Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom van? Ez egy mentális...

Mi bajom van? Ez egy mentális betegség?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy ezeket a dolgokat nem én fedeztem fel, hanem ismerőseim figyelmeztetnek egyre gyakrabban, ezárt is döntöttem úgy, hogy kiírom a kérdést.

Sokan mondják, hogy furcsa vagyok, monoton hangon beszélek, az arckifejezéseim furcsák és nem helyesek - legtöbb esetben nincsenek is -, sokszor katatón állapotba kerülök. Ismerőseim azt mondják, hogy sokszor azt veszik észre, hogy mások mondandója nem érdekel, hogy tudatlanul megnyilvánul hogy bizonyos embereket eliminálni, manipulálni akarok.

Sokszor úgy érzem, hogy a tárgyakat csak pl. A jobb kezemmel foghatom meg, többször kell lekapcsolnom a lámpát, többször kell megállítanom a youtube videókat is.

Tegnap az iskolában az osztály tudtomon kívül rólam beszélt, hogy biztos egy - őket idézve - gyerekkori trauma miatt vagyok ilyen. Az iskolában ok nélkül nácistának hívnak és sorolnak be. Küldött már ugyanez az iskola pszichológushoz is, mikor szerintem semmi bajom.

Sok barátom van, rendszeresen részt veszek a közösségi dolgokban.

Az ujjaimat szoktam még ropogtatni, ez olyan kényszerszokássá vált nálam.

Szoktam úgy érezni, hogy körülöttem csak alacsonyabb szintű emberek élnek, akiket könnyen lehetne eltávolítani, befolyásolni, csináltam már ilyet.

Miért vannak ezek a dolgok? Ez valamilyen 'mentális betegség', vagy csak furcsák az ismerőseim?

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. jan. 19. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:

"Szoktam úgy érezni, hogy körülöttem csak alacsonyabb szintű emberek élnek, akiket könnyen lehetne eltávolítani, befolyásolni, csináltam már ilyet."

.

Ezt hogy kell érteni? Amúgy igen, valami nem stimmel. A pszichomókus mit mondott? Vagy nem mentél végül? Kellene.

2017. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy mentális betegségnek tűnik, bár nem vagyok pszichiáter, tanultam ezekről. Nekem 2 kórkép jut eszembe a "tüneteidről", ha érdekel, írj privit, nem akarlak megsérteni azzal, hogy xy dolgot gondolok, és ország világ elé kiteregetem, úgy, hogy még szakértője sem vagyok a témának.

Viszont érdemes volna szakembert felkeresni, aki segíthet.

2017. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első:

Amikor társalgást folytatok valakivel vagy valakikkel, mindig feltűnik, látszik hogy mit akarnak, milyen választ szeretnének hallani, és hogy milyen könnyű lenne őket befolyásolni akár csak egy testtartással, egy grimasszal, egy szóval, egy szem/fejmozdulattal. Mindig kimutatják az érzelmeiket, ami szerintem felesleges. Így értettem.

2017. jan. 20. 07:04
 4/6 A kérdező kommentje:
Második: már írtam!
2017. jan. 20. 07:05
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem jártam még pszichológusnál, most meg furcsa lenne, hogy pont én akarom, aki akkor annyira tiltakozott ellene.
2017. jan. 20. 14:42
 6/6 Cat Maya válasza:
SZIA, AZ ELMEBETEGEKNEK NINCSEN BETEGSÉG TUDATA. SENKI SEM TÖKÉLETES, DE AKI FELTESZI A KÉRDÉST, H. ESETLEG ELMEBETEG LEHETEK?- AZ MÁR NEM VALÓSZÍNŰ, HOGY AZ. LAIKUSKÉNT MONDOM, DE DOLGOZTAM 40 ÉVVEL EZELŐTT EGY IGEN ELIT PSZICHIÁTRIAI INTÉZETBEN, A VÖLGY U.-BAN,/EGY UTCÁVAL A SÁRGA HÁZ ALATT,AMIT MEG AZÓTA BEZÁRTAK/ ÉS EGY IGEN HIRES,A NETEN IS MEGTALÁLHATÓ, AZÓTA MÁR RÉG MEGHALT PSZICH. FŐORVOS ASSZISZTENSE VOLTAM 2 ÉVIG.A JELEN KORRA VALÓBAN JELLEMZŐEK A LELKI BETEGSÉGEK, DE EHHEZ AZ ÉLETFORMÁNK, ÉS A NEM TUL SIKERES TÁRSADALMI RENDSZEREK IS HOZZÁJÁRULNAK. NE MEG EZ A VÉGTELENÜL KAPZSI,PÉNZ KÖZPONTÚ, LELKETLEN, EMBERTELEN SZÉP UJ VILÁG... A MAMMON, AZ ARANYBORJU IMÁDATA, AHOGY AZ ÓSZÖVETSÉG ÍR RÓLA, MÁR MÓZES KORÁBAN IS. ÉS AZÓTA CSAK ROMLOTT A VILÁG, SATNYULT AZ ERKÖLCSI VILÁGREND, ÉS PERSZE ELÉG NAGY A KÁOSZ IS. RENDNEK KÉNE LENNI./FONETIKUSAN ÍRVA/: HERMESZ TRISZMEGISZTOSZ-T IDÉZVE: AHOGY FENN, ÚGY LENN, AHOGY KINN, ÚGY BENN.,. BOCSI AZ ESETLEGES HIBÁKÉRT, DE VAK VAGYOK AZ EGYIK SZEMEMRE, ÉS A MÁSIK IS ROHAMOSAN ROMLIK, NEM NAGYON LÁTOM, AMIT ÍROK.
2017. jan. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!