Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetek diagnosztizálatlan...

Lehetek diagnosztizálatlan autista felnőttként? Kihez menjek hogy ilyen diagnózist kapjak?

Figyelt kérdés
Speciális iskolában tanultam, és nem diagnosztizáltak nálam semmit autizmust, nem vizsgáltak meg ilyen ügyben. nincsenek barátaim, a társas kapcsolatok terén nem állom meg a helyem és fejletlen a kommunikációs képességem szüleim azt mondják nem szeretek én senkit csak magammal foglalkozok. Lehetséges h autista méghozzá Asperger szindrómás vagyok?? Van egy hobbim, szeretnék orvosnak tanulni és hiába tudok sok mindent a témában, a neurológiában ami érdekel de én ezt csak elméletben tudnám megvalósítani és gyakorlatban nem mert különböző részképességzavaraim vannak pl. tanulási nehézség, diszkalkulia, szerintem figyelemzavaros is vagyok, és szétszórt impulziv, rossz a memóriám az összes tünet egyezik az orvosom szerint viszont nagyon tehetséges és intelligens vagyok a neurológiai témán belül. Hogyan kaphatnám meg autizmusra a diagnózist felnőttkorban? A figyelemzavarra is kéne a diagnózis és gyógyszer sem ártana mivel nem birok tanulni hiába akarok, kinyitom a könyvet és leblokkol az agyam.

2016. aug. 4. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichiátertől.
2016. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ha igy odamegyek tuti hogy kiröhög az orvosok nemszeretik ha okoskodnak
2016. aug. 7. 10:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Te kérdezted, kihez menj. Egyedüli út, az a helyi pszichiátriai gondozó. Itt a pszichiáter adhat beutalót különböző vizsgálatokra (pl. neuropszichológia), amik egyértelműsítik a helyzeted.

Igaz, nem szeretik az "okoskodókat", de vagy elmész és megbeszéled a dokival amit szeretnél vagy nem mész el és maradsz kétségek között.

A háziorvosod, a sebész, a szemész, az urológus, a sarki zöldséges, a postás stb. nem fog tudni neked ebben segíteni.

Elmehetsz magán pszichiáterhez is, aki talán segítőkészebb, mint egy tömeggyógyítást végző doki.

Az okés, hogy intelligensnek tartod magad és mások is, de érdeklődnék, mégis hogyan gondoltad ezt az orvosi pályát, ha figyelemzavarod -, memóriazavarod -, tanulási zavarod van stb. és autizmus, asperger diagnózist szeretnél és no és gyógyszert?

2016. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor menj magánhoz, perkáld ki a pénzt, ő meg végighallgat és udvariasan megmondja a véleményét, és/vagy továbbküld más vizsgálatokra. Más nem fogja tudni megmondani.
2016. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Autizmus alapítványnál jelentkezz be diagnosztizálásra.


Érdekes emberek az Aspergeresek.

2016. aug. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hosszúhajú ***** válasza:
rossz hír: 30 évig félrekezeltek borderline személyiségzavarral és kényszerbetegséggel. 47 vagyok, autizmus diagnózist senkitől sem lehet kérni kizárólag au spec. dokitól szakembertől. nekem egyik régi dokim sem adhat mert nem az a szakterülete. autista alapítvány, avagy magán úton, vagy autizmus diagnosztizáló helyek - gugliba. ő többinek nincs rá képesítése, engedélye.
2023. jún. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!