Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen hatása lesz a Rexetin...

Milyen hatása lesz a Rexetin 20 mg-os tabletta és a Tiapridal 100 mg-os tablettának?

Figyelt kérdés

Holnap kezdeném el szedni a következő képpen.

6 napon keresztül reggel fél szem a Rexetinből, majd 7-ik naptól egész szem, illetve a triapridalból esténként fél szem., és napi 2* fél szem 0,25-ös frontin (ez elhagyás alatt).

Szorongásra és félelemre kaptam ezeket a gyógyszereket amik a következőkből állnak.

Félek a sötétben, az éjszakáktól, a hétvégéktől egész nap. Nem birom a bezártságot pl buszon ahol sok ember van körülöttem. Ilyenkor hirtelen felgyorsul a szivem egy pár pillanatig amig le nem szállok. Nem merek éjszka egyedül aludni. Nem merek egyedül közlekedni az utcán.


Állandó gyógyszerem még a Bisoprolol Sandoz 2,5 mg gyógyszer, ami Béta Blokkoló. Ezt reggel állandó időben szoktam bevenni. Sajnos olvastam a Triapridalnál, hogy Béta blokkoló mellett nem szedhető.


Szedi esetleg valaki ezt a két fajta gyógyszert? (rexetin és triapridal. Az első fél szem bevétele után lehet vele elmenni itthonról pl a városba ?


Csak segítőkész válaszokat várok.

Köszönöm. :)


2017. febr. 16. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

A Drinfo szerint ezek szedhetők együtt.

A Rexetin és a Bisoprolol esetében lehet kölcsönhatás, de odafigyeléssel szedhetők együtt (szokatlan tüneteket jelezni kell a kezelőorvosnak).

2017. febr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Konkretan milyen kolcsonhatas lehetseges?


A tiapridalnal olvastam azt h nem szedheto egyutt beta blokkoloval.

2017. febr. 16. 20:40
 3/3 anonim ***** válasza:
42%

Ezt nagyon sok gyógyszerre ráírják, a mezei fájdalomcsillapítókra is (évek óta szedek Bisoprololt, kb. mindenre rá van írva, hogy nem szedhető vele együtt, de a dokik mindig engedik).

Amúgy szokd meg, hogy mikor felírnak egy új gyógyszert, akkor rutinszerűen elkezded sorolni, hogy mit szedsz egyébként.

Ha bizonytalan vagy, akkor a gyógyszertárban is tudnak segíteni.

2017. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!