Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzek bűntudatot?

Miért érzek bűntudatot?

Figyelt kérdés

Nem érzem magam jól. Nem esik jól semmi bármit csinálok

Bármibe is belekezdek úgy érzem rosszul csinálom, vagy nem kellene.

Annyira, hogy már inkább nem csinálok semmit amit nem muszály, olyan szinten hogy el sem hagyom a házat, ágyat ha nem muszály...

És tudom hogy ez nem jó, ezért még rosszabbul érzem magam.

Talán ez is a depresszióval jár?

NEM vagyok ideges... azt hiszem.

van egy kis szabályozhatatlan remegésem néha ami kellemetlen, főleg ha izgulok valamiért.

Nehezen alszom el, kivéve ha nagyon fáradt vagyok.

Ha ideges vagyok nehezebben beszélek, néha be-dadogok, ami még kellemetlenebbé teszi a kommunikációt

Nem emlékszem mikor beszélgettem valakivel csak úgy lazán, lélekből... talán sose

Nem vagyok alkoholista, nem dohányzom, nem szedek nyugtatót vagy altatót, semmi féle bogyót, még fájdalomcsillapítót sem amikor fáj a fejem



2017. jan. 25. 20:52
 1/6 psychebb válasza:
Ez extrém depresszió , valószínűleg! Én is voltam már így és elmentem egy szakemberhez, aki sikeresen rászoktatott az egyik legveszélyesebb nyugtatóra. A mai napig szenvedek ezzel, így örömmel olvastam,hogy te ilyeneket nem szedsz! Biztos van olyan, ami leköt! Rengeteg jó film van, ami motiváló lehet, hallgass minél több zenét! Ha nem szeretsz kimozdulni, kezdj el küzdeni magadért, sportolj! Ugrálj a szobában, bármi! A mozgás minden esetben segít ezen az állapoton keresztül menni! Más nem tud helyetted élni! A te felelősséged, hogy jelenleg így érzed magad! CSINÁLD!
2017. jan. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Filmek/ tévézés nem köt már le, egyáltalán. Csak zenét hallgatok sokat, de kezdem azt is megunni. Számítógépes játékokkal kötöttem le magam régebben de már az sem megy.. Még több mozgás megy nem nagyon megy ugyanis a munkahelyen nagy a fizikai megerőltetlés ami eléggé kikészít a műszak végére
2017. jan. 25. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a szitu kb. Én 24 éves informatikus srác vagyok, aki nem tudott elhelyezkedni. És más gikszerjeim is vannak.
2017. jan. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ez depresszió. Velem teljesen ugyanez van napok óta. Amik korábban érdekeltek, azok már nem vonzanak. Én sem vagyok ideges, nem iszom, nem szedek semmit, csak magamba vagyok zuhanva. Én könnyen elalszom, de sokszor felébredek. Szüleim még nem vették észre rajtam, de szerintem nem sok idő kell hozzá.

A kiváltó okok között van, amit az előttem válaszoló srác is írt, hogy én sem kellek sehová, másrészt a szociális életem nulla, nincs baráti társaságom, de még barátnőm sem.

Ha visszagondolok, milyen vidám, életörömmel teli ember voltam, még jobban magamba roskadok. Teljesen elment az étvágyam is, egyik nap telik a semmibe a másik után...

Nem gondoltam, hogy el lehet idáig jutni és velem is megtörténhet ilyesmi. egyelőre tudom kontrollálni magam, de félek, hogy bekattanok.

2017. jan. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha felismerted, hogy baj van az már félsiker. Én is ebben a helyzetben voltam kb. egy hónappal ezelőtt, egy hétig majdnem csak feküdtem, semmi nem kötött le, semmi nem érdekelt, teljesen magamba roskadtam, mert tudtam, hogy ez nem én vagyok és nem tudom, hogy jutottam el idáig.

Alapjában véve egy vidám, kimozdulós lány voltam, de szeptember elején valami félrement kicsit és csúsztam le a lejtőn. December végén teljesedett ki, de szerencsére hamar felismertem és tudtam, hogy én ezt nem akarom. A januárt futással kezdtem, pedig elhihetitek, ha valaki nem szeret mozogni, az én vagyok. Rengeteget segít, már nem értelmetlenek a napjaim, kimozdulok és a negatív gondolatokat is próbálom kiverni a fejemből. Sok kitartás kell hozzá, de ne adjátok fel. Sok erőt kívánok!

2017. jan. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha felismerted, hogy baj van az már félsiker. Én is ebben a helyzetben voltam kb. egy hónappal ezelőtt, egy hétig majdnem csak feküdtem, semmi nem kötött le, semmi nem érdekelt, teljesen magamba roskadtam, mert tudtam, hogy ez nem én vagyok és nem tudom, hogy jutottam el idáig. Csak bőgtem, hogy hogy lehetek ilyen szerencsétlen, már kényszergondolataim is voltak, sokszor azt gondoltam megőrülök, skizofrén leszek.

Alapjába véve egy vidám, kimozdulós lány voltam, de szeptember elején valami félrement kicsit és csúsztam le a lejtőn. December végén teljesedett ki, de szerencsére hamar felismertem és tudtam, hogy én ezt nem akarom. A januárt futással kezdtem, pedig elhihetitek, ha valaki nem szeret mozogni, az én vagyok. Rengeteget segít, már nem értelmetlenek a napjaim, kimozdulok és a negatív gondolatokat is próbálom kiverni a fejemből. Szintén január elején felkerestem egy pszichológust is és már csak a tudat, hogy teszek magamért változtat a dolgokon. Sokszor elgondolkodtam azon, hogy agyban dől el az egész és az lebeg a szemem előtt, hogy újra olyan akarok lenni, mint egy fél évvel ezelőtt. Sok kitartás kell hozzá, de ne adjátok fel. Sok erőt kívánok!

2017. jan. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!