Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség! Mi segíthet?

Pánikbetegség! Mi segíthet?

Figyelt kérdés

Ha van olyan, aki pánikbeteg, de kigyógyult vagy valaki akinek a körnezetében pánikbeteg volt, az írjon privit ha kérhetem! :)


Illetve mi segíthet?


Talán egy heten pszichiátriai bentfekvés? Az hogy lehetséges?


Köszönöm a válaszokat!



2017. márc. 15. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bentfekvés semmit nem segít.Telenyomnak úgy,hogy nem tudsz magadról,azzal csak rosszabb lesz. Pszichológus esetleg nem jöhet szóba? Gyógyult pánikbeteg elég ritka,max kezelni tudja a helyzetet,2 hónapot sikerült "gyógyultnak"lenni. Talán másnak is lesz tanácsa.
2017. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Írd le a panaszodat. Nehogy már mi kezdjük el találgatni, mi is a bajod?

Ezt a kórházba való befekvést meg felejtsd el. Először háziorvos, majd pszichiáter, és ha megállapítják a szükségességét, esetleg beutalnak. De ez legalább 3-4 hónap, mire eljutsz addig. Hidd el, jobban jársz, ha szépen elmondod a panaszaidat, és esetleg lesz, aki tud tanácsot adni.

2017. márc. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A család ilyenkor tud segíteni esetleg? És ha igen akkor mivel? Köszönöm a választ!
2017. márc. 15. 16:58
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké. Attól félek, rettegek egész nap hogy ki szól rám, kinek vagyok útba, kit tartok fel a boltban, miért lassit mögöttem egy autó, a munkahelyen 10000 felé kell figyelnem, 4 emberes munkát végzek egyedül. Régen minden renbdne volt, ma már csak pihenek ha haza megyek, amikor bepánikolok akkor begörcsöl a kezem, nem tudom mozgatni és sokszor nxelni sem tudok és zilálok. Háziorvos pszichiátriára küldött, a psziciáter felírt egy nyugtatót, de yígy is előtör rám napjában legalább egyszer. Van kiegensúlyozott párkapcsolatom, anyagiak terén is rendben vagyok jelenleg, de volt idő mikor nem.
2017. márc. 15. 17:01
 5/10 A kérdező kommentje:
házidoki nem mond semmit, azt mondja nem tud mit csinálni, leráz. Ügyeletre egyszer bevittek, ott sem vizsgáltak ki, csak a leletre írták h pánikbetegség, menjek vele pszichiátriára, pszichiáter a gyógyszer felírásán kivül nem mond semmit.
2017. márc. 15. 17:02
 6/10 anonim ***** válasza:

No, ez már több mint az elején...

A háziorvos azért nem mond semmit, mert ő elküldött szakorvoshoz. A szakorvos meg megállapította a betegséget, és írt fel rá gyógyszert. Most kellene neked jönni. Rendben szedni a gyógyszert, és lehetőleg elkerülni azokat a helyzeteket, amik előidézik a tünetet. Gondold végig, milyen lehetőségeid vannak, ahol kicsit lazíthatsz. De ez hosszú, és lassú folyamat. Ha van kedved, írjál magánban. Némi tapasztalatom van e téren.

2017. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kimaradt a család! Nagyon fontos az ő meggyőzésük, hogy segítsenek rajtad, neked. Biztassanak a gyógyulásba. Ha írsz, erről is írjál, mert nagyon fontos. Egyedül ezt nagyon nehéz elviselni...
2017. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én "meggyógyultam", ami azt jelenti, hogy a mindennapos durva rohamokból, amik órákig tartottak lett olyan, hogy kéthavonta egyszer rosszul vagyok 10 percig. Azelőtt volt, hogy az autópályán zsibbadt le a fejem, szúrt a mellkasom, szédültem, zsibbadt a bal karom stb.


Én elmentem kivizsgálásra, ahol mindent rendben találtak és megállapították, hogy agybajom van. Természetesen ezt 120-as pulzussal nem annyira akartam elhinni, de miután nem deglettem bele soha, így lassan elfogadtam, hogy lelki eredetűek a bajaim.


A családtagok max annyit tudnak tenni, hogy nyugtatnak ha rádjön egy ilyen roham és türelmesek veled. Én gyógyszerek és pszichológus segítsége nélkül, 1 év alatt jutottam el oda, hogy azt mondom megint jól vagyok.


Elsősorban magadban kell sok mindenen változtatni, enélkül nem fog menni.

2017. márc. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megfelelő (pl: integratív) terápiával 2-3 hónap alatt maradéktalanul meggyógyulhatsz. Érdemes megismerni.
2017. márc. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amikor először segítettem egy pánikbetegnek, az első lépés az volt, hogy kidobattam vele az összes hülye gyógyszert, amit erre a "betegségre" adtak neki.


A lány (azóta nővé érett) nemcsak teljesen jól van, de igen sikeres életet él, nagyon jó beosztásban dolgozik, és köszöni, de SEMMI baja...


Könnyedén ronthatsz az állapotodon (egyébként már az is hasznos, ha tudod, hogy mi káros:), ha pszichológushoz fordulsz, gyógyszereket szedsz, vagy még jobb: pszichiáter.


Ugyanis se a tanácsadás, elemzés, se a kémiai beavatkozás nem hasznos.

2017. márc. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!