Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki hogyan reagálna, ha kiderül...

Ki hogyan reagálna, ha kiderülne egy rokonáról, közeli/távoli ismerőséről vagy barátjáról, hogy skizofrén?

Figyelt kérdés

2017. jan. 23. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a legjobb barátomról derült ki (pontosabban más kategóriába nem tudták besorolni). Megromlott már korábban a kapcsolatunk a furcsa viselkedése miatt, deviáns lett, aztán gyakorlatilag eltaszított magától. Már csak nyomokban volt az az ember, akit annak idején megismertem.


Néha hallok még híreket róla, de semmi jót. Nem volt könnyű feldolgozni, hogy ilyen hirtelen és gyökeresen megváltozott, és ez tönkretette a kapcsolatunkat is. Még sokáig álmodtam vele, hogy újra találkoztunk, meggyógyult, stb.

2017. jan. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ez nagyban számít attól is, hogy vele élek-e vagy sem!Én pontosan tudom mi az! Édesapám Skizofrén!De mivel másabb egy skizofrén a többi embertől? Annyival, hogy BETEG! Ha szedi a gyógyszereit nagyon sokáig ezt is kordában lehet tartani. Ez egy olyan kérdés, hogy te mit szólnál hozzá ha egy közeli ismerősöd/rokonodnak magas vérnyomása van? Ő is szed gyógyszert és nincs magas vérnyomása! A skizofrén ember is szed gyógyszert és nincs halucináció! Csak az ilyen és hasonló pszichiátriai betegeket a "normális" emberek lenézik mégha az illető csak depressziós akkor is! Miért? Mert Pszichiáterhez jár és gyógyszert szed ami ugye már "nem normális"! Ezt minden rosszindulat nélkül írom! Ezen kellene elgondolkodni mindenkinek, hogy mennyit tehet az az ember arról, hogy beteg lett? Ugyanannyit mint akinek magas lett a vérnyomása!
2017. jan. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elfogadnám, és segítenék neki. Másfél évig egy paraniod skizofrénnel laktam együtt, fél évig egy pszichopatával. A legjobb barátomnak három személyisége van, a bátyámnál két éve skizofréniát diagnosztizáltak.

L/14

2017. jan. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elmondjam ,hogy reagálnak? Meglátogatnak párszor ,majd miután minden bőrt lehúztak ezen a témán, hogy mennyire "megzakkantál" valamelyik kocsmában röhögnek. Többé kevésbé.
2017. ápr. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!