Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdosom magam! Hogyan hagyjam...

Vagdosom magam! Hogyan hagyjam abba ezt?

Figyelt kérdés

Evek ota problemaim vannak, leginkabb az onkepemmel, onbizalomhiannyal kuzdok. A problemam gyokere az hogy volt egy parkapcsolatom amiben allandoan bantott az illeto, fizikailag es lelkileg foleg, folyamatosan azt sulykolta belem hogy egy senki vagyok, soha nem fogok kelleni senkinek es hogy oruljek hogy o egyaltalan belem rug.

Ennek mar jo nehany eve de azota is ilyen gondolkokkal kuzdok.

Hetekig nem eszek, aztan osszevissza zabalok, igy a sulyom akar 5-10kg-at valtozik hetek alatt. A testem minden reszen hegek vannak, es folyamatosna vagdosom magam, ugy erzem a fizikai fajdalmat jobban eltudom viselni mint a lelkit. Ha bantanak, vagy beszolnak, lehajtott fejjel kullogok es sirok. Soha nem tudom magam megvedeni, vagy csak elmondani a velemenyem. Csondben ucsorgok mindenhol, hiaba vannak barataim, akik probalnak segiteni, szeretek egyedul lenni. Az egyedulleteknek viszont mindig az a vege hogy csak jobban belelovalom magam abba hogy mennyire szar vagyok, es hogy mi ertelme van elnem.

Jartam mar szamos pszichologusnal, pszichiaternel, NEM SEGIT. Csak gyogyszert adnak, de nem akarnak rendesen kezelni, ennek pedig nem sok ertelmet latom, hogy gyogyszerfuggo legyek ilyen fiatalon.

A szuleim elvaltak, anyukammal nem tul jo a kapcsolatom, nem foglalkozik ezzel annyira, szerinte csak tul dramatizalom hiaba vannak orvosi papirjaim ezekrol


16/L


2016. ápr. 25. 17:28
1 2
 1/14 anonim válasza:
9%
szegénykém :/
2016. ápr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok gyógyszerpárti, de szerintem is jobb lenne ha beszednéd. Akaraterő kellene ahhoz, hogy összeszedd magad, abból meg nem sok van, ahogy elnézem. Nem kritizállak egyébként, hasonló helyzetben vagyok, de tudom, hogy ameddig nincs akaraterőm nem tudok változtatni, senki nem tud anélkül.
2016. ápr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Szia!

Ne aggódj, attól, hogy felírnak neked egy gyógyszert és szeded, még nem leszel függő :)

Én is voltam depressziós és a gyógyszer segített. Mi sem voltunk rá vevők, ahogy te sem.. sőt.. nagyon is elleneztük. Viszont beszéltünk az orvossal komolyabban, és végül arra jutottunk, hogy ennél már csak jobb lehet. Másfél évig szedtem a gyógyszert és az utolsó hónapokban már alig vártam, hogy reggelente ne kelljen bevennem. Fokozatosan kellett leállni róla, de nem azért, mert nem bírtam letenni egyből ( volt, hogy 2-3 napig elfelejtettem bevenni :D ) A hatóanyag miatt kellett fokozatosan. Ugyanis ha túl hamar váltam meg tőle, akkor váratlan pánikrohamok jöttek rám. Viszont mióta bevettem az UTOLSÓ negyed tablettát ( a végén már negyedeltem, hogy biztos ne okozzon bajt a letétele) élek és virulok. Olyan vagyok, mint a rossz korszakom előtt :)

Szóval ne félj a gyógyszertől... segít és nem kell örökké szedni.

2016. ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%

Először is, helyedben olyan szakorvost keresnék aki megmutatja hogy mi lesz ha nem változol. Pszichiátriára kéne bevinni téged és megnézni az ottani embereket. Hidd el meglepődnél és megjönne az eszed kicsit!

Egyszerűen fel kéne fognod hogy a vagdosás és fizikai fájdalom nem megoldás, másodsorban bármikor a késtől vagy pengétől fertőzést kaphatsz amitől még akár amputálhatják is a végtagod.

Értem és szomorúnak tartom ami veled történt, de tovább kéne lépned. Igazából egy erős fiú kellene melléd aki szeret és támogat de még a segítőkész barátaid is eltolod magadtól ahogy írtad. Nem lesz ennek jó vége és erre rá fog menni az egész fiatalságod és életed. A hegek miatt majd nem vesznek fel sehova dolgozni, kiközösítenek. Ez kell? Vegyél kis lelki erőt magadon és lásd be akármilyen rossz is most az élet nem vagdosásból áll! Az életben maradásért mások harcolnak te meg fel sem veszed a kesztyűt...

2016. ápr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4%
Igy meg csunyabb leszel ha vagod magad.. Majd egyszer egy ütőért elvágsz ozt KO neked. Hagyd abba másnak vannak nagyobb problémáji hidd el.Nem a tiéd a világ összes problémája . Szedd magad össze. Keress lelkitársat! Sok sikert
2016. ápr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a normalis kommenteket!

Van baratom egyebkent masfel eve, de sajnos o sem tud nekem ebben segiteni pedig nala rendesebb es tamogatobb embert nem ismerek. Mindenben mellettem van es azt mondta vegig csinalja ezt velem.

(19eves)

2016. ápr. 25. 17:55
 7/14 anonim ***** válasza:
40%

Fogalmatok sincs róla, mit jelent a vagdosás :) Nálam pl. néhány felületi sebet, amik max. 1 hét alatt begyógyulnak. Persze ezt sem kellene csinálni, de feszültségoldásra jó, ez van. Nem fertőződik el, ez egy baromság. De a többi válasz is az. Legyen pasija a kérdezőnek, tök jó tanács tényleg.

Ha máshogy nem megy kérdező, mert full depis vagy, akkor szedd be a gyógyszert, vagy ha megy önerőből, akkor meg szedd össze magad. Ez a két lehetőség van, mert attól még nem nagyon láttam senkit meggyógyulni, hogy hetente 60 percet dumál neki egy pszichológus, hogy ne vagdossa magát. Konkrét problémánál segíthet a beszélgetés, de nem akkor ha valaki depressziós.

2016. ápr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso ment a zold kez:)
2016. ápr. 25. 19:22
 9/14 anonim ***** válasza:

Pszichológusnál is jártál? Mert ő nem ír fel gyógyszert, csak a pszichiáter. Hanyagold a pszichiátert (nem értem, hogy ilyen esetben, mikor nyilvánvalóan a korábban átélt traumák miatt van a gond mire fel írnak fel gyógyszert... -.-)

Jó lenne, ha találnál egy jó pszichológust!! Ez nem egy-két hétig, hónapig tart, hanem sokkal időigényesebb..

2016. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja és az előttem lévő válaszolóhoz hozzászólva még: nem a pszichológus fogja megoldani a problémáidat egy varázsütéssel, hanem segít abban, hogy hogyan jöjj rá magadtól a dolgokra, hogyan tudod te magad jobbá tenni az életedet. Sokszor egy kívülálló rálátása kell a dolgokra....
2016. ápr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!