Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvileg bipolárisnak diagnoszt...

Elvileg bipolárisnak diagnosztizáltak, egy másik pszichiáter, már csak érzelmi labilitást szorongást súlyos depressziót mondott. Olvastam az MRI CT-s vizsgálatokról, nem tudom az megbízhatóbb lenne vagy járjak el még pár pszichiáterhez?

Figyelt kérdés
Nyílván joban tudnám kezelni a lelki dolgaim, személyiségem és akár gyógyszer nélkül is feltudnám dolgozni ha nincs tényleg bipoláris zavarom. Sajnos egyik helyen se éreztem, úgy, hogy megfelelő tesztet, vagy konzultációt kaptam volna.

2015. febr. 21. 21:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Magyarországon az állami egészségügyben nem is jellemző. Általában gyorsan felállítanak egy anamnézist és viszlát.


Ha tudsz, akkor menj el még egy orvoshoz és átlagolj; de a legjobb az lenne, ha magánrendelésen látogatnál meg egy pszichiátert. Sőt, egy pszichológus sem ártana talán.

2015. febr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én is a magánrendelést támogatom. Normális pszichiátert talán volna is esélyed ott találni, aki rendesen kivizsgálna. Ha felmerült a bipoláris zavar lehetősége, vagy akár "csak" a depresszió, mindenképpen pszichiátert keress fel.


A pszichológus nem orvos, viszont segíthet a lelki problémáid feldolgozásában, az életminőséged javításában, és talán kiküszöbölné a gyógyszeres kezelés szükségességét.


Az MRI-s és a CT-s vizsgálatok tudtommal nagyon drágák, és csak utolsó mentsvárként jellemző, hogy egyáltalán szóba kerül a magyar egészségügyben.

2015. febr. 22. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hát,igen akkor marad a magán rendelés, húzós, de még mindig jobb tudni az igazságot. Nem mindegy, hogy bipolár, borderline,skizoaffektiv zavar vagy csak egy "szimpla" depresszió, amire nem feltétlen kell gyógyszert szednem.

Köszi!

2015. febr. 22. 09:15
 4/15 anonim ***** válasza:
Érzelmileg labilis személyiségzavart kaptál a másiktól?
2015. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
igen :/
2015. febr. 22. 11:35
 6/15 anonim ***** válasza:

Azt tudod, hogy az a Borderline "új" neve? Szinte mindenhol ezt adják helyette.


F60.30 Érzelmileg labilis személyiségzavar

Borderline BNO kód F.60.31

2015. febr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Lényegében bipoláris, érzelmileg labilis, ami lehet borderline személyiség zavar, szorongás,alvászavar,egy kis paranoid zavar. Most már kisebb amfetamin abúzus. Jah és a skizo affektív zavar is belefér a tüneteim közé....Hát nagyon nem mindegy melyikre mit írnak fel :/
2015. febr. 22. 11:47
 8/15 anonim ***** válasza:
Na jó, ez így nagyon durva. Ha megengedheted magadnak, akkor ne sajnáld erre a pénzt, mert én is tévesen szedtem évekig border gyógyszert, na azt nem kívánom senkinek.
2015. febr. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát muszáj lesz, mert a bipolaritást még könnyebben kezelik, de a borderline ráadásul, ott több a szélsőség disszociatív zavar egy ilyenek...Csak összeraknak már valahogy egy magán dokinál!
2015. febr. 22. 11:56
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi az a border gyógyszer, amit szedtél, pontosan? Meg tudnád írni, akár priviben?
2015. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!