Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » MMPI tesztet töltött már...

MMPI tesztet töltött már innen vki? Mi lett az eredmény, mennyire értettetek vele egyet?

Figyelt kérdés

Itt van nálam a teszt, tulajdonképpen én kértem a pszichológustól, hogy csináljunk vmi személyiségtesztet, mert kíváncsi vagyok.

Nem akarom kijátszani, szóval ilyen jellegű dolgokra nem vagyok kíváncsi, hanem inkább tapasztalatokra.

Hétvégére tervezem, mert gondolom nem 10 perc a kitöltése, és úgyis 2 hét múlva megyek legközelebb.

Akik már töltöttek ilyet: teljesen őszinték voltatok? Az eredményhez mit szóltatok, mennyiben fedte a valóságot?

Vagy akár ha nem ti töltöttétek, hanem rokon/közeli barát, mennyire adta vissza a személyiségét az eredmény?

Egyáltalán mennyire részletes ez az eredmény, hogy kell elképzelni?

Mond majd néhány tulajdonságot, ami jó eséllyel jellemző rám, vagy nagyon részletes értékelést várjak?


2017. febr. 7. 17:18
 1/4 Psycho ***** válasza:

Ne haragudj, nem jött át teljesen, hogy mi a cél. Az MMPI teszt "célközönsége" nem a hétköznapi, egészséges emberek, hanem sokkal inkább a klinikumban használatos. Természetesen maga a válasz nem rám tartozik, csak jelezném, hogy - ne értsd félre a megfogalmazást - akárki eredményével nem érdemes összehasonlítani. Mindazonáltal az MMPI is mutat sokféle vonást, ami esetenként hasznos és informatív lehet, de nem szokás puszta kíváncsiságból töltögetni az ilyen személyiség-kérdőíveket.


Én azt javasolnám, hogy először töltsd ki őszintén, és utána térj vissza ide, megnézni a válaszokat, hogy ne befolyásoljanak az itt olvasottak a kitöltésben! :)


Egyébként valóban hosszú, a kapott eredmény pedig meglehetősen széles spektrumban jellemzi az embert. Személy szerint az MMPI-t még nem töltöttem ki (ex-szaktársaim néhányan igen); én a "normál" célközönség számára fejlesztett (és MMPI-ból átdolgozott) CPI-t ismerem, dolgozok is vele heti szinten.

2017. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hogy mi a cél...nem tudnám megfogalmazni, egyrészről hajt a kíváncsiság, de ezt már azért vetettem fel, mert úgy érzem, túl sok mindenben a pszichológus nem fog tudni már segíteni.

Nem voltam olyan sokszor, csak elmondta, hogy maximum asszisztálni tud a folyamat során, és van, akinek ilyen szintű problémához nem kell szakember...

Én úgy éreztem, szükségem van rá, ezért jutottam el hozzá, de ez egy másik történet.

Az tény, hogy mindig is más voltam, mint az átlag, és valamiféle személyiségzavarom úgy érzem, hogy van, erről szeretnék képet kapni, meg úgy általában arról, hogy mások milyennek látnak.

Erről is vannak fogalmaim, és nem túl jó az, ahogy mások lefestenek.

Elsősorban arra voltam kíváncsi, hogy mennyire ad valós képet, mármint mennyire tudtak azonosulni az eredménnyel azok, akik megcsinálták.

Nem hiszem, hogy a Te válaszodon kívül érkezne még más válasz, de ha mégis, befolyásolni nem fog.

Én biztos őszinte leszek, csak valamelyest érdekelt, más mit tapasztalt.


Én a másik tesztet nem ismerem, igaz ezt sem ismertem, amíg a pszichológus nem mondta. Én a tintapacásra kérdeztem rá, de azt megmondta, hogy ne, mert ha később valóban szükség lesz rá, akkor bezavarhat, hogy már megcsináltuk.

2017. febr. 7. 20:37
 3/4 Psycho ***** válasza:

A tintapacás a Rorschach-teszt :) Megvan a véleményem róla (...), és valóban "egyszer használhatós", illetve nagyon-nagyon felkészült és tapasztalt szakember mellett hiszem csak el, hogy hatékony.


Nos, ha a problémád miatt szenvedsz (vagyis rosszul érzed magad miatta), akkor én ezt mindenképp pozitívan értékelem, hogy szakemberhez fordultál (jár a pirospont :D). Rengetegszer hallom, hogy valaki azért nem megy szakemberhez, mert "az milyen már", meg "ne turkáljon a fejemben", "nem vagyok én elmebeteg", stb. :(

Viszont az maximálisan igaz, hogy ő csak asszisztálni tud. Az ilyen segítő kapcsolatokban sosincs valódi tanácsadás (ami vicces, mert sok esetben így hívják, de ennek egy angol-magyar félrefordítás az oka). A terapeuta egy mankó (-t ad), de az ember végső soron magán segít, ami akár éves időtartamot is jelenthet, de ezt biztosan elmondta ő is. Aki mást ígér, az kókler.


A kérdőívre visszatérve: mindenképp törekedni kell a becsületes kitöltésre, ami kissé paradox módon azt jelenti, hogy az első, élből eszünkbe jutó gondolatot kell beikszelni. Amikor túl sokat agyalunk rajta, már beindulhatnak elhárító mechanizmusok, kimagyarázások, ez pedig torzíthatja a képet. Ha túlzottan pozitív képben akarjuk magunkat feltüntetni, az úgyis kijön a tesztből.

Egy régi szaktársam, aki kitöltötte, némiképp panaszkodott, hogy itt-ott bejelzett neki, bár inkább csak a normál tartományokban, tehát összességében azt mondta, jó és hiteles volt az eredmény, amit kapott. Hozzáteszem, ez egy általam rég hallott sztori, kicsit homályos. A pontos mérési tartományokat nem ismerem fejből, tehát a kapott kép jellegéről nem tudok nyilatkozni. :( Összességében nem egy rossz teszt!

2017. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tisztelt Psycho!

Én egyáltalán nem vagyok szakember, csak elvégezteték velem a tesztet, és nagyon rossz benyomásaim vannak. Munkahelyi vizsgálat, tehát kötelező volt, és tele van személyiség jogokat sértő kérdésekkel (szexuális orientáció, nemi identitás, szexuális perverziók iránti érdeklődés), amelyek szerintem ellentétesek a hazai törvényekkel is. Ráadásul velem elhitették, hogy őszintén kell kitölteni, így nem is lett jó az eredményem (olyan depressziós vagyok, hogy oda kell rá figyelni), pedig ez egyáltalán nem igaz a valóságban. Ráadásul azok akik már ismerték a tesztet, végighazudták az egészet és kiváló eredményt értek el, nálam sokkal nagyobb' szellemi selejtek is kiválóra teljesítettek. Na ennyit ér ez az egész, csak arra jó, hogy sakkban tartsa vele a munkáltató a dolgozóját.

2020. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!