Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy van-e valami problémám, anélkül, hogy pszichológus segítségét kérném?

Figyelt kérdés

2017. febr. 5. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Az öndiagnózis nem mindig előnyös megoldás, de kiindulási pontnak jó lehet, ha keresel és kitöltesz néhány releváns személyiségtesztet, utánaolvasol az általd feltételezett személyiségzavar(ok)nak. Esetleg ha konkrét véleményt akarsz, fejtsd ki bővebben, milyen tüneteket tapasztalsz.
2017. febr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Elég furcsa számomra ez a kérdés... hiszen a problémák attól problémák, hogy annak érzed őket. Tehát ha bármilyen vissza-visszatérő nehézséget, elakadást érzel az életedben, akkor VAN problémád, ha nem nem érzel ilyesmit, akkor nincs.
2017. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy tényleg van-e valamilyen személyiségzavarom, vagy csak beképzelem, bebeszélem magamnak.
2017. febr. 5. 12:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha utánaolvasol lehet sejteni, de ez tényleg nem mindig a legjobb módszer, mert így sok mindent be tudsz beszélni magadnak anélkül, hogy lenne valós alapja a félelmednek.

Milyen személyiségzavarra gyanakszol?

2017. febr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Vagy nincs olyan, aki megmondja ingyen, esetlen neten keresztül?

Utolsó: Hát igazából nem tudom, sok mindenre. Főleg bipoláris zavarra.

2017. febr. 5. 20:13
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Én igazából csak egyvalamire vagyok kíváncsi: mire mennél egy címkével? Mi változna tőle? Elárulom: semmi.

Ha vannak problémáid, ugyanúgy lennének akkor is, ha tudod, hogy annak neve van. Te magad nem változnál meg egy címkétől.

2017. febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De ha tudnék róla, könnyebben tudnék tenni ellene.
2017. febr. 6. 16:03
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
# 7: Hogyan? Mentális zavarokat nem lehet házilagosan kezelni. Pont a kezeléshez kell a szakember, nem a diagnózishoz.
2017. febr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zsóka__ válasza:
Teljesen igaza van annak, aki azt írta, hogy egy címkétől nem fog változni semmi. Ha lehangolt vagy, változtass! Keress valami értelmes elfoglaltságot, sportot, iratkozz be egy tanfolyamra, használd ki az idődet értelmesen és érdekesen. Ne befelé fordulj, hanem kifelé. Hamar változni fog minden.
2019. márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!