Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van köztetek akit zavar ha...

Van köztetek akit zavar ha néznek mert úgy gondolja a másik szemében kevésnek tűnik?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta így vagyok vele. Mi ez? Szégyenlősség? Kisebbrendűségi komplexus? Csak erre tudok gondolni ha néznek.

2017. febr. 8. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is zavarba jövök, ha bámulnak. Szerintem a másiktól is elvárható, hogy ne tegye ezt feleslegesen. Valószínűleg nálad kisebbségi érzések váltják ki, egyeseknél paranoia (támadásnak veszik), ezért szokott bekövetkezni a tahóbbaknál a híres "mit nézel köcsög" konfliktus. Ne gondolkozz rajta, miért néznek. Ha zavar, lépj velük kapcsolatba, mosolyogj rájuk, beszélgess vagy valami. Ha tényleg nagyon rossz, kérd meg az illetőt, hogy ne nézzen, mert zavar. De sok ember előtt, ilyen fellépéseknél, előadásoknál érthető hogy lámpalázas vagy, az emberek kb. 90%-a az.
2017. febr. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Igen, én is ilyen vagyok. Azt érzem, hogy nem vagyok elég jó a másikhoz képest. Már dolgozom rajta, hogy jobb legyen és javul. Önértékelési probléma, kisebbségi komplexus (ahogy mondod) áll a dolog mögött.
2017. febr. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!