Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hagyjam abba az agyalást?

Hogyan hagyjam abba az agyalást?

Figyelt kérdés
Nagyon rég óta szorongok és nem bírok leállni. Szörnyű fantáziáim vannak, beképzelek magamnak mindent, annyira távol érzem már magam a valóságtól ... Borderline személyiségzavarom van de félek emelett még más is amire nem jönnek rá, mert ijesztő dolgokat érzek amiket nem bírok elmagyarázni, meg nem bírom elengedni a szorongást mert félek hogy van aki lehet ennél sokkal rosszabb helyzetben van, pl skizofrén és annak az a valóság amit én csak begeneráéok magamnak és még én is rettegek tőle hogy az vagyok aminek fantáziálom magam, hogy egy rossz ember vagyok, és hogy elvesztem a valóságot de valakinek ez tényleg meg is történik... hangokat hall..stb. Azt érzem, hogy nem szabad elengednem ezeket a képzelgéseket, és utána annak örülni hogy jajj de jó a világ meggyógyultam stb... mert valakinek ez a valóság.. valaki sosem jön rendben.. ez nem igazsság, akkor én is mondhatnám hogy nem az a valóság amiben vagyok, csak hitegetem magam, jöhet még sokkal rosszabb, fenyegetve vagyok... stb. Szörnyen érzem magam.. megteremtem magamnak a szenvedést. Megőrültem.
2017. márc. 4. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Foglald le magad. Csinálj dolgokat pl: Írj könyvet, rajzolj és ne gondolkodj olyan dolgokon, amik nem érintenek, mert felesleges. :)
2017. márc. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy szerintem, túl sokat vagy egyedül és nem tudod lefoglalni magad. Nem tudsz elmenni egy csapatba pl kosárlabdázni? Vagy bármilyen közös sport klubba, ahol csapatban tudnál sportolni. Bár szerintem a kosárlabda a legjobb sport a világon. Összekovácsolja az embereket, megtanít, hogy koncentrálj a másik emberre, a labdára. Nagyon jó erőnléti sport, nagyon sok sikerélmény lehetőségével, de már az is hogy ott vagy a pályán és másra figyelsz, nem önmagadra.
2017. márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valakinek sajnos a skizofrénia adatott, te még nem kell, hogy szenvedj! Mindenki élje az életét a lehető legjobban. Ők is megtesznek, amit tudnak a gyógyulásért, te is tégy így. És később a tapasztalataiddal talán tudsz majd nekik segíteni is.
2017. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugi van, nem őrültél meg! Nagyon valószínűnek tartom, hogy kényszerbeteg vagy - erre a betegségre jellemző, hogy kényszergondolataid vannak, vagyis olyan negatív, rossz gondolatok, amik befészkelik magukat az agyadba és egyszerűen nem tudsz másra gondolni. Erre utal az is, hogy mint írtad, "megteremted magadnak a szenvedést", tehát tudod te magad is, hogy hülyeség az, amit gondolsz, de mégsem bírod abbahagyni. Jó hír viszont, hogy ez az állapot ma már jól kezelhető! Menj el egy pszichiáterhez, gyógyszerekkel és pszichoterápiával fog tudni segíteni rajtad.

Egyébként a borderline az biztos, vagy csak te "diagnosztizáltad" magad?

De hogy a konkrét kérdésedre is válaszoljak: az agyalást úgy tudod abbahagyni, hogy elfogadod, hogy vannak ezek a gondolataid, és tudatosítod magadban, hogy nem igazak, nem valóságosak, nem a sajátjaid. Ha nem akarod erőnek erejével megszüntetni őket, csak hagyod, hogy keresztüláramoljanak az agyadon, anélkül, hogy beléjük kapaszkodnál - akkor előbb-utóbb maguktól is a helyükre kerülnek.

Remélem, tudtam segíteni!


28/N/ocd-s

2017. márc. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Járok terápiára, ott mondták, hogy BPD-s vagyok.
2017. márc. 4. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!