Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes-e ezzel foglalkoznom,...

Érdemes-e ezzel foglalkoznom, ha igen, mi lehet a bajom? Elmúlik? 14/L

Figyelt kérdés

Kiskorom óta meg akarok halni, meg akarom ölni magam. Többször is próbálkoztam. Egyszerűen ez az élet elkorcsosult, az emberek naivak, de mégis önzőek. Már akkor úgy gondoltam, hogy szörnyű csapások várnak rám.. Félelmem be is következett..hamarosan. Történt egy tragédia velem és szörnyen magam alatt voltam. A szüleim tudtak erről, de nem segítettek.. Inkább vertek. Vertek-vertek és nem mondták meg ezt miért nem szabad. Ha csináltam valamit, például összetörtem a tányért ezeket a szavakat hallatták: te roha-dék, mit képzelsz magadról?! És megvertek... Nem tudtam miért bántanak..

Aztán jött az iskola.. Nem voltak barátaim, mindig is elvontabb voltam. Édesapám (őt szerettem ennek ellenére a legjobban) nem törődött velem, anyám sem, így az egyik tanáromat apapótlékként tekintettem. Csak őt, más férfit nem. (akit később úgy szerettem, mint aput) Rövid időn belül meghalt apukám. Be kellett vallanom a tanáromnak, mert úgy éreztem bekattanok. Bevallottam.. Nem érdekelte. Rengetegszer megbántott..(lehet nem önszántából) Aztán úgy döntöttem, elkerülöm, hátha elfelejtem. Mivel őt és aput szeretem a világon a legjobban ez sem sikerült.(úgy érzem ő is meghalt) Paranoiás lettem.. Egyszerűen azt hiszem, hogy mindenki ellenem van, mindenki bántani akar, mindenki néz engem, megmérgezik az ételemet amikor nem figyelek, leköpik a dolgaimat, elveszik a cuccaimat, egyszer amikor megyek hazafele, megvernek. Kialakult egy olyan érzetem, egy olyan vonzódásom a halottak iránt, amit nekrofíliának neveznek. Megírtam a végrendeletemet, a búcsúleveleket. Mindent előkészítettem az öngyilkosságra mert egyszerűen a családom többi tagjai irritáltak a jelenlétükkel, tömegiszonyom lett, sokszor bepánikolok. Ez így nem mehetett tovább.. Azonban úgy éreztem, adnom kell ezek ellenére magamnak még egy esélyt. Ez meg a továbbtanulásomról szólt. Ha felvesznek abba az iskolába, ami megalapozná az életemet, nem ölöm meg magam. Lehoztam a csillagos eget, a tanárokat lenyűgöztem az eredménnyel. Mindent megtettem, és meg is lett az eredménye: felvettek. VISZONT!! Azt hittem boldog leszek utána, azt az iskolát úgy tekintem, mint a hazámnak. Nem lettem boldogabb.. Ugyanolyan rosszakat álmodtam, ugyanúgy megálmodtam a halálomat, ugyanúgy megmaradtam..

Nem bízom meg senkiben sem. Pszichológushoz nem tudok menni mert egyszerűen anyám!!!! irritál!!!! nem tudok semmit sem mondani, nem is mondok neki. Megbélyegzett. Másnak nem tudok szólni. Magam vagyok.. Már van 51 versem, abba fojtom bánatom.



Abban az iskolában jobb lesz?


UI: hozzá nem értők ne kommentálják a kérdésemet.



2014. máj. 9. 18:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És még annyit hozzáfűznék, hogy nem egy elkényeztetett liba vagyok, nincs különszobám, nem vagyunk gazdagok, nincs okostelefonom, szóval semmi luxusnak mondható dolgot nem birtoklok.
2014. máj. 9. 18:47
 2/11 anonim válasza:
Én is hasonlóan voltam mint Te, mintha csak magamat látnám a leírásodban. 18 éves koromig borzalmas volt az életem. Aztán elkerültem egyetemre, jött egy radikális környezetváltozás, új embereket, új barátokat ismertem meg és egy csapásra elmúlt minden bajom. A legjobbakat kívánom neked, soha nem szabad feladni, mert nem tudhatod, hogy amikor bezárul előtted egy ajtó, mikor nyílik ki egy másik!
2014. máj. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem voltak barátaid, ha ilyen felszínesen ítéled meg az embereket.
2014. máj. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
3-asnak üzenném, hogy ha nem tudja átérezni a probléma lényegét, akkor inkább ne is kommentáljon, mert többet árt, mint használ. A tinédzserkori emocionális zavar egyáltalán nem játék, ilyenkor egy véletlenül elejtett mondat is bombaként robbanhat. Többször foglalkoztam már ilyen gyerekekkel és ennek sajnos a fele sem tréfa.
2014. máj. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A #4-es válaszolónak üzenném, hogy a más emberekhez való viszony sem tréfa, sőt, meghatározzuk vele saját és mások életét.

Egyáltalán nem vontam kétségbe a fiatalok érzelmi problémáit, sőt, nagyon is átérzem, de hát egy pszichológus ugye mestere a belemagyarázásnak, skatulyázásnak. Viszont aki olyan eszeveszett baromságot állít, hogy "ez az élet elkorcsosult, az emberek naivak, de mégis önzőek", azt nem lehet szó nélkül hagyni, és be kell bizonyítani, hogy nem igaz. Egy pszichológus számára mindez fejlődéslélektanilag jellemző, esetleg a hormonális felborulása, de valójában az ember világtalansága jelenik itt meg, és eszerint kell viszonyulni a másikhoz, és be kell bizonyítani, hogy létezik az a világ, amire vágyik, de ehhez a saját attitűdjén kell változtatnia.

