Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van valami bajom,...

Sebaschan kérdése:

Szerintetek van valami bajom, és ha igen, akkor mi?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok. A szobámat elméletben megosztom a testvéreimmel, gyakorlatban egyedül alszom ott. Este kilenckor fekszem le aludni, de alvás előtt még gyakran mrgnézek egy-két részt valamiből, rajzolok, olvasok, vagy beszélgetek valakivel, ezt 10-12 körül szoktam abbahagyni.

(Még) kisebb koromban nagyon féltem a sötétségtől, ezért felkapcsolt olvasólámpa mellett aludtam, azóta is mindig az ágyam mögé világítok vele.

Amikor leteszem a tabletem, hogy elkezdjek aludni, aazonnal felugrok, és futok, hogy felkapcsoljam a többi lámpát is, aztán kötrbenézek a szobámban. Miután kb mindenhova benéztem, lekapcsolom a lámpákat (kivéve azt, amivel alszom). Ilyenkor még mindig nem tudok aludni, egyfolytában felülök, és bámulom a sötét szobát, az ablakot, párszor benézek az ágy alá, meg ilyenek, pedig jól tudom, hogy nincs ott semmi. Ha valahová nem látok el, kétségbeesetten odairányítom a lámpámat. (rájöttem, hogy ez rohadtul gyereksen hangzik, de... ez van :"3)

Elég rossz alvó vagyok, gyakran felébredek hajnalban, és olyankor már nem tudok viszaaludni, csak forgolódok és nézelődök a szobámban.

Nappal is gyakran történnek ilyesmik, pl két percenként megfordulok és körülnézek, és néha úgy érzem, figyelnek. (tisztában vagyok vele, hogy ezt mind az agyam csinálja velem, csak nem tudom, miért.)

Pszichológushoz jártam régen, még most is el kell mennem, de csak nagyon ritkán. Erről nem szeretek beszélni másokkal, szánalmasnak érzem a többi, komoly probléma mellett.

Kérlek, ha van ötletetek/tanácsotok, írjátok le nekem :3 Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. febr. 5. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
B-MAX vitamint, magnéziumot szedjél, és citromfű teát igyál! Minden nap fáraszd le magad edzéssel.
2017. febr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

:) ez nem gáz vannak bekem is időszakaim. Jó lenne először is ha alvás az nem ilyen későn kezdődne.

Utána az is jó lenne ha alvás előtt semmit sem csinálnál mert igen az agyadat beindítja a rajzolás az olvasás a stb. A tablet meg tény hogy nem alvás előttre való. Mivel beindítja az agyad nehezebben csendesíted le a pihenéshez. Az sem teljes értékű pohenés hogy közben ég melletted a lámpa de az eleinte maradhat. Ezek helyett alvás előtt meditálj had lassuljon le az agyad,az idegrendszered. Becsukod a szemed már az is jó és végiggondolod a napod, meg a következő napod is.


Az hogy valaki mindig figyel, hidd el sokaknak van ilyen problémája.senki sincsen megnyugtatlak. Ilyenkor gondolj másra és el fog egy idő után múlni.

2017. febr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, ki fogom próbálni, amiket javasoltatok :)
2017. febr. 6. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!