probléma nincs a szívemmel vagy tüdőmmel. Írj majd hogy mi történt veled
2017. jan. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A pánikbetegség meg pláne.
2017. jan. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Varga Péte4 ***** válasza:
100%

Szinte biztos. Anno 40 éve volt egy olyan főnököm, aki kötelességének érezte naponta bebizonyítani, hogy ő tud mindent, minden beosztottja semmirekellő kenyérpusztító. Naponta több leb...t kiosztott nekem is, meg a többieknek is.

Hasonló tüneteim voltak akkoriban nekem is. Munkahely változtatás után megszűntek a tünetek.

Szóval, ha szervi elváltozást nem tapasztaltak Nálad, a lesza..m tabletta biztosan segíteni fog :)

2017. jan. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el jógázni
2017. jan. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 jeverezi ***** válasza:
Igen okozhat nem gyakran de előfordulhat hogy gyors szívverésed lesz az idegességtől!
2017. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, összefügghet a pánikbetegséggel, de ez nem azt jelenti, hogy ne igényelne kezelést.

Én is pánikbeteg voltam, de ettől függetlenül a szapora pulzust és az extrázásokat (amikor ki-kihagy egyet a szív, utána meg kettőt is ver gyorsan) komolyan vették nálam. Ugyanis elmagyarázták (pszichiáter is), hogy ez korai kimerüléshez vezethet. Nálam ráadásul ez genetikai örökség is.


Elmentem kardiológushoz, kaptam 24 órás EKG-t, vérnyomásmérőt, volt szív-ultrahang, terheléses EKG, meg minden, aztán felírtak beta-blokkolót, amit folyamatosan szednem kell.


A pánikbetegségből sikeresen kigyógyultam (pszichológus segítségével), de a béta-blokkolót továbbra is szednem kell. Napi egy szem gyógyszerrel tökéletesen működik a szívem. Ennyit megér.

2017. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet igen. Nekem ugyanez volt, plusz mellkasi éles, szúró fájdalom, szívrohamszerű tünetekkel megspèkelve. Elmentem a háziorvoshoz, minden rendben volt az EKG-n is, enyhe szívritmuszavarom sem volt. Nekem a doki a Valeriana Harmonyt javasolta. Valóban használ, nem gyógyszer. De ha el is kezded szedni, ha nem nagyon muszáj akkor ne használd, enèlkül jobb lenne leküzdeni. Èn is csak havonta max 1x veszem be.
2017. jan. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!