Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Figyelemhiány miatt kialakulha...

Figyelemhiány miatt kialakulhat személyiségzavar?

Figyelt kérdés

2017. febr. 7. 17:18
 1/4 Psycho ***** válasza:
Közvetlenül nem. A személyiségzavarok jóval súlyosabb kórképek a figyelemzavarnál.
2017. febr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy értem, hogy figyelemre van szüksége, nem nem tud rendesen figyelni. (bár lehet hogy te is, akkor bocsi)
2017. febr. 7. 19:53
 3/4 Psycho ***** válasza:

Bocsi, akkor félreértettem!

Ez esetben kicsit más a helyzet. Közvetlen kapcsolaton keresztül ettől függetlenül továbbra is azt mondanám, hogy nem.


Nyilván valami kiváltja azt, hogy az embernek figyelemre van szüksége, és ugyanez a kiváltó tényező ESETLEG elvezethet személyiségzavarig (úgy mondanám, hogy nem zárható ki), de ez sok mindentől függ, és az egyik utolsó kimenet a személyiségzavar lenne, amire végeredményként gondolnék.


Ha hosszú távon elhanyagolják az embert, az persze nem jó, de a személyiségzavarok gyökere általában egészen kisgyermekkorig vezethető vissza.


Összességében tehát a figyelemhiány egy (kielégítetlen) szükséglet, az pedig motivál, így viselkedés kapcsolódik hozzá (figyelem felkeltése másokban, valamilyen úton módon). Normál esetben ennek nem szabadna kóros szintet öltenie, az ember pedig megtanulja kezelni az ilyen helyzeteket, de ha minden igyekezete ellenére sem reagálnak az emberre (főleg kisgyermek korban), az vezethet problémákhoz. Ilyenformán pl. a kóros figyelemhiány ESETLEG LEHET bizonyos személyiségzavarok egyfajta tünete, de ezt NAGYON nagyon finoman kell kezelni, és nem készpénznek venni.


Remélem tudtam segíteni :)

2017. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most a figyelemhiányos zavarról beszélünk, vagy pedig csak simán arról, hogy úgy érzed nem figyelnek rád eleget?
2017. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!