Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos szerettem volna...

Jeverezi kérdése:

Öngyilkos szerettem volna lenni mert súlyos problémám van. De elmúlt talán a gyógyszertől? Ha igen miért?

Figyelt kérdés

Ősszel meghúztak OKJ vizsgán és sajnos nem kaptam meg a képesítést amit nagyon szerettem volna. Öngyilkosságot kíséreltem meg a vizsga után bevettem rengeteg gyógyszert de túléltem. Majd két hónap múlva karácsony előtt felvágtam a lábamon az eremet itt a kép róla


[link]


de ezt is túléltem. Most már nem szeretnék öngyilkos lenni de azon gondolkodtam hogy még lehet jó dolgok is fognak érni az életben. Elkezdtem járni két hónapja pszichiáterhez hátha meg fog gyógyítani és jó életem lesz és anyagilag is sikeresebb leszek, sőt gazdaggá válok! Még fiatal vagyok huszonnégy éves de a vállamat ritka nagy emberi kínok nyomják és úgy érzem néha összeroskadok. A szerelmem tartja bennem a lelket de folyton kritizál hogy keressek munkát, szedjem a gyógyszeremet rendszeresen. Szóval ő is lekezel és kioktat ami bántja az önérzetemet!


A másik kérdésem hogy mizapin nevű gyógyszert szedek naponta egy szem 45 mg-t! És lehet hogy ettől csökkent a öngyilkossági gondolataim? Meg nem vagyok állandóan ingerült és ideges? Csak van mellékhatása hogy sokat eszek. Várom a kedves és segítőkész válaszokat! :)



2017. márc. 19. 20:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló! Nekem ami volt egóm az most a sárban van megtaposva. A párom ezt tudja és érzi és még jobban belémrúg. Az a baja hogy nem dolgozok. Na de ha nem vesznek fel sehova akkor mit tegyek??!! Magyarország tipikusan az a hely ahol a munkanélküliség tombol ez köztudott!! Azért lett volna jó ha átengednek OKJ vizsgán mert akkor sikeres vállakozásom lehetne már hónapok óta! :(
2017. márc. 19. 21:07
 12/18 anonim ***** válasza:
Egy okj-s bukás, de még egy egyetemi bukás sem ok az öngyilkosságra. Állj fel, légy határozott és motivált! Ha magadon nem akarsz segíteni, más se fog!
2017. márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Megint a kifogásokat keresed. Férjem egy szót nem beszél magyarul, csak érettségije van, mégis az átlag felett keres. Adj lejebb az igényeidből, és ne várd azt, hogy más építse fel az "önérzeted"! Az önbizalom pont azért ÖNbizalom, mert belülről jön, és senki sem veheti el.
2017. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha a barátnőd túl átlagos hozzád, akkor te mi vagy? Te mit tettél eddig az asztalra? (A te szempontodból az most nem releváns, hogy ő mit tett le eddig.)

Nincs jogod elvárni semmit addig, míg előtte nem adsz!

2017. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Tehát akkor a gyógyszer miatt jobb egy paraszt hajszálnyival a hangulatom?
2017. márc. 19. 21:17
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen, ez közrejátszik, de ne csapd be magad! És ne támaszkodj túlságosan a tablettákra. Mi lesz, ha elhagyod? Lesz elég motivációd élni magadért mások véleményét kizátva az életedből?
2017. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hú bakker ,jó csúnyán megszúrt egy tüske hallod xd
2017. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Igen, lehet a gyógyszertől.
2017. márc. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!