Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem segít a pszichológusom!...

Jeverezi kérdése:

Nem segít a pszichológusom! Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fél éve kerestem fel depressziós panaszok miatt és mert dühkitöréseim voltak folyamatosan, tányérokat törtem össze és kiabáltam a szeretteimmel. Azt mondta pszichológus ért az ilyen panaszokhoz és fogad kezelésre. Na most előszőr felírt két gyógyszert hogy majd segítenek a dühösségen és kiegyensúlyozottabbá válok. Azóta is szedem őket azóta alig volt dühkitörésem és a hangulatom is kiegyenlítettebb de folyton fáradt vagyok a gyógyszerektől.


Hetente járok a pszichológushoz egy órákra és mindig elmondom a panaszomat, múltbeli fájdalmaimat. Házi feladatokat megcsinálom rendszeresen de úgy érzem nem haladok egyről a kettőre. Most is unatkozok és előhozta a pszichológus a régi rossz emlékeimet amik most is eszembe jutnak és fájdalmasak. Terápián is megsértődök ha rossz szót mond a pszichológus és nem válaszolok neki meg mondom hogy Ő rossz szakember és nem használ erre meg zavarba jön. Na most nem tudom hogy rossz a pszichológusom? Ő már a harmadik és eddig jónak tartottam de mostanság egyre többször úgy érzem hogy elveti a súlykot amikor engem hibáztat a kudarcaimért, hibáimért!


Mit tegyek? Menjek el tőle?



2017. febr. 17. 13:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Keress másikat.

És valódi pszichológust keress, ne olyat, aki felír valamit, amitől alig vagy magadnál.

2017. febr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1#-es válaszoló! Ez valódi pszichológus és pszichiáter is. Igen a gyógyszerektől fáradt vagyok ilyen nyomott és sokszor csorog a nyálam mikor felkelek vagy bevétel után egy-két órával. De tányleg nyugodtabb vagyok mintha ki lennének simulva az idegeim és ez nagyon jó! Ja és a rosszkedvemet is megszűntette nincs olyan jó se hanem ilyen közepes. Nem is tudom mikor sírtam utoljára talán négy hónapja azelőtt naponta sírtam.


Attól tartok hogy ha új pszichológushoz megyek akkor kezdhetem az egészet előről és ez a mostani egész jól megismert de tényleg túl sok régi rossz emléket szakít fel a lelkemben és ez rosszul esik. A másik meg hogy pl mondok olyat neki hogy anyámat le szoktam k*rvázni vagy a barátnőmet néha felpofozom olyankor feszültté válik olyan lesz az arca és nagyban jegyzetel.

Múltkor mondtam neki hogy szeretem és barátomnak tartom erre mondja Ő nem a barátom!! Ezt se értettem pl: ha pénzért lehet venni k*rvát akkor heti 7000 forinért barátot is nem??! Ezt mondtam neki és csóválta a fejét

2017. febr. 17. 13:32
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, kihez jársz, de a pszichológus nem orvos, ezért nem írhat fel gyógyszert. Mint minden területen, a pszichológusok között is vannak rossz szakemberek, de ha már a harmadiknál tartasz, az azért gyanús. Akárhogy is, ha úgy érzed, nem visz előrébb, akkor ne járj hozzá!
2017. febr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves Kolompár!


Második válaszban írtam hogy pszichiáter és pszichológus egyben!


Miért gyanús ha már a harmadikhoz járok?

2017. febr. 17. 13:40
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Hát figyelj, a leírásod alapján a terapeutád mindent szakszerűen csinál.

Az, hogy nem segít, nem az ő hibája. Másnak ugyanez segítene. A szomorú helyzet az, hogy vannak olyan személyiségzavarok, amik a tudomány jelen állása szerint a pszichológia eszköztárával kezelhetetlenek. Gondolom, ha van diagnózisod, akkor abban szerepel a "nárcisztikus" szó. A nárcisztikusok többsége pedig menthetetlen.

(Személyes véleményem, hogy őszintén csodálom a terapeutádat, hogy eddig bírta veled. Az enyém már elküldött volna. Nem vállal olyan pácienst, aki fizikailag bántalmaz másokat.)

