Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegség lehet?...

Ez milyen betegség lehet? (Lent. )

Figyelt kérdés

Folyton magammal beszélgetek magamban. Mintha egy másik emberrel beszélnék akinek mások a gondolatai és mást akar mint én.

Néha teljesen ellentétes dolgokat, néha hasonlókat.


Más érzései vannak a különböző emberek iránt mint nekem. Nem mindig van jelen, de néha nagyon erősen.



2017. márc. 15. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Disszociatív személyiségzavar?
2017. márc. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző: nem az. A disszociatív identitászavarnál az egyes alterek (rész-személyiségek) nem tudnak egymásról és nem tudnak kommunikálni egymással. Ha ez valahogy mégis sikerül nekik, elkezdenek fokozatosan újraegyesülni.

A kérdező harmadik személyben nyilatkozik a beszélgetőtársáról. És nem hiszi, hogy szellemmel/angyallal/istennel/stb kommunikál, hanem tudja, hogy ez a saját pszichéjének egy teremtménye. Innentől ez nem betegség, legfeljebb annak tünete lehet.

2017. márc. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem is az a legfontosabb, hogy milyen nevet adhatott egy pszichiáter ennek az állapotnak (NEM betegség, hanem állapot!), talán sokkal fonatosabb lehet számodra, hogy eltűnjön!


Ezt pedig el lehet érni gyógyszer nélkül is (sőt, leginkább csak úgy lehet).

2017. márc. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És hogyan lehet szerinted eltüntetni?

Egyébként szerintem is DID lehet.

2017. márc. 19. 16:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Az a baj, hogy képesített klinikai szakpszichológus diagnózisa nélkül nehéz bármi érdemlegeset is mondan. Ha otthon, nettodisan elkezded magad "diagnosztizálni", netán "kezelni", csak nagyobb problémát okozhatsz. Mivel még én sem vagyok szakképzett eléggé, hogy bármi érdemlegeset mondhassak, azt javasolnám, hogy keress fel egy klinikust, hogy egy első interjún nekikezdhessetek a probléma feltárásának. Merre laksz, hátha tudok segíteni találni egy jó kollegát :)

/PszichoMókus/

2017. márc. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!