Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek skizofrén?

Lehetek skizofrén?

Figyelt kérdés
Édesapám skizofrén! 26 vagyok! Egyszer volt egy öngyilkossági kisérletem, de nincsenek ilyen tüneteim, hogy halucinálok vagy ilyesmi. De viszont szorongást és depressziót diagnoztizáltak annó a kisérletem után. Azóta nem jártam orvosnál.

2017. jan. 23. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
El kéne menned egy orvoshoz. Ők tudnak téged kivizsgálni. Igy interneten keresztül elég nehéz.
2017. jan. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
El fogok csak kíváncsi vagyok mások véleményére is
2017. jan. 23. 20:47
 3/9 jeverezi ***** válasza:
de apukád skizofrén te nem vagy az. Bár érdekelne hogy 26 éves korban miért akartál öngyilkos lenni? Gyógyszert szedsz?
2017. jan. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
17 voltam. Valószínűleg a depresszió miatt. Úgy éreztem, hogy semmire nem vagyok jó. ( egyébként ezt más is elég sokszor mondta nekem )
2017. jan. 23. 21:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Xanax-ot szedek
2017. jan. 23. 21:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Xanaxot ne szedj 26 évesen! Az nem antidepresszáns! Viszont ha rászoksz és megpróbálod letenni,akkor lehet suicid hajlamod. Felejtsd el azt a sz.rt. Skizofrénia jellemző "tünete" az,hogy nincs betegségtudat..ergo totál normálisnak hiszi magát. Mivel te már megkérdőjelezted,hogy normális vagy-e, így ezt kilőhetjük. Való igaz,hogy a mentális betegségek genetikailag örökölhetőek, de nem feltétlenül..(az én apám súlyosan Borderline-os, bennem is felmerült már párszor). Valószínűleg hozzám hasonlóan, van egy generalizált szorongásod..ami időnként újra és újra előjön, élethelyzettől függően. Néha jobb napok,néha rosszabbak. Nálam ezek sajna testi tünetekkel is járnak..(11 éve folyamatos hasfájásom van, szervi okot kizárták, és ha rosszabb lelki passzban vagyok, erősödik..). Szedtem rá antidepit, de mivel volt mellékhatása, abbahagytam. Viszont a fájdalom elmúlt tőle, és jobb lett a közérzetem is. Azóta semmit nem szedek, de a mai napig szorongok, sokszor érzem a "meg akarok halni" feelinget, de megtenni nem fogom, mert már edzett vagyok és van olyan ember, aki segít nekem ha szükségem van rá. :) Node visszatérve hozzád: elég sok skizot láttam (dolgoztam velük) a leírtak alapján nem vagy az. Persze dokihoz menj vissza, de ne xanax-ot adjon..tünetileg lehet segít, de az nem arra való gyógyszer. És keress egy lelki társat..aki melletted áll ha kell. Nekem az anyám ez a személy. :)

28/n

2017. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát mindenféle képpen elmegyek orvoshoz. De sokat hallani arról is, hogy nem is az volt a baja amit diagnoztizáltak. Na most ha olyan az orvos akkor szerintem simán mondhatja, hogy genetikailag örököltem. Mondjuk ha a skizofréneknek tényleg nincs betegségtudatuk akkor meg nyugodtam.de mi az amit írtál, hogy a xanax leszokáskor mi lehet? Suicid? Vagy mi?
2017. jan. 23. 22:51
 8/9 anonim ***** válasza:

A xanax is jó lehet depresszióra, szorongásra..de nagy a hozzászokás veszélye, illetve idővel több kell belőle, olyan mint a drog..erősen függővé válsz és ha egyszer abba akarod hagyni, nem fog menni..megvonási tüneteid lesznek elég keményen. Vannak már százszor jobb antidepresszánsok, amik ennyire nem agresszívak. Főleg ilyen fiatalon..

Suicid= öngyilkosság..szóval ha egyből abbahagyod az évekig szedett xanax-ot, felerősödhet benned az öngyilkossági hajlam. Persze erős függőség esetén.

2017. jan. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Normális válaszokat adtál és ezt köszönöm! Viszont egy dologba bele kell kössek. Nem azt kérdőjeleztem meg, hogy normális vagyok e...

Ez a baj az emberekkel, ha valaki depressziós vagy szorong esetleg pánikbeteg vagy hasonló az már nem normális és elitélik az emberek! Te is Normális vagy ez látszik a válaszokból is! Te is csak beteg vagy ugyanúgy mint én! Erről egyikőnk sem tehet! Maximum annyira mint más akinek Veseköve van és szenved tőle időről időre! Ő is beteg! Ő sem tehet róla! Csak Ezt egy (Normális) ember nem így látja. És ez nem kötekedés akar lenni csak annyi, hogy bárki aki ma (Normális) holnaptól akár lehet ugyanúgy beteg is! Szerintem ez a legnagyobb baj, hogy az emberek szégyenlik a betegségüket mert tudják, hogy egy kalap alá veszik őket a nagyon beteg pszichiátriai betegekkel! Na ez most elég bonyolult lett meg hosszú is csak már fáradt vagyok!

2017. jan. 23. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!