Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okozhatja ezt a furcsa érzést?

Mi okozhatja ezt a furcsa érzést?

Figyelt kérdés

Elég érzelemmentes környezetben nőttem föl és éltem idáig. Se szülőktől se más személyektől nem nagyon kaptam pozitív jellegű érzelmeket, csak negatívakat. Az életemet idáig javarészt a szorongásos, szociális fóbiák, a mániás depresszió és a borderlinehoz hasonlító tünetek jellemezték és az állandó önsajnálat és önáltatás. Azonban a napokban azt vettem észre, hogy ezek a tünetek fokozatosan kezdenek eltűnni.

Mostanra az önsajnálat önutálattá változott (magyarul minden rosszért magamat hibáztatom elsősorban és örömet okoz, ha rosszat vagy fájdalmat okozok magamnak). Másrészt a belső érzelmi viharokat egyfajta ürességérzet vette át. Olyasmi, mintha egy kellemes bágyadtságot érezne az ember (mintha állandóan nyugtató hatása alatt lenne).

Nincsenek rám hatással a negatív érzelmek (pl. bánat, szomorúság, idegesség) de ugyanakkor a pozitívak sem (boldogság, öröm stb). Pl. hiába kapok fizetéskor bónuszt, vagy hiába viszonyulnak őszinte kedvességgel hozzám, már az sem tesz boldoggá. Néha még jellemzőek a dühkitörések, de már nem olyan intenzívek mint régebben és egyre ritkábban fordulnak elő. Inkább jellemző a fásultság, a fáradékonyság és az általános közöny (lassan már az sem érdekel, ha elveszítem a munkámat).

Korábban sokat rágódtam a múlton, mára ez is eltűnt. Ugyanakkor nem gondolok a jövőre sem. Kezdem elhanyagolni a külső megjelenésemet, ráadásul a mértéktelenség (alkoholizálás, falás, túlköltekezés, egyéb káros szenvedély) is egyre nagyobb méreteket ölt.

Csak kíváncsiságból érdeklődőm, hogy miért van ez?


2017. márc. 16. 23:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert magányos vagy.
2017. márc. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1


Nem hiszem. Eleinte az voltam, de mostanra megkedveltem az egyedüllétet. Főleg hogy többnyire aljas és rosszindulatú emberekkel hozott össze a sors. Amúgy időközben rájöttem hogy ez valami olyasmi lehet, mint amikor az ember megcsömörlik vagy kiég.

De nekem ez így teljesen jó, mert tudom magamról hogy jobb úgyse lesz, de ugyanakkor rosszabb sem.


Csak azt nem tudom már, hogy ezt a kérdést mi a fenének tettem föl.

2017. márc. 17. 05:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Talán ez a baj, hogy nem tudod. Rengeteg embert látok mindenhol nap mint nap, hogy semmi tudatosság nincs a tetteikben. Így egyértelműen nem lehet semmi tervre sem törekedni és végigcsinálni, hisz semmi sincs elhatározva.


Viszont ha lenne célod mondjuk egy ilyen kérdés előtt, akkor talán születne is megoldás a problémádra.

2017. márc. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Masala válasza:

Ember....neked meg kell talanod onmagad es azt cinalni ami elo lett neked irva erre az eletre. Valoszinuleg egy muvesz vagy vagy egy zseni aki teljesen rossz uton jar es nem azt csinalja amit kellene.Keresd meg a kuldetesedet.Azt erzed Es keresd meg a helyet ahol lenned kell es csinald amit kell.Hallgass a szivedre es ne szabalyozzanak felelmek,mert mindig lesz valahogy.


Es azt kell hogy mondjam,hogy a leirtak alapjan jo uton haladsz. Hogy nem erdekel a munkad ha elveszited es a kulso megjelenesre nem adsz mar annyira es nem erdekel a bonusz.Ez azert van mert a lelked a helyes utra terel ahol nem a kulsosegek szamitanak hanem az igazi onmagad es a szellemi onmagad zseialissaga jon felszinre. Csak keresd meg az utad.


Azt is hozzateszem,hogy a valtozas amit leirsz azzal azt is irod hogy bolccse valsz egyre jobban. Egyre tobb osszefuggest latsz meg es jossz ra h mi szamit es mi nem.


Az ivas es es az onkinzaslelki betegseg de minden muvez az vagy orult. Kezdd el szeretni onmagad.Imadni. Erteekeld hogy milyen tokeletes vagy es egyedi es kezdd el azt amit tenned kell ami evek ota az agyadban el. Fejezd ki onmagad es legyel sikeres es boldog.


Sok sikert!

2017. ápr. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!