Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Demens édesanyám aranyér...

Demens édesanyám aranyér betegségét hogyan kezeljem? Állandó szorulással küzd, amit nagyon fájdalmassá tesz külső és belső gyulladt aranyere.

Figyelt kérdés
Kipróbáltunk mindent (Levolac, Stadalax, Guttalax. ) de egyiket sem sikerült kellőképpen beállítani. Próbálkoztunk az étrenddel, sok folyadékkal, de nagyon nehéz.Nagyon keveset tud mozogni, folyadékot sem fogadja el mindig.Kenném, kupoznám, Bioptron lámpa is jó hatású lenne, ha hagyná... Nem érti, hogy csak segíteni szeretnék neki és nem fájdalmat okozni. Legutolsó próbálkozásom a Detralex tabletta, amit gyógyszerész ajánlott.Kezdő adagja elég sok, most meg vérezni kezdett. Aki ilyen beteget ápol, tudja, hogy orvoshoz nem lehet csak úgy elvinni.Átérzem a fájdalmát, mert én is hasonló cipőben jártam, de engem már évekkel ezelőtt megműtöttek.Nagyon sajnálom és már nem tudom mit tehetnék?

2017. márc. 19. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Kenőcs, és kúp. Határozottan, nézz a szemébe, és hazudj!

"Anya, emlékszel, a múlt héten voltunk orvosnál, és kell, hogy ne fájjon! Ha nem engeded, akkor kórházba kell menni, és ugye nem szeretnéd?"

2017. márc. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 jeverezi ***** válasza:
vidd el dokihoz!
2017. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nemigen tudsz tenni semmit... A kenőcs lenne tán a legjobb, de ha nem hagyja... Annyira nehéz egy demenssel, hogy csak az tudja, aki csinálja. Ha dokihoz viszed, akár dührohama vagy pánikrohama is lehet, agressziv lehet, hát, mitagadás, nehéz helyzetben vagy. A demencia melyik fázisában van? Valamennyire együttműködő vagy teljesen elutasit? A rostdus táplálkozás javasolt. Hashajtóként én a szennalevél teát javaslom.
2017. márc. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 3-nak köszi az együttérzést, középsúlyos még lehet vele beszélni, de a fájdalmat nagyon nehezen kezeli, valószínű nem érti. Attól félek, hogy műteni kéne, de egy demens a kórházban ....teljesen meg fog zavarodni.
2017. márc. 20. 09:36
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Nekem egy szürkehályog-műtétről kellett döntenem demens apukámnál, és nem vállaltam be. Az igazság az, hogy az orvos is azt mondta, hogy nem biztos hogy találok olyan operáló orvost, aki bevállalja...

Biztos, hogy csak teljes altatásban tudnák megcsinálni az aranyérműtétet, nem elég a helyi érzéstelenités, mert ahhoz együttműködő beteg kell. Valahogy a fájdalomcsillapitást meg kellene oldanod, a kenőcsözést. De nem kell mondanod, tudom, hogyha nem együttműködő, akkor ez is szinte lehetetlen... A kórházi tartózkodás biztos hogy teljes leszedálást jelentene, sok mellékhatással, és lehet, hogy sokkal rosszabb állapotban kapnád vissza, sokkal nagyobb problémákkal, mint ez az aranyér...

2017. márc. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én sem merném bevállalni a műtétet.Marad a további kísérletezés. Most felváltva adom neki a gyengébb és erősebb hashajtókat, ma végre sikerrel jártunk.Most két nap pihenő,addig gyógyul az ér, aztán kezdjük elölről....
2017. márc. 21. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!