2017. febr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, amit írok, de Te tégyleg hü.lye vagy. Mi az hogy barátot venni 7000 ft-ért? Ezzel teljesen leírtad ezt a szerencsétlen orvost, szerinted ezek uztán mit gondolhat rólad. Milyen de.bil gondolkozásod van már, te jó ég! Hány éves vagy? Azon kiakadsz, hogy a téged hibáztat a kudarcaidért? Miért ki volna más a hibás? Az anyuci, vagy az apuci? Vagy a dédi? Te teszel döntéseket magadért és te cselekszel, nem a szomszéd, sem a szülők, te ba+. Nem csodálkozom azon, hogy nincs változás, ilyen agyi felfogásal ne is haragudj, de nem is lesz változás. Te életed végéig mindenkit okolni fogsz és dühöngsz és nem leszel hajlandő elfogadni, hogy te vagy felelős önmagadért felnőttként már. Ha neked így jó akkor minek mész pszichológushoz? Tök felesleg eért váltani, 200at is kipróbálhatsz, ilyen gondolkozás mellett, enm lesz változás az életedben, bár ők abból a szempontból jól járnak veled, meg a hozzád hasonló debi.lekkel, hogy fizettek ezért :D Respect!
2017. febr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Amikor a választ írtam (láthatod, egy perc az eltérés), még nem látszott a toldásod. Mint írtam, vannak rossz szakemberek. Persze lehet, hogy egymás után három rossz szakemberrel futsz össze, de valószínűbb, hogy veled van a baj. Ezen kellene gondolkozni. A véleményemet fenntartom. Ha úgy érzed, nem jutsz előre, felesleges tovább járnod, és fizetned a 7000 forintokat. Azt azonban tartsd szem előtt, hogy az orvos és a pszichológus nem tud téged úgy megjavítani, ahogy egy szerelő a mosógépet. Te is kellesz hozzá. És légy hálás az illetőnek, hogy tűri a bunkó beszólásaidat, mert 7000 forint ide, 7000 forint oda, nem biztos, hogy más is ennyire türelmes lenne.

2017. febr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

„Most is unatkozok és előhozta a pszichológus a régi rossz emlékeimet amik most is eszembe jutnak és fájdalmasak.”

Ez a terápia lényege. Hogy szembenézzünk a fájdalmakkal. Ki mondta, hogy fáklyásmenet lesz??? Nem az! A terápia akkor működik jól, ha megjárod a poklot, szembenézel az összes démonoddal és megküzdesz velük. Ez pedig igenis rohadtul fájdalmas! Az elején legalábbis. Csak utána jön a javulás.

„Terápián is megsértődök ha rossz szót mond a pszichológus és nem válaszolok neki meg mondom hogy Ő rossz szakember és nem használ erre meg zavarba jön.”

Szerinted kivel tolsz ki azzal, hogy megsértődsz és nem válaszolsz? Elárulom, nem a terapeutával, hanem saját magaddal. Neki mindegy, kifizeted az ülést, akkor is, ha sértettségedben egy szót sem szólsz. Csak így ne nagyon várj javulást…

„Ő már a harmadik és eddig jónak tartottam de mostanság egyre többször úgy érzem hogy elveti a súlykot amikor engem hibáztat a kudarcaimért, hibáimért!”

Ahogy fentebb már leírták: mégis ki lenne a hibás? Persze lehet okolni a világot, meg elvárni, hogy változzon meg mindenki a kedvünkért. Csakhogy nem fognak. Magadon kell kezdened a változást. „Mi magunk legyünk az a változás, amelyet látni szeretnénk a világban.” (Mahatma Gandhi)

„De tányleg nyugodtabb vagyok mintha ki lennének simulva az idegeim és ez nagyon jó!”

Nem, ez nem jó. Az lenne jó, ha úgy éreznéd fél év után, hogy halvány fogalmad sincs, hogy ki vagy és hol a helyed a világban. Innen lehetne építkezni.

„Múltkor mondtam neki hogy szeretem és barátomnak tartom erre mondja Ő nem a barátom!!”

Tökéletesen igaza van és abszolút szakszerűen járt el, hogy jelezte, nem baráti kapcsolatban vagytok. A baráti kapcsolat ugyanis kölcsönös. Akkor lenne baráti kapcsolat, ha a pszichológusod is beszélne az ő problémáiról, te is meghallgatnád, együttéreznél vele. Mivel ezt te nem nyújtod számára, ezért nem baráti kapcsolat.

2017. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Fogadjunk azért nem válaszol, mert megsértődött ránk is :D
2017. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy ítélkezik feletted a pszichológusod, akkor keress másikat! Egy pszichológusnak nem szabad ítélkeznie, rombolja a kapcsolatot. DE valóban nem a barátod. Egy szakember, aki segíteni próbál neked.
2017. febr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!