Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyult alkoholisták, mennyi...

Gyógyult alkoholisták, mennyi ideig és milyen gyakran ittatok? Nehéz volt leszokni? Mennyi ideig sóvárogtatok?

Figyelt kérdés
2017. márc. 1. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kb 30 év. cseppet sem. a sóvárgás sem volt rám jellemző
2017. márc. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Miket ittál és mennyit?
2017. márc. 1. 16:35
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
10 évig de abból 6 év csak hétvégente 4 év viszont majdnem minden nap eleinte csak sör pár centes meló után , aztán jött a mélyrepülés 1 évig minden nap már reggel sör hubi ha elfogyott a pénz pancsolt olcsó bor feles rakéta legolcsóbb.. Aztán elk*tam a melót még jobban ittam. Után a leültem és eldöntöttme ez igy nem mehet tovább vagy meghalok a piába vagy élek. Az utóbbit választottam. Ennek már pár hónapja nekem az első hónap volt brutális, persze sok szabadidod lesz hogy nem iszol nem vagy másnapos sokszor nem tudsz micsinálni. Én csak örülök hogy jól vagyok tiszta :)
2017. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mindent ami "A"val kezdődik, mint minden alkesz! A sör, a bor, a pálinka ... stb. A mennyísége az attól függött, hogy hol tudtam beszerezni. A bort, évi kb. 650 litert, a sört havi 50-150 litert, és pálinkát is szoktam főzni 50-60 litert évente. Mellé még a kocsmában napi néhány deci rum, esetleg konyak, vagy kevert volt a fogyasztásom.
2017. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: Napi 2 liter bor 3-4 sör 3-4 feles pálinka pár deci rum konyak kocsmában?? Ezt mennyi ideig csináltad? :D A második voltam.
2017. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én valás után kezdtem el inni, 3 éve. Azóta minden nap megiszok 10 sört esténként. Ez így soknak számít?
2017. márc. 2. 21:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Jajah alkoholista vagy. Gondolom el is híztál teis :) Én90 re felmentem 60 ról most h nem iszom 1 ideje 70 vagyok már. Megy lefele a sok vizesedés , sörtől kajás leszel stb..
2017. márc. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólásban megadtam a választ! Természetesen 9 évesen még nem volt ilyen sok, de olyan családban nevelkedtem, ahol mindig a hűtőben volt a bor, és magam is lejárhattam a pincébe is. Soha nem ittam le magamat hányásig, ezért történt meg velem hogy 38 évesen az alkoholizmusnak már a harmadik stádiumában voltam. 9 éves korom után nem telt el nap, hogy ne ittam volna valamilyen alkoholos italt. később sörgyárban is dolgoztam, ott járt a tikettes sör is. 50 tikett havonta, és volt hogy még vettem hozzá 100 at. Aztán a kocsmát sem lehetett elkerülni a házisárkány miatt.Végül a rumot deciszám ittam a kocsmában, 1. nem volt messze, 2 ott senki nem kiabált velem, 3. a deci rumot lehörpintve néhány órán keresztül nyugtom volt a hurutos bélgörcsöktől is.

Kérdezőnek annyit tudok mondani, hogy ekkora mennyiség csak sörből nem túl sok. De pénzben mérve már durva! Ha így folytatod kiiszod magadat a vagyonodból! Aztán meg majd jön a depresszió, meg a csodára várás. Az alkoholról nem lehet úgy leszokni, hogy ma elhatározom, hogy holnap már nem iszom! Csak úgy lehet, ha már tegnap sem iszod meg amit ma elhatároztál!

2017. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15 évig, kisebb-nagyobb szünetekkel. Eleinte csak bulik alkalmával ittam, aztán napi szinten. A mennyiség egyre nőtt, a vége felé napi 2-3 liter bor/fröccs vagy 6-7 liter sör. A mennyiség nem tűnhet soknak - főleg, ha azt nézzük, hogy reggeltől késő éjszakáig ittam -, de én elég könnyen be tudtam rúgni, mert nem bírtam a piát. 34 évesen hasnyálmirigy-gyulladás, majd 35 évesen még egy, azóta vagyok józan, ennek másfél éve. Az első pár hónapot volt nehéz kibírni, mostmár jobb a helyzet, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nincs sóvárgás egyáltalán, de egyelőre még tartom magam.
2017. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kb. 32 éves koromig teljesen absztinens voltam. Aztán elkezdtem néha borozni az akkori párommal. Később párkapcsolati gondok, erős szorongás és depresszió miatt elkezdtem magamban, egyedül inni. A bor után jött a többi, bármi, kivéve mondjuk a pálinkát. Többször voltam kórházban, amitől ideig-óráig nem ittam. A töményről teljesen leszoktam, rá sem bírok nézni. Maradt a sör, de leginkább a bor. A gyakoriság abszolút változó volt, évekig csak alkalmanként, aztán visszatért a depresszióm és rohamivásaim voltak.

Nekem is kétszer volt hasnyálmirigy-gyulladásom, most egy hónapja nem iszom és szeretném tartani magam ehhez. Egyelőre nem hiányzik.

Ez kb. 17 év története.

2017. máj. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!