2014. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Nem mondom, hogy nincs igazad, hiszen ilyen érzelmi állapotban nem érzékelik reálisan a külvilágot, de akkor sem így kell rádöbbenteni, mert sokaknál fordítva sülhet el. Én sosem voltam híve ennek a Dr. Csernus-féle "durr bele a közepébe" módszernek, ilyenkor érdemes fokozatosan felépíteni az énképet és a világról alkotott valódi képet. Hiába látod át a probléma lényegét, meg kell érteni, hogy az ilyen betegek saját szemszögükből látják a dolgokat és nem fognak hirtelen egy csettintéstől megváltozni. Egyébként még nem vagyok pszichológus, viszont ennyi idősen én is ilyen problémákkal küszködtem, pusztán csak azt írom le, amit az akkori személyiségemmel tapasztaltam.
2014. máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nagyon fiatal vagy, és szomorú, hogy máris így éled meg a mindennapokat...Próbálj változtatni az életfelfogásodon, próbálj pozitívan gondolkodni..Törekedjél, tanulj, tegyél azért, hogy jól érezd magadat a bőrödben. Én a helyedben mindenképpen elmennék egy pszichológushoz, iskola pszichológust is érdemes lenne felkeresned. De semmiképpen se gondolj az öngyilkosságra, ugyanennyi idősen nekem is voltak hasonló gondolataim, sajnos még most se vagyok túl mindenen. De mindig úgy gondolkozom, hogyha elég erősen próbálkozom akkor elmúlik ez az időszak és csak egy rossz emlék lesz.Találj igaz barátokra, akik melletted állnak. A tanárok közül is kereshetnél valakit akiben megbízol, és aki esetleg segítene neked egy pszichológussal kapcsolatban.

Ez csupán az én véleményem, és sajnos ezt úgy kell mondanom, hogy nem tudom elképzelni min mész keresztül:(

Nagyon remélem, hogy boldog leszel és megoldódnak a dolgaid.

Ha szeretnél nekem nyugodtan írj privit, hátha tudok segíteni, vagy csak szeretnél valakivel beszélgetni.

16/L

2014. máj. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én ezt a világot így élem meg. Ezt az elsorvadó generációt, mely mindent elpusztít, mi útjában áll.

Nem értem az embereket, én sosem kaptam meg azt a szeretet, mit kellett volna. Nem tudok erre a világra másképpen tekinteni.

2014. máj. 11. 14:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon különleges szemléleted van. Jóval erősebb kritikai érzékkel rendelkezel, mint a hozzád hasonló korúak.

Azt írod: "magam vagyok".

De ez nem lesz mindig így.

Az iskola, főleg az egyetem színes és szabad világ. Meg fogod találni a lelki társaidat, és a barátaidat. De ahhoz meg kell próbálni embereket közel engedni magadhoz. Nem kell mindenkiben az ellenséget látni.


Én is olyan voltam, mint Te.

Aztán a világról alkotott képemet alapjaiban változtatta meg egy osztálykirándulás, amikor elsős gimnazista voltam.


Valahogy az első évben beskatulyáztam az embereket, hogy ez ilyen, az olyan, ez önző, ez stréber, ez lenéz engem, az meg észre sem vesz.

És egy mátraszentimrei kiránduláson olyan vihar kapott el bennünket a hegyen, hogy nem hittünk abban, hogy ép bőrrel megússzuk. És éppen azok segítettek a viharban talpon maradni, vagy a következő fáig eljutni, akikről nem voltam valami jó véleménnyel.

Teljesen szétázva, sárral és falevelekkel borítottan, kimerülten érkeztünk a szálláshelyre. A szállásadó forró borosteával s forró fürdővel várt bennünket. Amikor megtisztálkodtunk, beszélgetni kezdtünk, miközben kint tovább tombolt az ítéletidő. Ebben a beszélgetésben kiderült, hogy engem is félreismertek, mert azt hitték azért nem barátkozom velük, mert beképzelt vagyok és sokra tartom magam.

Az a nagy vihar hozott össze engem a többiekkel. Láttam, hogyha nagy baj van, nekem is ugyanúgy segítenek, mint bárki másnak...

A viharban egyenlők lettünk...

2014. máj. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ennyire rendeződött az életed!

Sajnos én mindig kiszemelek egy lányt és azt hiszem, hogy bántani akar, szóval én is ilyeneket gondolok az osztálytársaimról.

Nem vagyok irigy rá, sőt én mindenkinek segítek, mert én tudom egyedül a logikus tantárgyakat, de egyszerűen akkor is azt hiszem, hogy ha kapok egy karót, el fogja mondani a kiszemelt otthon és mindenkinek, hogy mekkora egy Trotter vagyok és vége az életnek.

Tudom, nem kellene.. De egyszerűen nem tudok miből önbizalmat meríteni.. A családi hátterem, az, hogy bántanak néhányan az iskolába elsős korom óta mély nyomokat hagyott egyébként is megtört lelkemben.


Köszönöm a válaszokat! Remélem, az új iskola elröpíti a boldogságot angyalszárnyakon csekély reménnyel teli életembe.

2014. máj. 13. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!