Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A 80-as években milyen volt...

A 80-as években milyen volt Magyarországon a pszichiátriai ellátás? Egyszerűen bezártak mindenkit, aki nem tudta ellátni magát?

Figyelt kérdés
Aki a pszichiáterrel való beszélgetés közben államellenes gondolatokat mondott, azt rendes börtönbe zárták, mert úgy gondolták, hogy antikommunista propagandát próbál saját szellemi zavarának álcázni?

2015. márc. 20. 18:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az OPNI-ban voltak bentlakásos mentális betegek, de aki nem volt annyira súlyos beteg, de nem volt hol laknia, azok maradhattak az intézetben, de nekik is kellett dolgozni járniuk. Akik nem tudták ellátni magukat, nem tudom mi volt velük, a súlyosabb mentális betegek biztos zártan voltak. De az államellenességnek semmi köze nem volt a pszichiátriához a 80as években. Aki nagyon lázadozott azt börtönbe csukták, vagy olyasmiről is tudok, akiknek az országot kellett elhagyniuk. Pl. az első bőrfejűek Mo.-on, egy részük emigrált. Van róla dokumentum film is. Onnan tudom.
2015. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!