Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerelmem fiókjában találtam...

Szerelmem fiókjában találtam egy gyógyszert melynek neve rexetin. Megdöbbentem és megijedtem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy éve élek vele többé-kevésbé boldog párcskapcsolatban fél éve együtt és élünk. A kapcsolat elején lehengerlő és szédítően jó pasi volt virágot vett állandóan, puszilgatott és ölelgetett szép szavakkal bókolt és becézgetett. Szóval túl szép volt hogy igaz legyen tipikusan.


Aztán nem sokkal később előjött néhány rosszabb tulajdonsága. Panaszkodtam neki a főnökömről erre Ő azt mondta hogy nem érdekli neki nagyobb bajai szoktak lenni és mindig megoldja. Máskor jött látogatóba az anyukám és mondta neki hogy menjen haza nincs szükség rá meg amúgy is ki van száradva. Erre nagyon megsértődött édesanyám és mondja hogy bunkó a párom.


Múltkor észrevettem hogy a facebookomat nézi és az sms-eimet olvasgatja. Mondtam neki miért csinálja az mondja érdekli mi van velem. Máskor elment kocsmázni haverjaival de ha én akarok menni barátnőimmel sose engedi azt mondja hogy buta nők mind.


Munkahelyén rengeteget dolgozik és minden kollegájával összeveszett már mert nem tudják elviselni.


Aztán ma ahogy kinyitottam afiókját találtam gyógyszert amit ő szed mert mellette volt egy papírlap orvosi kontrollal meg diagnózisokal. Mentális beteg a párom? Mit tegyek? Most döbbentem rá hogy súlyosabb bajai vannak :(



2017. jan. 12. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez szerintem csak rosszabb lesz hagyd ott ameddig lehet. Én már az anyukám megsértése után ott hagytam volna. Féltékeny és paranoiás hogy olvasgatja az üzeneteidet
2017. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Először elolvastam a kérdést, majd megnéztem mi ez a gyógyszer. Felesleges volt, mert a leírás alapján már lehet következtetni, hogy mentális problémái vannak, de legalább kezelteti.


Szerintem ez tipikusan megszoksz vagy megszöksz kapcsolat lesz. Vagy elviseled a hülyeségeit vagy menekülsz. Jobb nem lesz csak rosszabb.

2017. jan. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Edesanyam pl panikbetegsegre szedi, epilepszia gyogyszer is, szoval nem.kell annyira megijedni, egyaltalan nem biztos, hogy on-, kozveszelyes, vagy nagyon sulyos, komoly baja van. Vele kellene ezt megbeszelni.
2017. jan. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rexetint leginkább depressziór,pánikzavaros betegek szednek. Ez nem jelenti azt,hogy ő elmebeteg,viszont ettől függetlenül a leírásod alapján én nem terveznék vele hosszú távon.
2017. jan. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Beszélgettetek már erről? Meg kell neki mondani, hogy neked rosszul eset ahogy megalázó helyzetbe hozott azzal hogy édesanyadat sértegeti. Sértő hogy a telefonodban kutat mert azt fejezi ki, hogy nem bízik benned. Mond meg, hogy egy kapcsolatba sem fér bele, hogy a nő tulajdonként van tekintve és nem engedi sehova. Kérd meg, hogy ezeken a dolgokon próbáljon változtatni a kapcsolatotok érdekében mert erre te nem adtál okot. Felajánlhatod neki, hogy segítesz amiben tudsz ha problémái vannak. Mellette állsz ha változni szeretne. Elkíséred szakemberhez. Ha ezután sem működik akkor érdemes elgondolkodni hogy van-e ennek a kapcsolatnak jövője.
2017. jan. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Önmagában az, hogy Rexetint szed, még nem lenne súlyos probléma, hiszen az enyhe hangulatzavartól, szorongástól kezdve írják ezt a gyógyszert a komolyabb problémákig. Az, hogy valaki depis, szorong, átmenetileg, esetleg hosszabb távon is antidepis kezelésre szorul, még nem jelent hatalmas problémát, ha a viselkedése rendben van az illetőnek. Igaza van egy előttem hozzászólónak abban, hogy az édesanyád megsértése az már elég durva dolog, itt én is elgondolkoztam volna, ráadásul féltékenykedik, és próbál kisajátítani. Azt tanácsolom, h üljetek le őszintén beszélgetni, hátha megnyílik, elmondja milyen problémái vannak, mire kapta a gyógyszert, mondd el neki, h zavar a féltékenykedés, mert nincs oka rá, de ha nem javul a dolog, akkor gondolkodj el azon, hogy nélküle folytatod az életed.
2017. jan. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olyan édes, hogy buta nőknek milyen sokat jelentenek az ilyen könyvből tanulható baromságok, mint virágot venni meg szépeket mondani. Komolya messzemenő következtetéseket tudtok ebből levonni, pedig sokszor csak kompenzálni akarnak. Nekem nagyon gyanús lenne, ha egy pasi állandóan virágot hozna és mintaszerűen viselkedne az elején. Van egy olyan tulajdonságom, hogy kevésbé bízom a tökéletesnek tűnő emberekben, mert úgy érzem, hogy elfedik az igazságot (mivel senki sem tökéletes). Egyértelműen azokat preferálom, akik már az elején őszintén és természetesen viselkednek. Dobd ki, és legközelebb ne a felszín alapján ítélj!
2019. jan. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!