Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom, hogy hogyan segíthe...

Nem tudom, hogy hogyan segíthetnék az unokatesómon, aki valószínűleg diszlexiás? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Az unokatesóm 12 éves, fiú, Attila a neve de én Atinak becézem és imádunk ketten lógni, hülyülni (én lány vagyok). A haverjaim mondták akikkel Ati jár kézizni, hogy nagyon rosszak a tanulmányi eredményei, és nagyon nem megy neki az olvasás, írás. De ő úgy tesz, mintha ez nem is érdekelné, mintha nem venné ezt tudomásul. De a haverjaimon kívül (akik 3-man vannak) mindenkk piszkálja. Amúgy tényleg nagy arc Ati. Én fogjuk rá jó tanuló vagyok, max 2 tantárgyból vagyok 4-es, de csak azért mert szemét a tanár. Szóval arra gondoltam, hogy korrepetálnám vagy segítenék neki a tanulásban, csak hátha van valakinek valami ötlete vagy mótszere amivel ezeket egy diezlexiás is megérti, mert nagyon szeretnék rajta segíteni, és nem akarom hogy csak ezért piszkálják. Legutóbb is egy gyerekkel elkzedtek viccből verekedni, majd ez elfajult és a gyerek kiroppantotta a nyakát ami nagyon fájt szegénynek és 5-ször lábbal pofánrúgta. Ati kemény srác, de senkinek se esik jól ha így megverik.

Szóval várom mindenki ötletét!



2015. ápr. 27. 21:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nem a te dolgod. Még egy sima korrepetálásra sem vagy alkalmas, nemhogy egy speciális igényű gyerek mellé. A szándék kedves, de ne erőlködj.

Ha tényleg diszlexiás, akkor már észre kellett venniük a pedagógusoknak, a szülőnek. Ha olyan viszonyban vagy a szüleivel, akkor egyszer említsd meg nekik esetleg, de ne várd, hogy jó vége legyen, könnyen lehet, hogy csak elküldenek a fenébe, mert egy gyerek ne okoskodjon.

Amennyit leírtál, az alapján nem vagyok meggyőződve, hogy a diszlexia lenne a fő gondja. Biztos, hogy vannak a fiúnak problémái, de ez lehet más eredetű is. A tanulmányi eredmények gyengeségét sok más is okozhatja. Ezt szakértőnek kell megállapítania és a megoldása sem a te dolgod.

Te annyit tehetsz, hogy továbbra is ott leszel mellette. Ha elkezded piszkálni és macerálni (akár jó szándékkal is), akkor csak azt éred el, hogy köztetek is megromlik a viszony. Esetleg még azt javaslom, hogy a szüleidet avasd be és ők beszéljenek a fiú szüleivel, ha szükséges.

2015. ápr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!