Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek autista?

Lehetek autista?

Figyelt kérdés

Ez így elég bután fog hangzani, de teljesen azonos vagyok pár rájuk vonatkozó dologban. Gyerekkoromban elég fura voltam, nem barátkoztam soha senkivel és nem engedtem, hogy hozzám érjenek, a szüleimnek sem (de az apámnak most sem engedem, mert régen elég sokat ivott és egyszerűen gyűlölöm, nem akarom hogy akár 1 másodpercre is csak hozzám érjen, azokkal a kezekkel, amik annyi vérző sebek ejtettek rajtam.) MAtekból nagyon jó vagyok, nem tudom miért, soha nem is tanultam, de mégis osztályelső vagyok és mindenhol kiemelkedek ilyen téren. Néha úgy érzem nagyon jó lenne pár barát/ismerős, de egyszerűen idióta vagyok ilyenek kialakításához, nem tudom mit lehet kérdezni egy embertől és mit nem, azt hiszem itt is szabályok vannak és ha rosszat kérezek, akkor megutálnak, szóval nem barátkozok még most sem. Gyerekkoromban sok dühkitörésem volt, amit apám úgy kezelt, hogy megvert, egy időután elmúltak ezek a dolgok, meg még pár fura dolog: aludni csak egy bizonyos pózban tudok, csukott ajtónál, 0 fénnyel és zajjal, a legkisebb zaj is idegesít engem. Az asztalom letisztult, gyakorlatilag semmi nincs rajta, ha szemét van rajta, akkor frusztrált leszek, kéztetést érzek, hogy minden teljesen tiszta legyen körülöttem és rendezett.


Én nem gondoltam, hogy az lennék, de a minap feladtak egy verset megtanulni, én pedig pár perc alatt tudtam már az egészet és az egyik osztálytársam azt a jelzőt használta rám, ami nem hagyott nyugodni és egyből utánnanéztem.

17f


2017. jan. 27. 17:19
 1/3 A kérdező kommentje:
1-es, erre csak azt tudom mondani, hogy még én is jobb humorérzékkel rendelkezem, pedig általában nem értem a vicceket, de ez egy kicsit sem volt vicces véleményem szerint, mivel az autó és az autista kicsit sem köthető össze, az max autós, lehet autós, az meg nem autista, szóval ezzel csak a szellemi szinted tükrözted, hogy mást a pocsék humorézékeddel egyből megpróbálsz ledegralálni, adok egy jó tanácsot, menj másik kérdés alá, mert láthatóan nem egy nyelvet beszélünk, ami nem baj, sőt szerencse, hogy ilyen embert nem kell megértenem.
2017. jan. 27. 17:50
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy autista, dehogy vagy! Egy jó képességű érzékeny fiú vagy. Profitálj a képességeidből, és növeld az önbizalmadat!
2017. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, a leírtak alapján lehetséges. (És én az eddigi válaszadókkal ellentétben értek is a témához, nem csak rávágom.)

Az okok:

-Az autisztikus vonások már kisgyermekkorban is jelentkeztek

-Érzékszervi túlérzékenység (ez nem jellemző a szociális fóbiásokra, csak az autistákra)


Nagyon sok magasan funkcionáló auti marad diagnosztizálatlan, egyáltalán nem ritka, hogy valakiről kamasz-, vagy éppen felnőttkorban derül ki, hogy autista.

Még abban a korban vagy, hogy van mód viszonylag egyszerűen diagnózist kapni és érdemes is, mert ha kapnál diagnózist, akkor speciális fejlesztésre is jogosulttá válnál (pl. a szociális kompetenciáid fejlesztésére szakember által, ez a terület ugyanis hatékonyan fejleszthető magasan funkcionáló autistáknál). Fontos lenne megnyerni a szüleidet (anyukádat) a célnak, mert ő tud megfelelő diagnosztikai centrumban eljuttatni (pl. a Vadaskertbe). Később már csak az Autizmus Alapítvány fizetős diagnosztikai szolgáltatását vehetnéd igénybe.

2017. jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!