Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegségem már kóros,...

Kényszerbetegségem már kóros, vagy még elfogadható?

Figyelt kérdés

Pár hónapja egy gyomorfertőzést követően megszállottan mosom a kezem, hogy elkerüljem a parazitákat, baktériumokat, vírusokat. Mivel a gyomorfertőzésem igazoltan közösségben kaptam el, valami szokatlan és kezelhetetlen félelem alakult ki bennem, és folyamatosan mosom a kezem, főleg ha valami stressz ér, vagy úgy vélem fertőző dologgal érintkezem. A bajom túlmutat az alapos kézmosáson, párszor annyira eluralkodik rajtam, hogy már ekcémás lett a kézbőröm, és borzalmasan fáj, kirepedezett a sok szappantól és fertőtlenítőszertől. Ezen még én képes lehetek úrrá lenni, vagy már kórosnak tűnik?

Kérek szépen mindenkit, hogy tényleg olyan tanácsod adjon, ami segít, mert ez nekem nem vicc, és kérem a trollkodókat, ne itt éljék ki magukat.

Köszi szépen előre is!



2017. jan. 18. 13:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy előtte nem voltak ilyen illetve semmilyen kényszeres tüneteim. Olyan, mintha ez váltotta volna ki belőlem, vagy hozta elő. Ijesztő vagyok már magamnak is :(
2017. jan. 18. 13:20
 2/7 anonim ***** válasza:
Számomra kórosnak tűnik, de feltehetően kellő akarattal tudnád irányítani ezt a helyzetet, pl. csak féloránként mosol kezet, csak egy adag szappannal, esetleg időzítőt állítasz be, hogy 10 másodpercig moshass kezet. Minél hamarabb megteszed ezeket a lépéseket, annál nagyobb eséllyel keveredsz ki ebből.
2017. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem mindig azonos az idő, sőt, van hogy órákig nem, főleg ha munkám végzem, vagy épp utazom, de a para megvan kicsit akkor már. Főleg mivel a munkahelyen kaptam el ( nem csak én hanem két kivétellel minden kollégám a gyomorfertőzést) így ott megterhelő megállni. De ha valami miatt "beleül az agyamba az érzés", akkor képes vagyok egymás után folyamatosan sikálni a kezem. Ez félelmetes érzés, és érzem hogy nem normális, olyan mintha belül valami kényszerítene, és nem tudom megállni, mert úgy érzem nem vagyok tiszta. Pedig hülye sem vagyok, tudom, hogy egy kézmosás után is tiszta lesz a kezem, mégis az késztetés erősebb. Félek.
2017. jan. 18. 13:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Értem a problémádat, de nem súlyos a helyzet, tudsz rajta változtatni. Pszichiáterhez szerintem csak akkor kellene menned ha a betegség további tüneteket okozna.
2017. jan. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Igen, igyekszek változtatni magam is, és sulykolom magamba, hogy nem reális dolog amit csinálok. Eddig kevesebb sikerrel..

Valóban nem szeretnék pszichiáterhez menni, és remélem, hogy ez elmúlik, ha sikerül az önuralom.

2017. jan. 18. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban kórosnak tűnik kissé, de van indítékod is hozzá.

Szerintem tegyél el a táskádba egy sima kézfertőtlenítőt, amikor nem vagy otthon étkezések előtt, ha nincs lehetőséged szappannal kezet mosni, akkor mindenképp használd, de ne vidd túlzásba. Próbáld meg a szappannal történő kézmosások számát is lecsökkenteni, és tényleg csak akkor amikor muszáj. Ezzel tényleg nagyon nagy mértékben ártasz a bőrödnek, nem egészséges, hogy ennyi víz éri, sérül a bőröd természetes védőrétege, és ezzel akár hosszútávú károkat is okozhatsz magadnak.

2017. jan. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, próbálom megállni, csak sajnos igen nehéz. Valóban már érzem a bőröm terhelését, mert a szappanoktól kirepedezett, és kiütéses és hámlik, gondolom ez az ekcéma, a sok vegyszertől. Már utálom magam ezért, úgyhogy valahogy muszáj lesz úrrá lennem ezen, mert beleőrülök.
2017. jan. 18. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!