Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet? (többi lent)

Ez mi lehet? (többi lent)

Figyelt kérdés

A mai nap történt egy -amolyan mások számára aprócseprő dolog - velem. Egy bizonyos dolog nem sikerült és mivel én egyedül ennek a dolognak vagyok a megszállottja, mikor elrontottam abba amibe bele akartam kezdeni, először éreztem hogy valami nem stimmel, utána egyre idegesebb lettem, elkezdett remegni a kezeim, depresszió tört rám(ami még most is tart egy kicsit) eszembe jutott pár dolog amik régebben történtek velem, és csak az járt az eszemben hogy mekkora egy nagy haszontalan, lúzer vagyok, meg nagyon magányos is és senki sem szeret, és még az sem megy nekem amit igazából mindennél jobban szeretek csinálni. Szóval eléggé kiakadtam. Öngyilkossági gondolataim lettek, meg kényszert éreztem arra hogy újra megvágjam magam (3 hónap után ) és hát meg is tettem ezt. Eddig tök jól éreztem magam, aztán hogy ez most így megtörtént újra szarul vagyok. Olyan érzés van a mellkasomban mintha valami gömböc lenne benne ami egyre jobban szorongat és érzem hogy sírni fogok. Nem értem ezt...



18/L



2017. márc. 8. 18:28
 1/2 ~Gold'Y# válasza:

Szia!


Nem vagyok sem pszichológus, sem pszichiáter, ezt előre leszegezném, viszont nekem is voltak hasonló tüneteim. Engem ezzel úgy diagnosztizáltak, mint "Ismeretlen eredetű szorongás". Szerintem te is szorongsz, persze ez nem biztos. Amikor visszagondolsz az ilyen dolgokra, akár magadtól, vagy akár kényszeresen, próbálj meg a jó emlékeidre is gondolni. Ne csak a rosszra. Ha kényszeresen gondolsz ezekre, akkor próbáld meg átengedni magadon ezeket a gondolatokat, mert ezek a félelmedből, a kilátástalanságodból táplálkoznak.

Tessék, itt egy videó a kényszergondolatok leküzdéséről:

https://www.youtube.com/watch?v=W6_sWRq-1bA


Ha úgy érzed, egyedül ezt nem tudod leküzdeni, menj el pszichiáterhez, ő pedig el fogja mondani mi a teendőd.

És az öngyilkosságra ne is gondolj, gyávaság, és önzőség. Mindig van kiút! Keress lelkisegély-vonalakat nekem a Kék-vonal is sokat segített! Akár intézheti neked a pszichiátert is. Legalábbis a Kék-vonal nekem ebben is segített!

Az örömteli szív jó orvosság. A vidám szív megvidámítja az arcot. A lesújtottaknak minden napja rossz, a jókedvű azonban mindig ünnepel – írja a Biblia. :)



Ha akarsz írj nyugodtan Privátban, ha szeretnél erről beszélni.

2017. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy èlsz.Van akinek nincsenek làbai ès mègis boldog ember.
2017. márc. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!