Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam a pszichológusomnak?...

Elmondjam a pszichológusomnak? (Több lent)

Figyelt kérdés
Szóval régebben jártam pszihológushoz szorongás miatt, de mivel jobban lettem nem kellet mennem egy évig, aztán mivel a sulinkba is jár és szokott láttni, észre vette hogy megint olyan vagyok, és vissza hívott, viszont a szorongás nem azért van amire ő gondol, hanem más okok miatt, vagyis anyám miatt, de az ő szemében anyám a jó tündér, igazából az a baj, hogy anyám mindig panaszkodik, meg ha ő van rosszul akkor már szinte hívjuk a papot, de ha más van rosszul akkor ez a kérdése: ,,Miért szimulálsz?", neki senki nem jó önmagán kivül, meg olyanokért is leszíd amiért nem kéne....meg meg egy két durvább dolog amit inkább nem írok le....és már szinte azért estem vissza, mert amikor elöszőr jártam akkor is hallgatam hogy anyám miket mondot a pszihológusnak és én változtasak csak ezt hallotam, de persze olyanokat is mondot ami nem igaz és pszihológus elhitte, én meg persze szeretem anyira anyámat hogy nem mertem elmondani a dolgokat (tudom ő is szeret, csak kicsit más a gondolkodása, és egy kicsit saját magát jobban szereti) de igazából már attól estem vissza hogy edig magamban tartotam és hallgatam, hogy szegény anyámnak milyen rossz én miatam, miközben itthon meg nekem volt a rossz...szerintetek mostmár elkéne mondanom? tudna segiteni? edig egyszer voltam újra, viszont eről még egy szót sem szóltam pedig kérdezte.

2017. jan. 20. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha nem mondod el, csak ártasz, ha elmondod, jobb lesz. Mondd el.
2017. jan. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki ennyire nem pártatlan az nem való ilyen munkára. Menj másik dokihoz és mondd el neki.
2017. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Semmi ertelme igy ennek. A pszichoterapianak csakis ugy van ertelme, ha minden lenyeges dolgot elmondasz. Ha profi, jo pszichologus, akkor fogja tudni, hogy igazat mondasz. Ha mar csinalod, csinald jol! Hajra!
2017. jan. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is azt tudnám javasolni, hogy olyan orvoshoz menj, aki nem ismeri az anyukádat, tehát pártatlan.
2017. jan. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Te teljesen biztos vagy benne, hogy ez pszichológus? Ugyanis egyáltalán nem úgy viselkedik, ahogy a pszichológusok! A pszichológus nem dorongol le, nem adja tovább, amit más mond neki, nem ad tanácsot, pláne nem utasít, hanem elfogadó légkörben, célzott kérdésekkel rávezet arra, amiben te magad is el tudod fogadni a változást.
2017. jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Még véletlenül se, ez ugyanis nem pstichológus, hanem egy kókler.

Inkább keress másikat!

2017. jan. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Másikat nem tudok keresni, el fogom mondani neki, de egy kicsit félek, remélem végre nem anyámat fogja védeni....
2017. jan. 21. 12:15
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
De teljesen biztos vagy benne, hogy pszichológus? Ki van írva a rendelőjére?
2017. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen az, igazából bírom is mert amúgy kedves, csak az az egy baja hogy anyámat védi, de remélem, hogy változni fog a véleménye ha elmondok neki mindent.
2017. jan. 21. 13:34
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el neki, mert segítene neked.
2017. jan. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!