Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy bipoláris...

Lehetséges, hogy bipoláris zavarom van?

Figyelt kérdés

Egy éve körülbelül egyre rosszabb állapotban vagyok, de az utóbbi 3 hónapban nagyon lehangolt voltam és a depresszióhoz elég hasonló tüneteket mutattam. Nem voltam orvosnál, mert édesanyámhoz vagyok bejelentve a rendelőbe, ezért nem is merek előre lépni az ügyben. A barátaim és a családom is észrevette rajtam a folytonos érzelmi hullámvasútat, egyszer majd kicsattanok, aztán hirtelen rettenetesen érzem magamat, mindent kilátástalannak látok. Pár hónap alatt több mint 10 kilót fogytam, de előtte sem voltam testes, ezért is frusztrál, valamint sok lelki trauma ért ebben az egy évben. Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

19/F


2017. márc. 21. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudni, mert nehezen diagnosztizálják ezt.

Más panaszod nincsen?

A helyedben kínai meg spirituális gyógyításokat próbálgatnék. Azok nem kezelik külön a testi és lelki betegségeket. És Te fogytál is, ez testi dolog!

Ha pesti vagy, adok Neked Arolo-t ajándékba, az mindenre jó, de alapvetően az energiák kiegyenlítésével kezel, szerintem bipolaritásra tökéletes.

2017. márc. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyébként milyen lelki traumák értek?

Én azt gondolom, valami szétcsaphatta az idegrendszeredet, az a fő ok. Csak most voltak traumák vagy gyerekkorodban? Pl. szexuális bántalmazás?

Szer- és viselkedésaddikcióid vannak?

2017. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ezt csak pszichiáter tudja megmondani.
2017. márc. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges. De hidd el, jobban éreznéd magad, ha lépnél az ügyben.

20/F

2017. márc. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy őszintén (önmagadhoz) el kellene gondolkozni azon, hogy mi bánt téged. Igen, vannak hétköznapi dolgok, suli, másoknak munka, mindennapi gondok, melyekkel szembenéz az ember, és bántja, emészti magát rajta. Addig nincs komoly baj, míg olyan paradoxon helyzetbe nem kerül az ember - egy olyan problémával nem találja magát szemben - mellyel muszáj szembenéznie, de az számára túl megy az elviselhető határon, és ez tartósan fennmarad, vagy periodikusan, újra és újra előjön, és újra szembe kell nézni vele.


A "sima" depressziónak sokféle tünetei lehetnek.


A kedvtelenségtől, és egyéb lelki-érzelmi tünetektől egészen a pszichoszomatikusan kialakuló testi tünetekig: alvászavarig, emésztési problémákig, az általad említett hangulatingadozásig, és tovább.


Fontos, hogy megértsd, hogy a probléma - ami miatt eljutottál ezekig a tünetekig - továbbra is megoldatlan marad, akkor további tünetekkel, idővel - jó eséllyel - súlyosabb lelki-érzelmi-test-pszichés megbetegedésekkel kell majd szembenézned. Ezt semmiképpen nem szabad hagyni. Megelőzni MINDIG könnyebb - bármilyen nehéznek is tűnik - mint a már kialakult súlyos problémákat, betegségeket kezelni.


Ne várd meg, hogy komolyabb bajod legyen!


Tehát: keress alkalmas időt, amikor nem kell rohannod, nyugodtam, és egyedül lehetsz, és térképezd fel, hogy mi okod lehet a depresszióra, mi az ami boldogtalanná tesz, és mi az, amivel - úgy érzed - nem tudsz megbirkózni. Könnyen meglehet, hogy most rögtön be is ugrott a legnagyobb baj, de az is lehet, hogy már előzőleg megpróbáltad félresöpörni az életedből, és tudomást sem venni róla, így lehet hogy most fogalmas sincs.

Egy jóbarát, aki megbízható és elég őszinte - segíthet neked feltérképezni az okokat.


Sok ember esetében nagyot rátesz az állapotra a tény, hogy nem képesek lazítani, kiereszteni a gőzt, és pihenni, és kialudni magukat.

Pár baráttal elmenni valahová, meginni egy pohár valamit (nem feltétlenül erős italt, sokszor még szeszes ital sem kell), együtt szórakozni, nevetni, kibeszélni a gondokat - nagyon jót tud tenni. Nem jó az, ha az ember túl merevvé válik, és nem tud kiengedni, és az sem, ha túl görcsösen próbálja megoldani a problémáját.


Az, hogy "kilátástalannak" látsz mindent, egy klasszikus pszichológiai jelenséget tár elénk. Úgy hívják: szorongás.

Nem félelem, hanem szorongás. A félelem olyan helyzet, amit az ember veszélyesnek lát, de látja a megoldás esélyét is: látja "a fényt az alagút végén", és van támpont, hogy merre induljon el a probléma megoldásának ügyében.

Aki szorong, az szintén fél, de a különbség az, hogy nem látja a probléma megoldásának a módját, de nem is tud kitérni előle, vagy semmissé tenni, úgy érzi muszáj együtt élnie vele, vagy szembenéznie vele, de nem tudja hogy hogyan lehetséges. Emiatt egy erős belső feszültség alakul ki az egyénben, ami idővel csak rosszabb lesz.


Időben kell elkezdeni: most. Meg kell találni a probléma gyökerét, és elmondani egy-két jóbarátnak, hogy mit tenne. A pszichológus is kvázi a "jó barát" helyét foglalja el, és segít gondolkodni. Kérdéseket tesz vesz, igyekszik eljuttatni téged a válaszhoz, és a megoldáshoz. De fontos, hogy ne hagyd másra ezt. Más nem oldhatja meg helyetted.


Kezd el még ma, ez a legjobb, amit tehetsz. Ne fojtsd magadba, mert ahogy a kép mutatja, ez eddig nem jött be. És ezután sem fog.

2017. márc. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ó, és ami lemaradt: ez - most még - nem bipoláris zavar. Még messze vagy tőle. Ezért kezd el most megoldani, hogy ne is juss el odáig.


Ez hangulatingadozás.

2017. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Jó lenne kibeszélni, de akiben megbízok, az egy elég "tahó" ember, ha nem ismerném azt gondolnám, hogy nincsenek érzései, míg vele ellentétben nekem túl sok van. Tavaly betegséget betegségre halmoztam, majd a nagybátyám öngyilkos lett a születésnapomon (nagyon közel álltunk). Ezután a szerelmi életemben és a tanulásban is csalódások értek, kialakult egy egy plátói szituáció egy nagyon közeli ember iránt, amivel szintén nem tudtam/tudok megbírkózni. Ezek hatására elkezdtem marihuánát használni, ami szerintem segített, de nyilván nem szeretném a magasságokba dícsérni ezt a fajta "felejtési" módszert.
2017. márc. 25. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!