Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a következménye a...

Mi lehet a következménye a sok stresszelésnek?

Figyelt kérdés
Az van hogy nagyon sokat stresszelek , és szinte minden kis dolgot túl aggódok. Ez mar évek óta így megy és félek hogy ennek rossz következménye lesz. Szinte az egész életem az aggodalmaskodásról és a stresszről szól. Esteleg volt már valaki ilyen állapotban? Megoldás?

2017. márc. 13. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Akármi. A stressz rengeteg betegséget okozhat.
2017. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szegény..:( hát próbáld meg lazábban kezelni a dolgokat.., lazábban felfogni őket..persze attól is függ hogy miken stresszelsz..(tanulás./.kapcsolatok..) esetleg próbálj meg beszélni erről valakivel akiben tényleg megbízol.., vagy..ha van ami boldoggá tesz, fektess rá nagyobb hangsúlyt, legyél sokat barátokkal, olyanokkal akik talán segíthetnek neked ebben..:)
2017. márc. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Első helyen a szív- és érrendszeri betegségeket segíti elő.

Második leggyakoribb a gyomor és emésztési problémák.

Harmadik a rák kialakulása.


A stressz a névtelen félelmek körtánca a tudatalattiban. Nevet kell adni nekik, felderíteni, miktől félünk, szorongunk valójában. Ezek nagyrészt apró hülyeségek, de nagyon sok van belőlük! Érdemes időben visszafelé haladva egy leltárt csinálni arról is, hogy mik azok a dolgok, amelyeket elterveztünk, de nem tettünk meg vagy félbehagytunk, ezek is mind szorongásfokozók és önbizalom-csapolók. És fejleszteni kell a kudarctűrő és -kezelő képességet, akkor kevesebbet görcsölünk a dolgok kimenetelén, így lefolyásán, végrehajtásán is. A mai "sikerdrogos" világban ez teljesen elsikkad már a nevelésben is, pedig a sikeres emberek egyik fő közös jellemzője, hogy könnyen feldolgozzák a kudarcot és tudnak belőle tanulni.

2017. márc. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Sajnos a hozzam kozel allo embereket ez nem érdekli és azt hiszik hogy ez hülyeség pedig tenyleg minden az aggodasrol szol nalam. Es vannak gyomor problémáim is és enyhe szívzörejem van, úgyhogy lehetséges akkor hogy ezek a sok stresszelés miatt alakultak ki. Probáltam már és probálom is elterelni a figyelmem de egyszeruen nem megy. :(

2017. márc. 13. 21:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az emésztésemben résztvevő összes szervemnek lett majdnem maradandó baja. Kórházakat jártam 26 évesen. Hatalmas volt a hajtás. Én sem tudtam lazítani. Eljött a pont mikor be kellett látnom, hogy ezt én nem bírom. Ez a te döntésed és nem a környezetedé. Ilyen elvárásoknak nem kell megfelelni. Nem kell őrületbe kergetni magad azért hogy megfelelj. Ha a munka nem engedi meg hogy visszavegyél keress másikat. Tudom én hogy az embert élteti a siker, az elismerés, de nem mindegy milyen árin. Jöhet alvászavar is, vagy mentális gondok, esetleg pánikrohamok. Volt részem hasonlókban.
2017. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem generalizált szorongásod lehet (GAD), érdemes lenne elmenned beszélni egy pszichiáterrel. Mellé persze a pszichoterápia is javasolt.
2017. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!